Google Chrome Sesli Asistan ChatGPT Eklentileri – 2023

ChatGPT Chrome eklentileri

Google Chrome ChatGPT eklentilerine yer verdiğimiz listemizde, ChatGPT API altyapısına sahip en iyi sesli asistan tarayıcı eklentileri yer alıyor. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu eklentiler sayesinde web tabanlı tüm işlerinizi tek bir tıklamayla halledeceksiniz!

OpenAI tarafından geliştirilen en gelişmiş yapay zeka dil modeli ChatGPT’yi daha etkin kullanmak ister miydiniz? Öyleyse bu listemize göz atmak isteyebilirsiniz. Çünkü GPT-3.5 ve GPT-4 API ile geliştirilmiş bu Chrome eklentileri, tüm işlerinizde size yardımcı olacak. Nasıl mı? İşte detaylar:

Yapay zeka sohbet botlarının popülaritesinin her geçtiğimiz gün artması, günlük yaşantımızı önemli ölçüde etkilemiştir. Özellikle Alexa, Amazon Echo ve Google Homepod gibi sesli asistanların ardılı olan ücretsiz sesli asistan eklentileri, bilgisayarınızı sesli ChatGPT asistanına dönüştürüyor.

Bu listemizde ChatGPT’nin sınırlarının ötesinde bir deneyim imkanı sunan Google ChatGPT eklentilerine yer veriyoruz. Aşağıda listelenen tüm eklentiler, Chrome tarayıcılarda en çok kullanılan ChatGPT eklentileridir.

1. WebChatGPT

WebChatGPT eklentisi, ChatGPT ile daha doğru ve güncel sohbetler için iletilerinize web üzerinden bulduğu uygun sonuçları ekler. Kullanımı tamamen ücretsizdir. Google Chrome web mağazasından tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

2. Talk-to-ChatGPT

Konuşma tanıma teknolojisi Audio-to-Text kullanan Talk-to-ChatGPT, mikrofonunuz aracılığıyla ChatGPT ile konuşabilmenizi sağlıyor. Açık kaynaklı olduğundan ücretsiz ChatGPT eklentisi olarak bilinir.

İster konuşun ve eklenti size sesli yanıt versin. İsterseniz de metin olarak yazın Talk-to-ChatGPT size konuşarak cevap versin. Özellikle çeşitli duyu özelliklerini yitirmiş insanlar için oldukça faydalı olarak görülen bu eklenti, sesli yapay zeka hizmeti sunan az sayıda ücretsiz eklentiden biridir.

3. ChatGPT for Chrome

Google Chrome için en etkili ChatGPT eklentilerinden biri olan ChatGPT for Chrome, internetten faydalanarak daha güncel ve kesin cevaplar sunan bir Chrome eklentisidir.

4. ChatGenie for ChatGPT

ChatGenie üst düzey bir tarayıcı eklentisidir. Benzer AI yanıtlarını arama motoru üzerinden güncel ve kesin bilgilerle sunan diğer eklentilerle aynıdır. Diğer eklentilerden tek farkı güvenilirliğe ve son değişikliklere ayak uydurmaya odaklanmasıdır.

5. Summary with ChatGPT

Summary with ChatGPT eklentisi, ChatGPT’nin en son sürümü GPT-4 ile herhangi bir internet sitesi ya da YouTube videosunu özetlemenize olanak tanır. Özellikle deşifre ve transkripsiyon için açık kaynaklı ve ücretsiz bir seçenektir.

6. ChatGPT for Google

Arama motoru sonuçlarının yanında ChatGPT yanıtlarını görüntüleyebileceğiniz ChatGPT for Google eklentisi, ChatGPT’den gelen yanıtları Google, Bing, DuckDuckGo ve diğer arama motorlarıyla birlikte gösterir. Ayrıca, bir yanıt aldıktan hemen sonra ChatGPT ile sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

7. Promptheus

Promptheus ChatGPT extension, Google’ın konuşma ve text-to-audio teknolojilerini kullanan yapay zeka sesli asistan benzeri bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde Chrome tarayıcınız açıkken Boşluk (Space) tuşuna basarak ChatGPT ile konuşabilirsiniz.

8. TweetGPT

TweetGPT Chrome eklentisi, Twitter’da özgün ve yaratıcı tweetler oluşturarak kitlenizi etkileyebileceğiniz son derece başarılı bir yapay zeka eklentisidir. 10 farklı modda tweet oluşturabilen bu eklenti, yazar tıkanması veya sıradan tweet sorununu kökten çözüyor.

Tek yapmanız gereken eklentiyi tarayıcınıza kurup 10 farklı moddan dilediğinizi seçerek konuyu ve dili de ayarladıktan sonra gerisini TweetGPT’ye bırakmak! İşte bu kadar basit.

9. ChatGPT Writer

ChatGPT AI kullanarak tüm e-postalara ve mesajlara yanıtlar üretebileceğiniz ChatGPT Writer, saatlerce e-postalarınıza gömülüp doğru üslup ve tonda yanıt üretmek için çabalamanızın önüne geçiyor. Zamandan tasarruf edip sizin adınıza oluşturduğu yanıtları en iyi şekilde optimize eden bu eklenti, sadece konuyu belirterek mesajlar için harika cevaplar üretebiliyor.

10. Merlin ChatGPT

Gmail, Twitter ve LinkedIn için yapay zeka yanıtlar üretme ve Youtube video özetleme gibi özelliklere sahip olan Merlin ChatGPT eklentisi, ayrıca Google, Bing, DuckDuckGo, Baidu ve diğer arama motorlarının yanı sıra ChatGPT’den gelen yanıtları da gösterir.

11. Wiseone

İnternetten makale okurken bilmediğiniz kavramlar, terimler ve paragraflar için basit özetleme yapan Wiseone ChatGPT eklentisi, internetten okumayı kolaylaştıran son derece faydalı bir özellik sunuyor. Eğer okuduklarınızı anlamıyorsanız Wiseone sizin için o metni kolay okunabilecek şekilde yeniden yazıyor.

Ayrıca okuma deneyimini artıracak birtakım özelliklerle geliyor. Örneğin bir konuda sizin için internette yer alan makalelerin bir listesini sunuyor. Buna ek olarak okuduğunuz makale için aynı konuda yazılan diğer makaleleri de kıyaslamanıza çapraz kontrol yapmanıza olanak tanıyor. Ve tamamen ücretsiz.

12. Monica

Monica GPT-4 sesli asistan, ChatGPT’nin gücünü en etkili kullanan Chrome yapay zeka eklentilerinden biridir. Monica’ya herhangi bir şey soru ve cevabını en güncel yanıtlarla alın. Ya da bir Youtube videosunun özetini isteyin.

Monica’nın özellikleri sadece bununla da bitmiyor! Bir blog gönderisi için fikir, verilen talimatlara göre e-posta ve daha fazlasını yapın. GPT-4 altyapısını kullanan Monica ile ChatGPT’den en iyi şekilde yararlanın!

13. ChatGPT Prompt Genius

ChatGPT Prompt Genius, ChatGPT için en etkili talepleri araştırmanıza, paylaşmanıza, içe aktarmanıza ve kullanmanıza olanak sağlayan ücretsiz bir tarayıcı eklentisidir.

Bu eklentiyle sohbet geçmişinizi yerelde eşzamanlı hale getirerek kolay erişim sağlayın. Bilgi talebi şablonlarını bulup kendi koleksiyonunuza ekleyin, kategorilere ayırın ve ChatGPT içerisinde kolayca seçin.

14. Engage AI

Engage AI ile bilgilendirici yorumlar yazarak LinkedIn’deki müşteri adaylarınızla daha etkin etkileşimler kurun ve bu sayede zaman kazanın. Hızlı dönüşümler elde etmek için çok sayıda adayla etkileşime girin ve temas noktalarınızı artırın. Nitelikli potansiyel satışları, kaliteli ve bilgilendirici yorumlarla teşvik edin.

15. ChatGPT Friend

ChatGPT Friend, hızlı ve hassas bilgi arayanlar için ideal bir tarayıcı eklentisidir. OpenAI’nın ileri teknoloji dil modeli olan ChatGPT Friend, gelişmiş AI teknolojisini doğrudan size sunar.

ChatGPT Friend sayesinde, bitmek bilmeyen arama motoru sonuçlarını karıştırmak yerine, Google, Bing ve DuckDuckGo gibi tüm popüler arama motorlarında, aradığınız bilgiye hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

16. ReaderGPT

ChatGPT ile tek bir tıklamayla herhangi bir okunabilir web sayfasının özetini oluşturun. Sürekli uzayan makaleler ve yer işareti listeleriyle mi uğraşıyorsunuz? Hızlıca özeti anlamak için bir yolunuz olsun ister miydiniz? Aradığınız şey, ChatGPT tarafından desteklenen bir tarayıcı eklentisi olan ReaderGPT!

17. YT Summary with ChatGPT

ChatGPT tarafından desteklenen YT Summary with ChatGPT, YouTube videolarının ve web makalelerinin özetlerini oluşturmanıza yardımcı olur. Bu, zaman tasarrufu sağlar ve daha hızlı öğrenmeyi mümkün kılar.

ChatGPT tarafından desteklenen YT Summary with ChatGPT, hem YouTube videolarının hem de okumakta olduğunuz web makalelerinin özetlerine hızlıca erişmenizi sağlayan ücretsiz bir Chrome eklentisidir.

18. ChatGPT for Amazon and Shopify

ChatGPT for Amazon and Shopify AI yardımcısı, tüm önemli e-ticaret sitelerinde ücretsiz sohbet olanakları sağlar ve her yerde, her zaman, bir ChatGPT hesabına gerek olmadan erişilebilir.

Amazon ve Shopify satıcıları için ChatGPT/GPT4 araçları ve Google eklentisi bulunmaktadır. Shulex Copilot, işlemleri iyileştirmek için önerilerde bulunan, sorgular ve otomatik raporlar oluşturan ChatGPT ile desteklenen araçlara sahip kişisel bir AI asistanıdır.

19. Summary with ChatGPT

Summary with ChatGPT, OpenAI’nin yapay zeka teknolojisiyle izlediğiniz YouTube videolarının veya herhangi bir web makalesinin özetini hızlıca almanızı sağlayan bir Chrome Eklentisidir. Bu eklenti, zamanı verimli kullanmanızı ve bilgileri daha hızlı bir şekilde özümsemenizi sağlar.

20. ChatGPT Sidebar

ChatGPT Sidebar, herhangi bir web sitesinde gezinirken kullanabileceğiniz bir yapay zeka asistanıdır. Bu özelliği sayesinde, internet üzerindeki her türlü bilgiye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur. Bu, online araştırma ve bilgi toplama sürecini basitleştirir ve verimli hale getirir.

21. Youtube Digest

ChatGPT AI’nin gücünden yararlanan YouTubeDigest, sevdiğiniz YouTube videolarının özlü ve bilgilendirici özetlerini oluşturan yeni bir araçtır. Zamanınızı boşa harcamaya veda edin ve video içeriğini izlemeye karar vermeden önce bir önizleme yaparak verimliliğinizi artırın.

22. Open AI ChatGPT for Gmail

OpenAI tarafından desteklenen Open AI ChatGPT for Gmail, ChatGPT’nin yanıtlarını, e-postaları tamamlama önerisi olarak gösteren bir Chrome eklentisidir. Bu, chatgpt’ye dayalı e-posta içeriği yazmada yardımcı olacak bir araçtır. ChatGPT kullanarak e-postaları sizin için tamamlayan ücretsiz bir Gmail tarayıcı eklentisidir.

23. Nova Tab

Nova Tab, minimalist, hafif ve karanlık temaların yanı sıra yerleşik yapılacaklar listesi, saat, takvim, pomodoro, notlar, hava durumu ve haberlerle tamamen özelleştirilebilir “Yeni Sekme” sayfasına sahip Chrome için en iyi yeni sekme eklentisidir.

Yeni sekme tarayıcı eklentisi Nova Tab ile üretkenliğinizi artırın. Bu eklenti, aynı zamanda ChatGPT ile entegredir. Nova Tab’ın sunduğu özellikler, kullanıcının çevrimiçi deneyimini ve genel verimliliğini artırmak için düşünülmüştür.

24. Tactiq

Tactiq, Google Meet, MS Teams ve Zoom toplantılarınızı transkribe etmek ve özetlemek için GPT’yi kullanır. Artık not almanıza veya bir şeyleri kaçırmanıza gerek yok – Tactiq sizin için not alır.

Standuplar, gereksinim toplantıları, satış görüşmeleri, takım toplantıları, online dersler, müşteri mülakatları, ürün araştırmaları, sunumlar, masterclasslar – herkesin ne dediğini yakalamak için Tactiq’i kullanabilirsiniz, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

25. Superpower ChatGPT

Superpower ChatGPT özellikleri arasında yerel olarak geçmişi senkronize etme ve arama yapabilme, klasör oluşturma, tüm sohbetleri dışa aktarma, mesajları sabitleme ve binlerce komuta erişim imkanı bulunur.

Bu özellikler, kullanıcıların verilerini daha düzenli bir şekilde yönetmesine ve ChatGPT’nin bilgi kapasitesinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olur.

26. Enhanced ChatGPT

Enhanced ChatGPT, ChatGPT’ye yeni özellikler ekler, bunlar arasında sohbet dışa aktarma ve komut şablonları bulunur. Bu özellikler, ChatGPT kullanıcıları için oldukça yararlıdır. Aynı zamanda geçmiş aramalarınızı optimize ederek bilgi istemi şablonu önerileri verir.

27. TeamSmart AI

Verimliliğinizi, bir tıklamayla TeamSmart AI ile artırın! Günlük iş yükünüze yardımcı olması için TeamSmart AI’nin istemlerinden faydalanın. Bir makaleyi anlamak, programlama yapmak veya bir proje için ilham aramak gibi konularda yardıma ihtiyacınız olsa da, TeamSmart AI tarayıcınızdan tek bir tıklamayla erişebileceğiniz en gelişmiş ChatGPT eklentisidir.

28. ShareGPT

ShareGPT, en çılgın ChatGPT sohbetlerinizi tek bir tıklama ile paylaşmanızı sağlayan bir Chrome eklentisidir. Arkadaşlarınızla ChatGPT sohbetlerine kalıcı bağlantıları kolayca paylaşabilirsiniz. Bu özelliği, ilginç bir sohbeti hızlıca paylaşmak veya daha sonra referans almak üzere saklamak istediğinizde kullanabilirsiniz.

Ayrıca ChatGPT teknolojisinin ne olduğu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, yine sitemizde yer alan “Yapay Zeka Sohbet Robotu ChatGPT Nedir, Nasıl Kullanılır?” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler