Instagram Threads Nedir? Nasıl İndirilir?

Instagram Threads Nedir? Nasıl İndirilir?

Meta’nın yeni göz bebeği Instagram Threads nedir? Nereden indirilir? Nasıl kullanılır? Bu rehberimizde bu soruların cevaplarına değindik.

Meta’nın yeni sosyal medya platformu Instagram Threads, 6 Temmuz 2023’te kullanıma açıldı. Threads uygulaması, Twitter’a rakip olarak geliştirildi ve birkaç saat içinde milyonlarca kullanıcıya ulaştı.  Öyle ki bu yeni sosyal medya platformu hem ülkemizde hem de dünyada büyük bir ilgi topladı.

Instagram Threads Nedir?

Instagram Threads Nedir sorusunu kısaca cevaplayacak olursak; Threads uygulaması, Meta’nın “Metin tabanlı sohbet uygulaması” olarak tanıttığı bir platformdur.. Uygulama, kullanıcıların 500 karaktere kadar metin, bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakikaya kadar videolar da dahil olmak üzere kısa güncellemeler yayınlamalarına olanak tanıyor.

Bu yeni platform, Instagram ile entegre çalışmakta ve insanların Instagram kullanıcı adlarıyla Threads hesapları oluşturmasına ve Instagram’da takip ettikleri kişilerle bağlantı kurmasını sağlamakta.

Twitter kısıtlama
Twitter kısıtlama

Instagram Threads uygulaması lansman zamanlaması, Elon Musk’ın yakın zamanda satın aldığı Twitter’ın tartışmalara neden olan geçici kısıtlama kararı gibi kullanıcılar üzerindeki kısmi yaptırımların olduğu bir dönemde yapıldı.

Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg, Instagram Threads uygulaması vizyonunun “Instagram’ın en iyi kısımlarını almak ve metin, fikir ve aklınızdakileri tartışmak için yeni bir deneyim yaratmak” olduğunu söyledi.

Instagram Threads Nereden İndirilir?

Birçok kullanıcı Instagram Threads nereden indirilir, Instagram Threads nasıl indirilir, sorularının cevabını aramakta. Instagram Threads uygulamasını Android için Google Play Store’dan, iOS için App Store’dan indirebilirsiniz.

Instagram Threads nereden indirilir
Instagram Threads nereden indirilir

Uygulama siyah logolu olup, üretici firma ismi Instagram olarak geçmektedir. Korsan veya benzer isimli uygulamalara karşı dikkatli olmalısınız. Aynı zamanda Threads’ı Instagram içerisindeki search bölümüne “threads” veya “ticket” yazarak size özel oluşturulan bilet ile de Instagram Threads uygulamasını indirebilirsiniz.

Instagram Threads Nasıl Kullanılır?

Instagram Threads nasıl kullanılır konusuna gelecek olursak platformda hesap açmak için öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Threads uygulaması hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde mevcut.

Threads uygulaması telefonunuza indikten sonra Instagram giriş bilgilerinizi kullanarak kaydolabilirsiniz. Kaydolduktan sonra platform Instagram’da takip ettiğiniz tüm hesapları otomatik olarak Threads platformunda da takip edebilmenize olanak tanıyor.

Instagram Threads nasıl kullanılır
Instagram Threads nasıl kullanılır

Threads uygulaması içerisinde takip ettiğiniz hesapların yanında algoritmik öneriler de görüntülenebilir. Bu öneriler, ilgi alanlarınıza uygun olabilecek diğer hesapları veya konuları size sunmakta

Instagram Threads sosyal medya platformu içerisinde diğer kullanıcılara doğrudan mesaj göndermenin bir yolu yok. Ancak Meta, Instagram Threads uygulaması sosyal ağların birlikte çalışabilir olmasının yanında Threads kullanıcılarının hesaplarını ve takipçilerini diğer uygulamalara götürmesine izin veren ActivityPub ile uyumlu hale getirmek için çalıştığını duyurdu.

Instagram Threads Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Instagram Threads, Instagram tarafından geliştirilmiş, yenilikçi bir sosyal ağdır. Birçok özelliği bünyesinde barındıran uygulamanın avantajları ve dezavantajları aşağıda listelenmiştir.

Instagram Threads Avantajları

  • Metin tabanlı sohbet etmek için sade ve kullanıcı dostu bir arayüz sunar.
  • Instagram ile entegre çalışır ve takip ettiğiniz hesapları kolayca aktarmanıza olanak tanır.
  • İlgi alanlarınıza uygun algoritmik öneriler sunar ve yeni hesaplar veya konular keşfetmenize yardımcı olur.
  • ActivityPub ile uyumlu olması sayesinde diğer sosyal ağlarla birlikte çalışabilir olma potansiyeline sahiptir.

Instagram Threads Dezavantajları

  • Diğer kullanıcılara doğrudan mesaj göndermenin bir yolu yoktur ve iletişim kurmak için başka uygulamalar kullanmanız gerekebilir.
  • Şu anda sadece mobil uygulama olarak mevcuttur ve masaüstü sürümü yoktur.

Instagram Threads uygulaması, Meta’nın Twitter’a rakip olarak geliştirdiği yeni bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulama, metin tabanlı sohbet etmek için sade ve kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Uygulama, Instagram ile entegre çalışır ve takip ettiğiniz hesapları kolayca aktarmanıza olanak tanır.

Threads sosyal medya platformu
Threads sosyal medya platformu

Instagram Threads uygulaması, ilgi alanlarınıza uygun algoritmik öneriler sunar ve yeni hesaplar veya konular keşfetmenize yardımcı olur. Uygulama, ActivityPub ile uyumlu olması sayesinde diğer sosyal ağlarla birlikte çalışabilir olma potansiyeline sahiptir.

Uygulamanın dezavantajları ise diğer kullanıcılara doğrudan mesaj göndermenin bir yolu olmaması ve şu anda sadece mobil uygulama olarak mevcut olmasıdır.

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan “En İyi Alternatif Sosyal Medya Platformları” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler