En İyi 10 K-Drama Kore Vampir Dizisi

Kore vampir dizileri

Romantik ve sit-com k-dramaların fantastik ögelerle buluştuğu Güney Kore vampir dizileri, Kore fanlarının yeni gözdesi! Kore vampir serilerini merak edenler için listelediğimiz k-drama vampir dizileri, tüm zamanların en iyi k-drama serileri arasında yer alıyor.

Kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız hem tarihi hem de modern hikayelerin anlatıldığı bu k-dramalara mutlaka göz atmalısınız! İşte karşınızda tüm zamanların en iyi k-drama vampir dizileri:

1. Annyeong, Peurancheseuka (2005) – (IMDb: 7.4)

Annyeong, Peurancheseuka k-drama vampir dizisi
Annyeong, Peurancheseuka

2005 yapımı bir Güney Kore K-Drama dizisi olan Hello Franceska (Annyeong, Peurancheseuka), vampirizmi konu alan bir sit-com k-drama dizisidir. Addams Family ile benzerlikler taşıyan dizi oldukça komik öyküsüyle k-drama hayranları için vazgeçilmez bir Kore vampir dizisidir.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Lee Doo-il, Park Hee-jin, Hye-jin Shim, Jung Ryeo-won, Park Seul-Gi ve Lee In-sung yer almaktadır. Dizi 2005’ten 2006’ya kadar MBC’de üç sezon olarak yayınlanmış, 27 Şubat 2006’da final yapmıştır.

2. Freeze (2006) – (IMDb: 6.5)

Freeze (2006)
Freeze (2006)

2006 yılında Channel CGV’de 5 bölüm olarak yayınlanan k-drama vampir dizisi Freeze (2006) klasik k-drama dizisi severler için harika bir nostalji olacak!

Baek Joong-won ve Ehwa arkadaştır. Ancak bu ikili aynı zamanda kadim vampirlerdir. 350 yıl önce Baek Joong-won Ehwa’yı kazıkta yakılmaktan kurtardıktan sonra kendini feda etmiş ancak arkadaşı onu bir vampire dönüştürerek hayatını kurtarmıştır. Bu olaydan 350 yıl sonra ise Seoul’un Gangnam Bölgesi’nde lüks bir şarap barı işletmektedirler.

Bir gün Joong-won 20 yıl önce ayrıldığı eski bir sevgilisinden mektup alır. Mektupta kadın açıkça kızına bakması için Joong-won’dan bir ricada bulunmaktadır. Kadın aynı zamanda ölüm döşeğinde olduğu için kızının güvenliği için Joong-won’dan bir iyilik istemektedir. Annesi artık ölmüş olan Ji-Woo, Joong-Won’u bulur ve ikili arasında bir aşk hikayesi başlar.

3. Vampire Idol (2011) – (IMDb: 6.5)

Vampire Idols k-drama vampir dizisi
Vampire Idol (2011)

Vampire Idol, k-drama hayranları için gelmiş geçmiş en iyi k-drama sit-com gençlik dizilerinden biridir.  2011’den 2012’ye kadar MBN’de 79 bölüm olarak yayınlanan dizi 30 Mart 2012’de final yaptı.

Dizi de vampir gezegeninden saf bir vampir prens, en sevdiği idol yarışmacısının canlı performansını izlemek için Dünya’yı ziyaret eder. Ardından üç güvenilir ve sadık hizmetkarıyla birlikte Dünya’da sıkışıp kalır. Daha sonra yarışmaya kendisi katılmaya karar verir ve küresel bir pop idolü olmak için mücadele eder.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Lee Jung, Kang Min-kyung, Shin Dong -yup, Kim Soo-mi Soo-mi, Lee Soo-hyuk, Kim Woo-bin ve Hong Jong-hyun yer almaktadır.

4. The Vampire Detective (2016) – (IMDb: 6.7)

The Vasmpire Detective k-drama vampir dizisi
The Vampire Detective (2016)

The Vampire Detective Kore vampir dizileri seven k-drama fanları için en iyi vampir dizilerinden biridir. Dizi 27 Mart 2016’dan 12 Haziran 2016’ya kadar OCN kanalında 12 bölüm olarak yayınlanmıştır.

The Vampire Detective dizisinin konusu; Yoon San, arkadaşı Yong Goo-Hyung ile özel dedektif olarak çalışmaktadır. Yoon San bir gün vampire dönüşür. Vampir olmak ona özel yetenekler kazandırır. Bu süreçte geçmişindeki sırları açığa çıkarırken müşterileri için davaları çözen özel bir dedektif haline gelir.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Lee Joon, Lee Se-young, Lee Chung-ah, Kim Yoon-hye, Jeong-se Oh ve Jo Bok-rae yer almaktadır.

5. Blood (2015) – (IMDb: 6.9)

Blood vampir k-drama dizisi
Blood (2015)

Blood dizisi 16 Şubat – 21 Nisan 2015 tarihleri ​​arasında KBS2’de 20 bölüm olarak yayınlandı. Park Ji-sang, ülkenin en iyi kanser araştırma hastanesinde hepato-pankreato-safra cerrahisi konusunda uzmanlaşmış bir doktordur. Aynı zamanda bir vampirdir. Kana olan susuzluğunu bastırmak için kendini tıbba adamıştır. Ölümcül hastalıkları iyileştirerek insanlığa hizmet etmektedir. Ancak hastanenin sahibinin gözünü güç hırsı bürümüş yeğeni ile karşılaştığında iyi ve kötü arasındaki bir çatışmanın içine çekilir.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Ahn Jae-hyun, Ku Hye-sun, Ji Jin-hee, Jung Hae-in, Son Soo-hyun, Jin Kyung, Baek Su-ho ve Jung Hye-sung yer almaktadır.

6. Bite Sisters (2021) – (IMDb: 7.1)

Bite Sisters k-drama vampir-dizisi
Bite Sisters (2021)

Bite Sisters, ihtiyacı olan insanlara istemeden yardım eden moda öncüsü vampirler hakkında bir fantastik drama dizisidir. Ancak onu diğer vampir dizilerinden daha özel yapan oyuncu kadrosu ve popüler bir webtoon’dan uyarlanmasıdır. My Roommate Is a Gumiho’dan KangHan-na’nın baş rolünde yer aldığı dizi Güney Kore’de popüler bir webtoon’dan uyarlanmıştır.

7. Vampire Prosecutor (2011) – (IMDb: 7.6)

Vampire Prosecutor k-drama vampir dizielri
Vampire Prosecutor (2011)

2 Ekim – 18 Aralık 2011 tarihleri arasında OCN’de yayınlanmış olan Vampire Prosecutor k-drama vampir dizisi, özel güçleri sayesinde en zorlu vakaları çözen vampir bir savcının hikayesine odaklanıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Jeong-hun Yeon, Won-jong Lee, Young-Ah Lee, Jae Hoon Park, Lee Kyung-young, Hyun-Sung Jang, Ye Jin Kim ve Jeong-hwan Kong yer alıyor.

Dizinin konusu; Min Tae-yeon, vampir olan saygın bir savcıdır. Güçlü adalet duygusu ve mesafeli kişiliği, kendi acı dolu geçmişi tarafından şekillendirilir. Kurbanlara ne olduğunu öğrenmek ve faili adalete teslim etmek için, kendisine fiziksel acı vermesine rağmen ölen kurbanın kanını içiyor. Yakın arkadaşı Dedektif Hwang Soon-bom, ekibin onun sırrını bilen tek üyesidir.

8. Orange Marmalade (2015) – (IMDb: 6.4)

Orange Marmalade k-drama vampir dizisi
Orange Marmalade (2015)

Orange Marmalade özgün adıyla Orenji Mamalleideu, 2015 yılında KBS üzerinden 12 bölüm olarak yayınlanmış mini gençlik ve vampir dizisidir. Dizinin başrollerinde Yeo Jin-goo, Kim Seolhyun, Lee Jong-hyun ve Gil Eun-hye yer almaktadır.

Dizinin konusu; 200 yıl önce insanlar ve vampirler bir dostluk anlaşması imzaladılar. Ama halen birbirleriyle anlaşmaları çok zordur. Günümüzde Jae-Min (Yeo Jin Goo) okulun en popüler öğrencisidir. Okula yeni transfer olan kız öğrenci Baek Ma Ri’ye aşık olur. Baek Ma Ri ise gerçek kimliğini herkesten gizlemeye çalışan bir vampirdir. Dolayısıyla ikili arasında bir aşk ilişkisi başlar. Ancak Baek Ma Ri Jae-Min’in sakladığı sırları öğrendiğinde Twilight-vari bir olaylar zincirine neden olur.

9. Scholar Who Walks The Night (2015)

Scholar Who Walks The Night k drama vampir dizisi
Scholar Who Walks The Night (2015)

Tarihi Güney Kore krallık dönemi k-drama severler için bulunmaz “Hint kumaşı” olan Scholar Who Walks The Night hem tarih hem de vampir konulu Kore dizisidir.

MBC’de 20 bölüm olarak yayınlanan Scholar Who Walks The Night döneminin en iyi fantastik ve tarihi k-drama dizisidir. Dizi aynı zamanda Jo Joo-hee tarafından yazılan aynı adlı Manhwa’ya dayanmaktadır.

Dizinin oyuncu kadrosunda; Lee Joon-gi , Lee Yu-bi , Shim Chang-min , Lee Soo-hyuk ve Kim So-eun yer almaktadır.

Alternatif bir Joseon hanedanlığı döneminde geçen Jo Yang-sun, babası ihanetle suçlanınca ailesi her şeyini kaybeden bir asilzadenin kızıdır. Yang-sun , geçimini sağlamak için bir erkek kitapçı olarak kılık değiştirmeye başlar ve Hongmungwan’da çalışan yakışıklı ve gizemli bilgin ve 120 yıldır koruyucu vampirlik yapan Kim Sung-yeol ile tanışır.

10. The Sweet Blood (2021)

The Sweet Blood Güney Kore vampir dizisi
The Sweet Blood (2021)

The Sweet Blood, Kore müptelaları için en iyi gençlik k-drama vampir dizisidir. Nalchi ve S’nin “Sweet Girl” adlı webtoon’una dayanan dizinin yönetmenliğini Ha Han Me yönetmiştir. Dizinin oyuncu kadrosunda; Kim Eo Jin, Song Chae Yoon, Kim Ji Woong, Cho Eun Ho ve Yoon Da Young yer almaktadır.

Dizinin konusu; İnsan bir anne ile vampir bir babanın kızı olan Yeon Seo ( Song Chae Yoon ), sıradan bir insan hayatı yaşamaktan başka bir şey istemeyen 118 yaşında bir yarı vampirdir. Doğal güzelliği ve çok sayıda vampir yeteneğiyle Yeon Seo, istediği her şey olabilirdi, ancak yaşına en yakın görünenlerle uyum sağlamayı seçti. Sonuç olarak, Yeon Seo şimdi kendini hayatın en zor zorluklarından biriyle karşı karşıya bulur: liseden mezun olmak.

Bu tarz Kore dizileri ilgi alanınıza giriyorsa yine sitemizde yer alan “Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri” adlı listemizi inceleyebilir, güncel k-drama dizilerinden haberdar olabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler