Online Oynanabilen 6 Taktiksel Aksiyon Oyunu

Online Oynanabilen 6 Taktiksel Aksiyon Oyunu

Online oynanabilen taktiksel aksiyon oyunları tavsiyesi verdiğimiz listemizde Co-op destekli, arkadaşlarınızla multiplayer olarak oynayabileceğiniz; Warhammer’dan Core Keeper’a en iyi taktiksel oyunları listeledik.

Arkadaşlarınızla Co-op oyunlar oynarken takım çalışması en önemli şey. Özellikle strateji gerektiren zor oyunlarda takım çalışması gerçekten önemli. Eğer sıkı bir arkadaş ekibiniz varsa bu listedeki oyunlara göz atmanız oldukça önemli.

Liste içerisinde strateji oyunları, aksiyon oyunları ve hayatta kalma oyunları mevcut. Ayrıca tüm oyunların Steam linkleri listede mevcut.

1. Warhammer 40,000 Darktide

Warhammer 40,000 Darktide son yıllarda çıkmış en zor oyunlardan biri. Darktide Warhammer evreninde geçen en iyi oyunlar içerisinde. Darktide’da kendi yarattığımız karakterimizle Poxwalker adı verilen yaratıklara karşı mücadele veriyoruz.

Warhammer 40,000 Darktide Nasıl Oynanır?

Darktide 4 kişi co-op oynanabiliyor. Darktide’ı tek başınıza botlarla birlikte de oynayabilirsiniz, fakat dostlarınızla oynamanız tavsiye edilir.

Warhammer 40,000 Darktide inceleme yazısına bakarak oyun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Darktide
Darktide

Darktide’ı arkadaşlarınızla oynarsanız takım çalışması sizin için önemli olacak. Darktide içerisinde zorluk seviyesi arttıkça stratejinizi de geliştirmeniz gerekiyor.

Farklı düşman sınıflarına karşı farklı karakter sınıflarını tercih oyunu ederek kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Oyunda daha iyi ekipmanlar almak için zor seviyelerde oynamanız gerekiyor, bu yüzden iyi bir takım şart. Warhammer 40,000 Darktide Steam sayfasına göz atmayı unutmayın.

2. Core Keeper

Core Keeper Steam’de erken erişimde olan bir hayatta kalma ve aksiyon oyunu.

Bir mağaranın derinlerinde başladığımız Core Keeper’da üretim, hayatta kalma ve aksiyon mekanikleriyle eğlenceli bir deneyim yaşıyoruz.

Core Keeper Nasıl Oynanır?

Henüz erken erişimde olan Core Keeper pixel art tasarımıyla dikkat çekiyor. Standart hayatta kalma oyunlarından farklı olarak Core Keeper’da basit bir karakter geliştirme ve aksiyon sistemi var.

Core Keeper’da karakterimizin düzenli kullandığı beceriler gelişiyor, böylece güçlenebiliyoruz.

Core Keeper Oyun İçi Görüntü- Core Keeper Gameplay
Core Keeper Oyun İçi Görüntü

Core Keeper’da başarılı olmak istiyorsanız takım arkadaşlarına ihtiyacınız var. Core Keeper 7 kişi co-op destekleyen bir oyun.

Arkadaş grubunuz ne kadar kalabalık olursa olsun Core Keeper’ı rahatça oynayabilirsiniz.

Core Keeper’da özellikle boss savaşları için arkadaşlarınıza ihtiyacınız var. Oyun içi takım çalışmasıyla Core Keeper’da başaramayacağınız şey yok.

Core Keeper Steam sayfasından oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca Core Keeper gibi oyunlar için “Düşük Sistemle Oynanabilecek 6 Ucuz Oyun” adlı yazıya bakmayı unutmayın.

3. Warhammer: Vermintide 2

Warhammer: Vermintide 2, 4 kişi co-op oynanabilen bir aksiyon oyunu. Vermintide için Left4Dead benzeri bir Hack&Slash oyunu diyebiliriz.

Warhammer Fantasy evreninde geçen çok fazla oyun yok, ama olanlar gayet iyi. Vermintide 2, Fantasy evreninde bulunan End Times zaman diliminde geçiyor.

Warhammer Vermintide 2 Nasıl Oynanır?

4 kişiye kadar oynanabilen Vermintide 2’de Skaven adı verilen insanımsı farelere karşı mücadele ediyoruz. Vermintide 2’de aynı Darktide gibi zor seviyelerde takım çalışmasına oldukça önem veriyor.

Vermintide ve Darktide benzer mekaniklere sahip olduğu için oynanış tarzları da benzer.

Vermintide 2 Oynanış Görüntüsü
Vermintide 2 Oynanış Görüntüsü

Vermintide 5 karakter ve toplam 15 karakter sınıfıyla sizlere kapsamlı bir oyun deneyimi sunuyor. Vermintide’da takım çalışmasına önem verirseniz oyunda rahatça başarılı olursunuz.

Vermintide 2 Steam sayfasına bakarak oyun hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Daha fazla Warhammer oyunu için “Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Warhammer Oyunu” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

4. Streets Of Rogue

Streets of Rogue, Matt Dabrowski tarafından geliştirilen ve tinyBuild tarafından dağıtılan Roguelike oyun. Streets Of Rogue çevrimiçi 4 kişiye kadar oynayabilirsiniz .

Roguelike yapısı dolayısıyla Streets Of Rogue size fazla şans vermiyor. Streets Of Rogue’u tek oyunculu oynayabilirsiniz, ama tavsiyemiz takım olmanız.

Streets Of Rogue Nasıl Oynanır?

Streets Of Rogue’da yozlaşmış bir şehiri kurtarmaya çalışıyoruz. Farklı karakter ve becerilerle bulunduğumuz şehirde istersek sakince istersek kaosla sorunları çözebiliyoruz.

Çevrimiçi oynanabilen Streets Of Rogue’un yeni oyunu Streets Of Rogue 2‘de yolda. Pixel art grafikleri ve eğlenceli yapısıyla Streets Of Rogue Roguelike severler için birebir.

Streets Of Rogue Oyun İçi Görüntü
Streets Of Rogue Oyun İçi Görüntü

Streets Of Rogue’da her bölümde farklı görevleriniz oluyor. Bu görevler kimi zaman kolay olabilirken kimi zaman zor oluyor. Streets Of Rogue’da takım çalışmasıyla çoğu görevi rahatça bitirebilirsiniz.

4 kişilik arkadaş grubunuzla Streets Of Rogue’u keyiflice oynayabilirsiniz. Streets Of Rogue Steam sayfasından bu oyuna ulaşabilirsiniz.

5. Ready Or Not

Ready or Not, İrlanda merkezli VOID Interactive tarafından geliştirilen ve yayınlanan gerçekçi aksiyon oyunu. Ready Or Not en iyi polis simülasyonu oyunlardan biri.

Ready Or Not’da takım çalışması en önemli etmen. Ready Or Not’da aynı bir SWAT ekibi gibi dostlarınızla doğru taktiği uygulamalısınız.

Ready Or Not Nasıl Oynanır?

Oyundaki en önemli detaysa Ready Or Not’da oldukça efektif olmalısınız, Ready Or Not kesinlikle hatayı kabul etmiyor.

Ayrıca Ready Or Not bir simülasyon olduğu için oldukça gerçekçi bir oyun, standart FPS oyunlarına benzemiyor.

Ready Or Not Kapak Resimi
Ready Or Not Kapak Resimi

Ready Or Not’ı tek başına oynayabilirsiniz, ama takım çalışması kesinlikle gerekli. Ready Or Not’ı tam 5 arkadaşınızla oynayabilirsiniz. Ready Or Not’da farklı ekipmanlar ve görevlerle her oyunda farklı bir deneyim yaşayacaksınız.

Ready Or Not’da her oyuncunun farklı bir iş yapması gerekiyor. Bir oyuncu kameralarla kapılara bakarken bir diğeri rehinelerle ilgilenmeli, aynı zamanda saklanan düşmanlara dikkat edin.

Ready Or Not’ı kesinlikle dostlarınızla, takım çalışması yaparak oynayın. Ready Or Not Steam sayfasından oyunu istek listenize ekleyebilirsiniz.

6. Hearts Of Iron 4

Hearts Of Iron 4, Paradox Development Studio tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayımlanan bir strateji oyunu. Hearts Of Iron 4 (veya HOI4) şimdiye kadar çıkmış en zor strateji oyunlarından biri. Tarihsel gerçekliğe önem veren HOI 4’de dikkat etmeniz gereken çok fazla detay var.

Hearts Of Iron 4 Nasıl Oynanır?

Hearts Of Iron 4’de uzmanlaşmanız oldukça uzun sürecek. Fakat Hearts Of Iron 4’ü dostlarınız ve takım çalışmasıyla oynarsanız oyun oldukça eğlenceli olacak. Hearts Of Iron 4 zor bir oyun olduğu için dostlarınızla oynamanız işleri kolaylaştıracak.

Hearts Of Iron 4 Kapak Resmi
Hearts Of Iron 4 Kapak Resmi

Hearts Of Iron 4 genelde tek kişi oynanan bir oyun. Hearts Of Iron 4’de arkadaşlarınızla ister farklı ülkeler alıp ittifak kurabilir, isterseniz de tek bir ülkeyi birlikte yönetebilirsiniz. Hearts Of Iron 4’de ittifak kurmak için yakın ülkeleri seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Eğer tüm arkadaşlarınızla Avrupa‘da başlarsanız oldukça başarılı olabilirsiniz. HOI 4’de tek bir ülke olarak oynayacaksanız herkes farklı bir cephede savaşabilir. Hearts Of Iron 4 Steam sayfasına bakmayı unutmayın.

Ayrıca benzer oyunlar için “2023’te Oynayabileceğiniz En İyi 10 RTS Oyunu” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler