Suzume no Tojimari Anime Konusu, Vizyon Tarihi, Fragmanı

Makoto Shinkai’nin yeni anime filmi Suzume no Tojimari konusu, vizyon tarihi ve fragmanı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar, özel ayrıntılar, seslendirmen kadrosu ve bilmeniz gereken tüm detaylara yer verdik.

CoMix Wave Films ve Story Inc. TOHO’nun yapımcılığını üstlendiği, Makoto Shinkai’nin yeni anime filmi Suzume no Tojimari (lafzen; Suzume’s Door-Locking), tema şarkısı olan “Suzume” eşliğinde kısa bir fragman ile anime hayranları için duyuruldu.

Japon yönetmen ve manga sanatçısı Makoto Shinkai’nin özellikle Kimi no Na Wa ve Weathering With You ile küresel ölçekte gösterdiği başarı sayesinde anime dünyasında önemli bir yer edinmişti.

Suzume no Tojimari karşılaşma sahnesi
Suzume no Tojimari karşılaşma sahnesi

2019 yılında yayınlanan Weathering With You anime filminin ardından Suzume no Tojimari ise ünlü anime yönetmeninin yedinci uzun metrajlı anime filmi olma özelliği taşıyor.

Filmde japon aktris Nanoka Hara Suzume Iwato’yu seslendiriyor. Ayrıca Suzume no Tojimari, Hara’nın ilk anime seslendirmesi olacak.

Suzume no Tojimari Anime Konusu

Kyushu’nun sakin bir kasabasında yaşayan 17 yaşındaki Suzume, “Bir kapı arıyorum” diyen genç bir adamla karşılaşır. Bu karşılaşma onu harabeye dönmüş bir yerdeki dimdik ayakta duran bir kapıya yönlendirir.

Hiçliğin ortasında duran kapıda tuhaf bir şeyler sezinleyen Suzume, merakına yenik düşer ve kapıyı açar.

Suzume no Tojimari portal kapısı
Suzume no Tojimari portal kapısı

Kapının açılmasıyla birlikte Japonya’nın farklı noktalarında benzer kapılar açılır. Meğerse kapıların kaosvari bir diyara açılan tehlikeli portallar olduğunu keşfeden Suzume, Japonya’nın uçsuz bucaksız yerlerini gezip diğer kapıları kilitlemesi gerektiğini anlar. Zira kapıların açık olması Japonya’yı büyük bir felakete sürükleyecektir.

Suzume, bir sahnede kapıların ardındaki diyar ile ilgili şu sözleri sarf ediyor:

Yıldızlar, günbatımı, sabah, gökyüzü. O alemde, sanki tüm zaman gökyüzünde erimiş gibiydi…

Shinkai filmle ilgili verdiği bir demeçte; Suzume no Tojimari’nin Japonya’nın dört bucağını saran bir yol filmi olduğundan bahsediyor. Ayrıca kapıların çeşitli metaforlar içerdiğini; Kapıların kapanmasının gevşek uçları düzeltmek veya bir şeyi bitirmek anlamına gelebileceğini açıkladı.

Suzume no Tojimari Ne Zaman Vizyona Girecek?

Suzume no Tojimari’nin ilk tam fragmanı CoMix Wave Films tarafından 15 Temmuz 2022 tarihinde yayınlandı. Fragmanda filmin konusuna ve ne zaman yayınlanacağı ile ilgili detaylara yer verildi.

Film 11 Kasım 2022 tarihinde vizyona girecek ve Crunchyroll , Sony Pictures Entertainment ve Wild Bunch International gibi yayın platformları tarafından 2023’ün başlarında Asya hariç dünya çapında yayınlanacak.

Suzume no Tojimari Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler