En İyi VALORANT Nokta Crosshair, Nişangah Kodları | 2024

Valorant nokta crosshair kodları

2024 yılının en iyi Valorant nokta nişangahlarını keşfedin ve düşmanlarınızı haklamanın yeni yollarını öğrenin. Bu rehberimizde, en iyi nokta crosshair kodlarını listeledik.

En popüler karakter tabanlı taktiksel FPS oyunu Valorant’ta iyi bir nişangaha (crosshair) sahip olmak yüksek standarttır. Her pro Valorant oyuncusu mutlaka crosshair işaretçisini özelleştirir ve sonuç olarak karşılaşma esnasında daha iyi performans gösterir.

Mouse kalitesi, DPI ayarları, aim yetenekleri, ping ve bağlantı hızı gibi faktörler de oyun performansına etki etse de, genelde çoğu oyuncu nişangah konusunda şikayetçidir. Örneğin büyük konturlara sahip bir nişangah, uzaktan ateş ederken düşmana isabet ettirmeyi zorlaştırır. Ya da yakın mesafedeyken yanlış vurgu renklerine sahip nokta nişangah, benzer şekilde işinizi zorlaştırabilir.

Valorant nokta nişangah
Valorant nokta nişangah

Yine de Valorant en iyi nişangah şekli nokta nişangahtır. Çünkü her ay yarım milyondan fazla Valorant oyuncusu, internette; “en iyi nokta nişangah kodları” konusunu aratıyor ve bu artı nişangah kullanan oyuncuların sayısından epey bir fazla. Ayrıca bu veriler haricinde nokta crosshair kullananların çoğu hatasız atış ile yakın ve uzak mesafeden daha iyi isabet tutturduğunu belirtiyor. Çoğu durumda uzaktan HS, one tap ve spraying yapmak da kolaylaşıyor.

Tabii nokta crosshair ile 13 inch bir ekranda oynamak aleyhinize sonuçlar doğurabilir. Çünkü ekran küçük olduğundan çatışma esnasında nokta nişangahı görmek zorlaşabilir. Nitekim iyi bir aim refleksiniz yoksa, nokta crosshair ile yakından bile rakibi ıskalayabilirsiniz. Hele ki DPI ayarlarınız da kötüyse vay halinize!

Peki, Valorant’ta nokta crosshair kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? İşte detaylar:

  • Boyut Ayarı: Nokta crosshair’in boyutunu, hedefi rahat bir şekilde görebileceğiniz bir büyüklükte ayarlamak önemlidir. Hem çok küçük hem de çok büyük bir nokta nişangah, hedefi hedeflemeyi zorlaştırabilir.
  • Renk Seçimi: Nokta crosshair’in rengini, oyunun arka planına ve haritaya uyumlu olacak bir renkte seçmek önemlidir. Kontrastlı bir renk seçmek, nişangahın daha net ve görünür olmasını sağlayabilir.
  • Görsel Dalgalandırma: Oyun içindeki ayarlardan nokta crosshair’in görsel dalgalandırma özelliğini açıp kapatabilirsiniz. Bazı oyuncular için dalgalandırma, nişangahın hareketini daha belirgin hale getirirken, diğer oyuncular için bu özellik dikkat dağıtıcı olabilir. Bu nedenle, kişisel tercihinize göre bu özelliği ayarlayabilirsiniz.
  • İletişim ve Görsel Karmaşa: Valorant’ta yoğun bir görsel karmaşa ve etkileşim olduğunda, nokta crosshair bazen hedefi görmeyi zorlaştırabilir. Bu durumda, çevredeki görsel karmaşayı azaltmak için çözünürlük, efekt ve detay ayarlarını optimize edebilirsiniz.
  • Açılandırma: Valorant’ta açılandırma (peeking) sırasında nokta crosshair’inizi kullanmak, hedefi hızlı ve doğru bir şekilde hedeflemenizi sağlayabilir. Açılandırma yaparken nişangahınızı hedefe getirirken dikkatli olun ve doğru zamanda atış yapmaya odaklanın.
  • Odaklanma: Nokta crosshair kullanırken, odaklanmanızı ve dikkatinizi nişangaha yönlendirmek önemlidir. Hedefi gördüğünüzde nişangahınızı hızlı bir şekilde hedefe getirin ve atış yapın. Aynı zamanda, dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmak da performansınızı artırabilir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi nokta crosshair için önemli iki kural vardır. İlki boyut, ikincisi ise vurgu rengidir. Özellikle nişangah vurgu rengi, renk körlüğü gibi sorunlardan mustarip olan oyuncular için hayati önem taşır. Örneğin; Protanopi (kırmızı) körlüğü için en iyi nişangah ve düşman vurgu rengi; artı ve nokta crosshair için açık mavi, düşman vurgu rengi için sarıdır.

Son olarak; yukarıda bahsettiğimiz bilgiler neticesinde profesyonel Valorant oyuncularının sıklıkla kullandığı en iyi nokta nişangah kodlarını da listeleyelim:

Valorant Nokta Nişangah Kodları

Valorant’ta düşmanlarınızı haklamak için seçebileceğiniz en iyi nokta nişangahlarına dair bir genel bakış, kesinlikle size yardımcı olacaktır. Ancak, bu nokta nişangahlarından en iyi sonuçları alabilmek için Dereceli bir oyun başlatmadan önce Derecesiz ve Poligon’da düzgün bir şekilde ısınmayı unutmamanız gerekir.

Aşağıda, çeşitli nokta nişangahlarının ve karşılık gelen kodlarının bir tablosunu bulabilirsiniz.

NIŞANGAH TİPİ NIŞANGAH KODU
Kırmızı kare nokta 0;s;1;P;c;7;u;FFFF00FF;o;1;d;1;z;3;0b;0;1b;0
Yeşil kare nokta 0;s;1;P;c;1;u;FFFF00FF;o;1;d;1;z;3;0b;0;1b;0
Turkuaz kare nokta 0;s;1;P;c;5;u;FFFF00FF;o;1;d;1;z;3;0b;0;1b;0
Kırmızı yuvarlak nokta 0;s;1;P;c;7;h;0;d;1;z;3;f;0;0t;3;0l;1;0o;1;0a;1;0f;0;1t;0;1l;0;1o;0;1a;0;1f;0
Yeşil yuvarlak nokta 0;s;1;P;c;1;h;0;d;1;z;3;f;0;0t;3;0l;1;0o;1;0a;1;0f;0;1t;0;1l;0;1o;0;1a;0;1f;0
Turkuaz yuvarlak nokta 0;s;1;P;c;5;h;0;d;1;z;3;f;0;0t;3;0l;1;0o;1;0a;1;0f;0;1t;0;1l;0;1o;0;1a;0;1f;0

Ayrıca nişangahlar konusunda daha fazla bilgi almak için yine sitemizde yer alan “2024 Valorant Pro Crosshair (Nişangah) Kodları” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler