Sevgililer Gününe Özel En Romantik 10 Anime Serisi

romantik anime serileri

Sevgililer Gününde içinizi ısıtacak romantik anime serilerini listelediğimiz bu yazımızda, hem güncel hem de yıllardır adından söz ettiren en duygusal 10 animeye yer verdik.

Kış aylarını birer birer geride bırakırken, birbirinden kopamayan çiftlerin heyecanla beklediği Sevgililer Günü de neredeyse gelmek üzere. Bizlere en romantik anları yaşatan animeler ise bu yıl da hiç geri kalmıyorlar.

Elbette anime tutkunu çiftlerimizi de unutmadık! Sevdiğinize hediyeniz ne olursa olsun, kapanışı harika bir anime sahnesiyle yapmadıysanız eksik kalacaktır. Eğer hazırsanız, 14 Şubat Sevgililer Günü için derlediğimiz en romantik 10 seriyi okumaya başlayabilirsiniz.

Horimiya

horimiya
Horimiya

Gerek tatlı-komik sahneleri, gerekse karakterlerimizin aralarında kurdukları sıcacık bağlarla içimizi ısıtan Horimiya, hoş bir Sevgililer Günü geçirtecek animeler arasında kendine yer bulmayı başarıyor.

Bir yanda popüler, sosyal ve dışa dönük bir kız olarak tanınan karakterimiz Hori, diğer yanda ise sessiz, dikkat çekmeyen ve sınıf arkadaşları tarafından pek fark edilmeyen Miyamura… Ancak bir gün, beklenmedik bir şekilde tanışır ve birbirlerinin gerçek karakterlerini keşfederler.

Hori ve Miyamura, karşılaştıkları zorluklar, gençlik sorunları ve aşkla dolu bir ilişki içinde birlikte büyürlerken, birbirlerinin hayatlarına dokunmayı da başarırlar.

Siz de arada bir çatışan, inişli çıkışlı olsa da birbirini sevmekten asla vazgeçmeyen çiftlerdenseniz, Horimiya beğenerek izleyeceğiniz seriler arasında size göz kırpıyor.

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

rascal does not dream of bunny girl senpai
Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Sıradaki serimiz ise yıllardır en popüler animeler arasında yer alan ve bizlere doğaüstü bir romantizm sunan Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai oluyor.

Hikayemiz, ana karakterimiz Sakuta Azusagawa ve onun tuhaf olaylarla dolu lise hayatını konu almaktadır. Bir gün, sınıf arkadaşı Mai Sakurajima, tavşan kız kostümü giyerek ortalıkta dolanmaya karar verir, fakat yalnızca Sakuta onu görebilmektedir.

Sakuta, Mai’nin görünmezliğinin ardındaki sırrı çözmeye çalışırken, diğer karakterlerimizin de benzer olaylar yaşadığını keşfeder.

Gerçekçi karakter gelişimleri, gizemli olaylar ve duygusal derinliklerle dolu bir gençlik dönemi hikayesine şahit olmak istiyorsanız, Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai serisi tam sizlik diyebiliriz.

Sakura-sou no Pet na Kanojo

sakurasou no pet na kanojo
Sakura-sou no Pet na Kanojo

Sıra dışı karakterleriyle anime dünyasında unutulmaz bir eser olarak izleyicilerin kalbinde taht kurmuş bir başka yapım ise Sakura-sou no Pet na Kanojo.

Hikayemiz, okulun dışına itilmiş, yetenekli ama sorunlu bir grup öğrencinin yaşadığı Sakura Dormitory‘de geçiyor. Ana karakterimiz Sorata Kanda, hayatını değiştirecek bir karar alır: Bir kedi sahiplenmek! Ancak bu kararın onu dahi bir ressam olmasına rağmen, günlük yaşamda beceriksiz biri olan Mashiro Shiina ile karşılaştıracağından haberi yoktur.

Sorata ve Mashiro arasında şekillenen hikayesiyle Sakura-sou no Pet na Kanojo; dostluk, yetenek ve aşkın karmaşıklıklarını ustalıkla işleyen yapımlardan biri olarak listemizde yer alıyor.

My Dress-Up Darling

my dress-up darling
My Dress-up Darling

Cosplay tutkusunun yavaş yavaş aşka dönüştüğü My Dress-up Darling, yakın zamanda çıkan bir yapım olarak Sevgililer Gününe renk katacak bir başka anime.

Cosplay yapmayı hobi edinen ana karakterimiz Marin Kitagawa, sınıf arkadaşı olan kaba ve utangaç bir öğrenci olan Gojo‘dan, kendisine bir elbise dikmesi için teklif alır. Bambaşka dünyalardan bir araya gelen ikilimiz, birbirlerinin dünyalarını keşfederken duygusal bir bağ geliştirirler.

Ancak geçmişten gelen zorluklar ve duygusal engeller, ikisini de kendi sınırlarını aşmak ve gerçek tutkularını keşfetmek zorunda bırakır.

Yavaş yavaş gelişen duygular ve renkli tasarımlar görmek istiyorsanız, My Dress-up Darling gecesi için şimdiden yerinizi ayırtın!

Yubisaki to Renren

A sign of affection
A Sign of Affection

2024 Kış sezonu içinde güncel olarak yayınlanan seriler arasında yer alan A Sign of Affection, bu sezonun açık ara en tatlı ve en kalbe dokunan hikayesine sahip diyebiliriz.

Doğduğundan beri dünyası sessizlikle örtülü olan işitme engelli üniversite öğrencisi Yuki Itose, hayatı boyunca aynı yerde yaşamış ve en yakın arkadaşı Rin Fujishiro dışında başkalarıyla nadiren etkileşime girmiştir. Bir gün, rastlantısal bir şekilde yakışıklı karakterimiz Itsuomi Nagi ile tanışmasının ardından, hem Yuki hem de Itsuomi için yeni bir dünya açılmaya başlar.

Halen yeni bölümleri gelmeye devam eden A Sign of Affection’a henüz başlamadıysanız, önümüzdeki Sevgililer Gününüzü güncele yetişmek için değerlendirmek harika bir fikir olacaktır.

Tonikaku Kawaii

tonikaku kawaii
Tonikaku Kawaii

İzlerken hem güldüren hem de sevimlilikleriyle sizi tatlılık krizine sokacak çiftimizin hikayesini anlatan Tonikaku Kawaii de listemizde yer alan bir başka anime oluyor.

Karlı bir günde ölümle burun buruna kalan Yuzaki Nasa, tesadüfen karşılaştığı koruyucu meleği Tsukasa‘yı görünce, içinde bulunduğu durumu görmezden gelerek tüm kalbini ona açar. Bu “ilk görüşte aşk,” ikilinin hayatını kökten değiştirmeyi başarabilecek midir?

Eğer siz de sevdiği kadın uğruna  elinden gelen her şeyi yapan Nasa ve o sevgiyi sonuna kadar hak eden Tsukasa’nın hikayesine eşlik etmek istiyorsanız, 14 Şubat en doğru tarih olacaktır.

Kamisama Kiss

kamisama kiss
Kamisama Kiss

Eski bir anime olmasına rağmen, kalpleri yumuşatan hikayesiyle halen orijinalliğini koruyan ve muhtemelen de bir daha böylesi gelmeyecek bir seri olan Kamisama Kiss, listemizin olmazsa olmazlarından diyebiliriz.

Ekonomik ve ailevi sorunlarıyla boğuşan genç lise öğrencisi karakterimiz Nanami, umutsuzca otururken aslında bir Tanrı olan Mikage‘ye rastlar. Mikage, tapınağın yeni tanrısı olarak Nanami’yi atar ve o andan itibaren Nanami’nin hayatı uçtan uca değişir. Nanami, tapınakta uzun bir bekleyişte olan tilki ruhu Tomoe‘ye doğru ilerlerken, son derece kutsal bir sevgi yoluna da adım atmaktadır.

Eğer siz de ömür boyu unutamayacağınız bir hikayeyi keşfetmek istiyorsanız, Sevgililer Gününde Tomoe ve tanrıça adayı Nanami’nin romantik maceralarını kesinlikle izlemelisiniz.

Josee, the Tiger and the Fish

josee, the tiger and the fish
Josee, the Tiger and the Fish

Eğer uzun uzadıya sezonlar yorucu geldiyse, izlerken hem duygulanacağınız hem de görsel şölen yaşayacağınız bir film olan Josee, the Tiger and the Fish sizin için en uygun seçenek olacaktır.

Hikayemiz, hayatının baharındaki genç Tsuneo ve tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak yaşayan Josee‘nin beklenmedik bir şekilde tanışmasını konu alır. Tsuneo, Josee’ye yardım ederek onun hayata olan bağlılığını yeniden keşfeder ve ikisi arasında beklenmedik bir romantik ilişki başlar.

Fakat Josee’nin içinde bulunduğu koşullar, ilişkilerini zorlayacak ve her ikisini de yaşamlarında önemli kararlarla yüzleşmek zorunda bırakacaktır.

Hem izlerken hem de sonrasında etkisinden çıkamayacağınız, yoğun duygularla dolu bir anime filmi arıyorsanız, Josee, the Tiger and the Fish doğru seçim olacaktır.

Ride Your Wave

ride your wave
Ride Your Wave

Sevgililer Gününüz için romantik ve duygusal bir başka seçim olacak filmimiz Ride Your Wave de listemizde yer alan bir başka anime oluyor.

Film, genç bir denizci olan Hinako Mukaimizu ile itfaiyeci Minato Hinageshi arasındaki romantik bir hikayeyi temel alıyor. Birbirine hızla aşık olan ikili, Minato’nun trajik bir kaza sonucu hayatını kaybetmesiyle büyük bir hüsrana boğulur. Hinako, Minato’nun hayaletiyle iletişim kurarak onunla bağlantı kurmaya çalışır ve Minato’nun ölümünün ardındaki sırları çözmeye çalışır.

Eğer duygulu bir 14 Şubat yaşamak istiyorsanız, Minato ve Hinako’nun tutkulu hikayesinin anlatıldığı Ride Your Wave sizi bekliyor olacaktır.

A Silent Voice

a silent voice
A Silent Voice

Listemizin son animesi ise yıllardır en dokunaklı ve en duygulu hikayelerden birini sunan A Silent Voice oluyor.

İşitme engelli Shoko Nishimiya‘ya zorbalık yapan Shoya Ishida ve daha sonra duyduğu pişmanlığı konu alan hikayemizde, yıllar sonra Shoya, Nishimiya ile tekrar karşılaşır ve geçmişteki hatalarını telafi etmeye çalışır. Böylece, Shoya’nın kendini kabullenme ve başkalarını affetme yolculuğu da başlamış olur.

Özür dileme ve ikinci şans temalarını muhteşem bir anlatıyla sunan A Silent Voice, belki de Sevgililer Gününüz için en iyi seçenek olabilir.

Eğer anime temalı bu yazımız hoşunuza gittiyse ve daha ruh eşinizle izleyecek daha fazla seri arıyorsanız, popüler Isekai animelerini listelediğimiz “En Popüler 10 Isekai Animesi” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler