Ücretsiz Kripto Para Airdropları Nasıl Alınır?

Ücretsiz kripto para airdropları nasıl alınır, bedava airdrop token projeleri nasıl bulunur? Defi ve NFT piyasalarında airdrop için uygun kripto paralar ve tüm detaylarıyla airdrop kazanma rehberi. 

Kripto para projeleri genellikle yatırımcılarına çeşitli token ve DeFi ürünlerini airdrop olarak hediye eder. Ancak bu dijital varlıkları her yatırımcıya dağıtmaz. Token airdroplarının farklı uygunluk gereksinimleri vardır.

Yeni kripto para protokollerini ve DeFi ürünlerini araştırmak, NFT’ler ve çeşitli Katman-1 ekosistemlerinde ( Bitcoin, Litecoin ve Ethereum vb.) aktif olmak, airdroplara hak kazanmanın en iyi yollarıdır.

Bu rehberimizde bedava kripto para airdroplarının nasıl alınacağını işin püf noktalarıyla açıklıyoruz. Ama önce airdropların tam olarak ne olduğunu açıklamamız gerekiyor:

Airdrop Nedir?

Airdrop nedir
Airdrop nedir

Son birkaç yılda, airdroplar veya ücretsiz token promosyonları, kripto para ekosisteminde yaygın bir reklam stratejisi haline geldi.

Bir airdrop, merkezi olmayan bir uygulamanın, Katman-1 veya Katman-2’de yer alan blok zinciri hizmetinin veya başka bir kripto para kullanıcısının ilk destekleyicilerine ya da yatırımcılarına ücretsiz olarak kripto tokenleri dağıtmayı içeren bir eşantiyon olayıdır.

Geçtiğimiz 2 yılda birçok kripto ve DeFi projesi, topluluklarına binlerce dolar değerinde tokenler dağıtarak hem kendi projelerinin reklamını yapmış hem de hızlı başlangıçlar için projelerine destek toplamıştır. Böylece airdroplar sayesinde hem yatırımcılar hem de proje büyük kazançlar elde etmiştir.

Birçok kripto meraklısı için airdroplar, düşük bir ön yatırımla binlerce dolar değerinde token almanın bir yoludur. Bu fenomen, kazançlı promosyonlar talep etmeye hak kazanmak isteyen kripto kullanıcıları için oldukça kazançlı bir fırsattır.

Peki küçük bir yatırımla ileride değerlenme imkanı olan veya ünlü bir kripto para borsasında listelendikten sonra pump olacak bir kripto paranın airdroplarını nasıl alabilirsiniz? Airdrop mantığını açıkladığımıza göre şimdi de ücretsiz airdrop nasıl alınır, detaylarıyla açıklayalım.

Kripto Para Airdropları Nasıl Alınır?

Çeşitli ufak yatırımlarla gelecekte bir belirtece sahip olabilecek kripto para projelerinin airdroplarını almanın birçok yolu vardır. Ancak bu yollardan en önemlisi araştırmacı bir kişiliğe sahip olmaktan geçer.

İyi bir araştırmacı henüz keşfedilmemiş ancak gerçekten kaliteli bir kripto para projesinin airdroplarını bulabilir. Aşağıda bu yöntemleri detaylı olarak listeledik:

Potansiyeli Yüksek Kripto Paraların Airdroplarını Keşfedin

Potansiyeli yüksek kripto paralar
Potansiyeli yüksek kripto paralar

Öncelikle sitemizde yer alan hali hazırda bir belirteci olan “Yüksek Potansiyelli En iyi 5 Altcoin Projesi” adlı yazımızı incelemelisiniz. Henüz güvenilir bir kripto para borsasında listelenmemiş bilinmeyen bir kripto para projesine yatırım yapmak istemiyorsanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Genellikle birçok yeni kripto projesi, topluluklarına ileride bir token çıkarabileceklerine dair çeşitli ipuçları bırakır. Bunu sosyal medya kanalları ve web sitelerinde duyurur.

Ardından bu projeler airdrop etkinlikleri aracılığıyla belirteç arzlarının %5 ila %10’unu ilk kullanıcılara tahsis eder.

Dolayısıyla bu projelerin ilgili sosyal medya hesaplarını ve web sitelerini takip etmeniz gerekebilir. Ayrıca bunlara ek olarak 3. taraf özel kripto airdrop web siteleri, sosyal medya grupları ve forumlar da airdroplar hakkında değerli bilgiler sağlar.

DeFi airdroplarını takip edebileceğiniz twitter hesabı DeFi Airdrops’tur. Ayrıca güçlü bir tweet akışı hizmeti sunan ALTFINS ve kripto paralar hakkında son dakika haber sağlayan RSS beslemesi Crypto Panic airdrop keşfi için deneyebileceğiniz uygulamalar arasındadır.

Yeni Kripto Projelerini Destekleyin

Yeni kripto para projeleri
Yeni kripto para projeleri

Kripto projeleri araştırmanın yanı sıra ek olarak, bir airdrop ödülü alma şansını artırmak için Ethereum, Solana, Fantom, Avalanche ve Cosmos gibi ekosistem projelerini destekleyebilirsiniz. Çünkü likidite havuzlarına token eklemek gelecekte bir airdrop’a yol açabilir. Ayrıca DeFi, NFT’ler ve GameFi tarzı belirteçsiz uygulamaları deneyebilirsiniz.

Bugüne kadarki en büyük airdropların çoğu Ethereum’da gerçekleşmiş olsa da, diğer ekosistemleri denemek ve gelecek teknolojiyi mümkün olduğunca kullanmak, gelecekte ortaya çıkabilecek bir token sayesinde airdrop kazandırabilir.

Airdrop Uygunluk Kriterlerini Karşılamak için Aktif Olun

yeni kripto protokolleri
yeni kripto protokolleri

Yeni protokollerin erken bir kullanıcısı olmak, potansiyel airdrop almanın ilk adımı olsa da, yalnızca bir veya iki işlem yapmak hak kazanmak için yeterli olmayabilir.

Birçok yatırımcı sadece Ethereum’da birkaç işlem yapınca Uniswap, Ethereum Name Service ve dYdX gibi projelerden kazançlı airdroplar alabiliyordu. Hatta geçtiğimiz yıl Divergence Ventures adlı bir yatırım şirketi Ribbon Finance projesini 702 ETH ile destekledi ve Airdrop olarak 2.5 milyon dolarlık token topladı.

Fakat günümüzde birçok kripto projesi airdrop için katı bir uygunluk şartı koyuyor. Bu gereklilikler genellikle işlem sayısı ve minimum yatırım şartıyla sağlansa da bazı kripto para projeleri bu konuda çok esnek bir yaklaşım sergileyebiliyor.

Dolayısıyla kullanıcılar ücretsiz token ödemesi alma şanslarını artırmak için kullandıkları cüzdanla projelerde daha aktif olabilirler.

Yüksek Değerli Airdrop’lar için Ethereum En İyi Seçenek Olabilir

Ethereum ekosistemi
Ethereum ekosistemi

Aktif olarak geniş bir DeFi ve NFT ekosistemine sahip Ethereum tüm Katman-1 blok zincirlerine kıyasla tarihsel açıdan en iyi kripto ağıdır, diyebiliriz.

Nitekim Uniswap , 1inch, dYdX, Ethereum Name Service, Paraswap ve diğer projelerin tümü, tokenlerini ağda kullanıcı başına en az 1.000 dolarlık airdroplar şeklinde dağıtmıştır.

Hatta bazı özel gereklilik şartlarını karşılayan kullanıcılar (Hodl yatırımcıları) daha yüksek getirilerle ödüllendirildi. Ethereum dışındaki ağlardaki airdrop’ların değeri, bu ağlarda etkileşime giren kullanıcı cüzdanlarının hacmi nedeniyle genellikle azalır.

Ayrıca, Ethereum dışındaki blok zincirlerindeki birçok proje, tokenlerini likidite madenciliği ve diğer teşvik programları için tutmayı tercih ediyor.

Sonuç olarak, Ethereum tabanlı projelerin kullanılması genellikle airdropa açık kapı bırakır.

Airdrop İçin NFT Piyasalarını Takip Edin

NFT koleksiyonları
NFT koleksiyonları

Airdrop almak için en iyi yöntemlerden biri de NFT alım satımıdır. Birçok kripto meraklısı, NFT koleksiyonlarının gelecekte çeşitli tokenler çıkarabileceğini tahmin ediyor. Örneğin, Bored Ape Yacht Club, bir token projesi için start verdi bile.

Ancak her NFT projesi bir airdropa yol açmayabilir. Genellikle Cool Cats, Doodles, ve CLONE X gibi hacmi yüksek, güçlü topluluklara sahip kaliteli koleksiyonları takip etmelisiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler