En İyi ve Yeni Metal Müzik Grupları

En iyi metal grupları

2010 yılından sonra popülerleşen modern metal grupları gittikçe popülerleşmeye başladı. Modern metal grupları farklı tarzlarıyla metal müziğe yeni bir anlam getiriyorlar. En iyi modern metal grupları ile ilgili en önemli detaylar.

Yeni metal grupları daha çok 2010 ve sonrasında popülerleşen metal grupları için yapılan bir tanım. Modern metal grupları eski metal gruplarına göre çok daha farklı tarzlara sahip olabiliyorlar.

Modern metal müziği nu metal ile karıştırmamak gerek. 1990’larda popülerleşen nu metal akımı modern metal müziğin temelini atsa bile modern metal sanatçıları çok daha farklı tarzlara sahip olabiliyorlar.

Modern metal müzisyenleri ağırlıklı olarak geleneksel metal gruplarından daha farklı tarza şarkılar icra ediyorlar. Modern metal grupları özellikle folk metal, nu metal ve death metal türlerinden bolca ilham alıyorlar.

En iyi modern metal grupları genelde farklı metal türlerini harmanlayarak müzik yapıyorlar. Yeni metal grupları tek bir alt türe bağlı kalmaktansa farklı türleri sentezlemeyi tercih ediyorlar. En iyi güncel metal grupları da farklı alt türleri en iyi sentezleyenler oluyor.

Lorna Shore

Lorna Shore son zamanların en iyi metal gruplarından biri. 2009 yılında New Jersey’de kurulan Lorna Shore son yıllarda en çok dinlenen metal grupları arasına girmeyi başardı. Lorna Shore ağırlıklı olarak melodik metal ve death metal türlerinde şarkılarını icra ediyor.

Lorna Shore’un vokalisti Will Ramos en iyi metal vokalistlerinden biri olabilir. Will Ramos kendine has vokal tekniği Lorna Shore’u en iyi popüler metal gruplarından biri yapıyor. Özellikle Sun // Eater ve To the Hellfire parçası Will Ramos’un vokallerinin en belirgin olduğu parçalar.

Powerwolf

Powerwolf son yılların en iyi metal gruplarından biri. Powerwolf modern metal grupları arasında en öne çıkan ve en dikkat çeken gruplar arasında yer alıyor. Powerwolf’un şarkıları daha çok power metal türünde oluyor.

Powerwolf’u power metal türüne olan sıra dışı yaklaşımıyla en iyi popüler metal gruplarından biri olmayı başarıyor. Powerwolf, kendine has sahne performansı ve orta çağ temalı şarkılarıyla dinleyebileceğiniz en iyi modern metal gruplarından biri.

Avatar

Avatar, modern metal grupları arasında oldukça özgün bir stile sahip. Avatar genel olarak death metal türünde şarkılar çıkarsa da bu türe yenilikler katmaktan çekinmiyor.

Avatar, konsept albümleri ve oldukça canlı sahne performanslarıyla yeni metal grupları arasında dinlemeniz gereken gruplardan.

Avatar, death metal türünü blues, groove ve hatta kimi zaman R&B gibi metal dışında müzikler ile harmanlayarak ortaya çok ilginç şarkılar çıkarabiliyor. Eğer sıra dışı bir metal grubu dinlemek istiyorsanız Avatar son zamanlarda dinleyebileceğiniz en iyi metal gruplarından biri.

Ghost

Ghost belkide en keyifli metal gruplarından biri olabilir. İsveçli grup Ghost, bir metal grubu imajına sahip olsa da şarkıları alışık olduğumuz metal şarkılarından çok daha farklı.

Son yılların en iyi gruplarından olan Ghost metal ve disko türülerini karıştırarak sıradışı bir deneyim sunuyor.

Ghost için disko metali demek çok yanlış olmaz. Birçok Ghost şarkısı metal türünde olsa da grubun Dance Macabre veya Call Me Little Sunshine gibi parçaları metal türüne biraz daha uzak. Sıradan metal şarkıları dışında bir şeyler denemek istiyorsanız Ghost’u kesinlikle dinlemelisiniz.

Havok

Havok, en iyi modern thrash metal gruplarından biri. Yeni metal grupları yeni ve farklı tarzlarda müzik yapmayı tercih etse de Havok gibi gruplar metal müziğin köklerine bağlı kalmayı tercih edebiliyor. Havok son zamanlarda dinleyeceğiniz en iyi thrash metal grupları arasında.

Havok için günümüzün en iyi thrash metal gruplarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Havok genel olarak pek bilinen bir grup olmasa da bu iyi bir grupl olmadığı anlamına gelmiyor. Thrash metal severler yeni bir şeyler arıyorlarsa Havok’a kesinlikle bir şans vermeliler.

Nail Bite

Nail Bite oldukça genç bir grup olsa da modern metal grupları arasındaki iyi gruplar arasına girebilecek bir grup.

Nail Bite şimdiye kadar sadece bir albüm çıkarmış bir grup. Henüz geniş kitlelere erişememiş olsalar bile Nail Bite yakın gelecekte sevilen metal grupları arasında olabilir.

Kekht Arakh

Kekht Arakh son zamanların en ilginç black metal müzisyenlerinden biri. Black metal en popüler olduğu 90’larda bile görece az dinlenen bir türdü.

Son yıllarda ise yeni black metal gruplarına denk gelmek neredeyse imkansız. Eğer black metal ilginizi çekiyorsa Kekht Arakh’a kesinlikle bir şans verin.

Metal müzikle ilgili içerikler arıyorsanız sitemizde yer alan “Black Metal Nedir? En Popüler Black Metal Grupları” adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler