2023’te Oynayabileceğiniz En İyi 10 RTS Oyunu

2023 yılında piyasaya sürülecek birbirinden kaliteli RTS strateji oyunlarına yer verdiğimiz en iyi strateji oyunları listesinde, 2023 yılında PC ve konsolda oynayabileceğiniz en iyi strateji video oyunları yer alıyor.

2023 strateji oyunları açısından öne çıkan en iyi yıllardan biri olacak. Frostpunk 2’den Terminator: Dark Fate – Defiance’a, Spellforce: Conquest of Eo’dan Homeworld 3’e kadar en iyi RTS strateji oyunları 2023 yılında oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

1. Frostpunk 2

Frostpunk 2
Frostpunk 2

11 Bit Studios tarafından geliştirilen ve Steam’in gizli mücevherlerinden olan Frostpunk 2 strateji video oyunu, kısa sürede 84/100 Metacritic puanı alarak 2023’ün en çok beklenen video oyunlarından biri haline geldi.

BAFTA adayı Frostpunk’ın devamı niteliğinde olan oyun, buhar çağının geride kaldığı post-apokaliptik bir gelecekte petrolün önderlik ettiği bir şehirde geçiyor.

Frostpunk 2’de şehrinizi inşa edin, ufukta görünen tehlikelere karşı halkınızı koruyun ve ne olursa olsun hayatta kalmaya devam edin!

Frostpunk 2’nin çıkış tarihi henüz geliştirici stüdyo tarafından netleştirilmemiş olsa da 2023 yılında PC için piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

2. Terminator: Dark Fate – Defiance

Terminator: Dark Fate – Defiance
Terminator: Dark Fate – Defiance

Slitherine Software tarafından geliştirilen Terminator: Dark Fate – Defiance 2023 yılında piyasaya sürülecek olan en iyi strateji oyunları arasında yer alıyor.

Özellikle Terminatör hayranları için bulunmaz hint kumaşı olan gerçek zamanlı strateji oyunu Terminator: Dark Fate – Defiance, oyuncular için tek oyunculu bir deneyim sunuyor.

Terminator Judgment Day’in sonrasında geçen Terminator: Dark Fate – Defiance oyunu, makinelerin ele geçirdiği post-apokaliptik gelecekte insanlık ve Legion’un sentetik akıllı makine ağı arasındaki gelecek savaşlarına odaklanıyor.

Oyunun çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi olmamasına rağmen 2023 yılında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

3. Spellforce: Conquest of Eo

Spellforce: Conquest of Eo
Spellforce: Conquest of Eo

Owned by Gravity tarafından geliştirilen ve THQ Nordic’in yayınlayacağı sıra tabanlı strateji oyunu Spellforce: Conquest of Eo, Spellforce dünyasında geçen bir fantezi oyunudur.

Oyunda Eo krallığını keşfedecek; kahraman ve kölelerinizi krallığın gizemlerini çözmesi ve fethetmesi için tehlikeli diyarlara göndereceksiniz. Bu arada büyü yeteneğinizi geliştirip kulenizi inşa edebilir, düşman büyücülerle kıran kırana mücadele edebilirsiniz.

Spellforce: Conquest of Eo’nun çıkış tarihi, geliştirici ve yayıncı tarafından henüz açıklanmamış olsa da oyunun 2023 yılında PC için çıkacağı tahmin ediliyor.

4. Dune: Spice Wars

Dune: Spice Wars
Dune: Spice Wars

Northgard’ın da geliştiricisi olan Shiro Games tarafından geliştirilen Dune: Spice Wars 4x gerçek zamanlı strateji oyunu, Frank Herbert’in çığır açan aynı adlı bilim kurgu edebiyat serisinden uyarlanmıştır.

Oyunda fraksiyonunuza liderlik etmeli ve zorlu çöl gezegeni Arrakis üzerinde kontrol ve hakimiyet için savaşmalısınız.

Henüz erken erişimde olan oyun 2023 yılının sonlarında tam erişim olarak oyuncuların beğenisine sunulacak.

5. Stargate: Timekeepers

Stargate: Timekeepers
Stargate: Timekeepers

CreativeForge tarafından geliştirilen ve Slitherine Ltd. tarafından yayınlanacak olan Stargate: Timekeepers, SG-1 evreninde geçen gerçek zamanlı bir strateji oyunudur.

Stargate: Timekeepers strateji oyununda kahramanlarınızı düşman hatlarının ardına gizleyerek benzersiz becerileriniz kullanın ve onları alt edin. Zaman döngüsü gizemini çözmek için mükemmel bir taktik uygulayın.

Stargate: Timekeepers oyunu için henüz kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da oyunun 2023 yılında yayınlanacağı tahmin ediliyor.

6. Minecraft Legends

Minecraft Legends
Minecraft Legends

Mojang Studios ve Blackbird Interactive tarafından geliştirilmekte olan ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanacak Minecraft Legends oyunu, tüm zamanların en popüler video oyunlarından biri olan Minecraft’ın evreninde geçen gerçek zamanlı aksiyon ve strateji oyunudur.

Minecraft Legends, Nether boyutundan Overworld’ü istila etmeye gelen domuzlara karşı bir mücadele hikayesini konu alıyor. Oyun; Nether yolsuzluklarının yayılmasını durdurmak için yerleşimleri savunması ve domuz sürüleriyle savaşması gereken büyük bir kahramanın üçüncü şahıs bakış açısını benimser.

Ayrıca oyunda, oyuncu karakterinin müttefiklerini yönlendirmesine izin verilir.

Minecraft Legends oyununun piyasaya sürülme tarihi henüz kesinleşmemiş olsa da 2023’te Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4, Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox X ve S Serisi platformlarında yayınlanacağı tahmin ediliyor.

7. Stormgate

Stormgate
Stormgate

Frost Giant Studios tarafından geliştirilen ve yine Frost Giant Studios tarafından yayınlanacak olan Stormgate; gerçek zamanlı bir RTS oyunudur.

Post-apokaliptik bir dünyada geçen oyunda, üst düzey teknolojiye sahip insan ırkı, cehennemden gelen şeytani varlıklara ve henüz bilmediği tehlikelere karşı gezegeni savunuyor.

takım tabanlı veya solo olarak üssünüzü kurun, kaynakları toplayın ve muzaffer olmak için savaşta güçlü ordulara liderlik edin. Ordunuzu üç oyunculu işbirliğine karşı AI modunda özelleştirin veya bir arkadaşınızla ortak kampanya görevleri yapın.

Bunlara ek olarak sürekli genişleyen bir evrene sahip olan Stormgate ek DLC ve oyun modlarıyla üst düzey bir strateji oyunu deneyimi sunuyor.

Stormgate RTS oyunu, 2023 yılının ortalarına doğru Beta sürümünde oyun severlerle buluşacak.

8. War Hospital

War Hospital
War Hospital

Brave Lamb Studio S.A. tarafından geliştirilen ve Nacon tarafından yayınlanacak olan War Hospital, İngiliz 1. Dünya Savaşı sahra hastanesinde geçen izometrik bir RTS oyunudur.

Oyunda emekli İngiliz savaş doktoru Henry Wells’in kontrolünü elinize alacaksınız ve bir tesis inşa ederek, doktorlara, dışarıda hala bir savaş sürerken askerleri kurtarmaya çalışmasını emredeceksiniz.

Savaş temalı oyunlar arasındaki şimdiye kadar ki en atmosferik ortamda bir doktor olarak hayatta kalacak, Savaş malullerini reddeden bir dünyada yaşam, ruh ve insanlık için savaşacaksınız

War Hospital, oyunu 2023 yılının başlarında oyun severler için piyasaya sürülecek.

9. Knights of Honor II: Sovereign

Knights of Honor II: Sovereign
Knights of Honor II: Sovereign

Black Sea Games tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından piyasaya sürülecek olan 2023 RTS oyunu Knights of Honor II: Sovereign ortaçağ temalı simülasyon ve strateji oyunudur.

Oyunda kral olup, bu yeni ortaçağda geçen gerçek zamanlı büyük stratejide Avrupa’nın hakimiyeti için savaşıyorsunuz. Knights of Honor II: Sovereign, büyük strateji türüne açılan bir oyun kapısı olmanın yanı sıra oyunculara istedikleri derinliği sağlarken yaşayan, nefes alan, canlı ve taze bir dünya sunar. Kraliyet sarayını seçerken dikkatli ol ve halkının kaderini belirlerken onlara refah, fetih, entrika, ticaret veya yenilgi sun!

Knights of Honor II: Sovereign RTS oyununun çıkış tarihi yayıncı şirket tarafından henüz kesinleştirilmemiş olsa da 2023 yılında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

10. Homeworld 3

Homeworld 3
Homeworld 3

Blackbird Interactive tarafından geliştirilen ve Gearbox Publishing tarafından yayınlanacak olan yılın oyunu ödüllü serinin son oyunu bilim kurgu temalı gerçek zamanlı strateji oyunu Homeworld 3, 2023 yılının en çok beklenen strateji oyunlarından biridir.

Oyunda göz kamaştırıcı, tamamen 3 boyutlu uzayda filo savaşlarında çarpışın. Stratejik özgürlük tamamen sizin, ancak her şey kontrolünüzde olmayabilir.

Megalitler olarak adlandırılan devasa uzay harabeleri, klasik Homeworld savaş alanına 3 boyutlu arazi getiriyor. Düşmanlarınızı zekice tuzağa düşürmek veya filonuzu güçlü düşmanlardan gizlemek için kadim bir uygarlığın parçalanan kalıntılarını kullanın.

Homeworld 3 RTS oyununun çıkış tarihi yayıncı şirket tarafından henüz kesinleştirilmemiş olsa da 2023 yılında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Ayrıca bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan “2022’nin En Çok Beklenen 8 Video Oyunu” adlı listemizi inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler