En Çok Beklenen 2023 Oyunları, 2023’te Çıkacak En İyi 8 Oyun

En Çok Beklenen 2023 Oyunları, 2023'te Çıkacak En İyi 8 Oyun

2022’de çıkması planlanan çoğu oyun 2023’e ertelendi. Hal böyle olunca 2023’de çıkacak oyunların sayısı arttı. 2023 oyunları arasında hem büyük firmaların büyük markaları, hem de ilk defa bizlerle buluşacak oyunlar var. Çıkacak oyunlara bakılırsa 2023 oyuncular için büyük bir yıl olacak.

2023 oyunlarını herkes hevesle bekliyor. Yıllardan sonra geri dönüş yapan seriler, büyük firmaların yeni çalışmaları ve daha fazlası 2023’de bizleri bekliyor. 2022 oyunları çok iyi olsa da ertelemeler yüzünden oyuncular gözünü 2023’e dikti. 2022’de düzenlenen Summer Game Fest ve Game Awards gibi büyük etkinliklerde duyurulan çoğu oyun 2023’de çıkıyor.

1. Hogwarts Legacy

Harry Potter dünyaca tanınan ve sevilen bir hikaye. Kitapları ve filmleriyle tanınsa da bir zamanlar çıkan Harry Potter film oyunları hayranların ilgisini çekmişti. Fantastik Canavarlar film serisiyle yeniden canlanan seriye bir oyun gelmesi hayranları sevindirdi. Aksiyon ve rol-yapma öğelerini birleştiren Hogwarts Legacy 2023’ün en iyi oyunlarından olacak gibi.

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros Int. Ent. tarafından yayınlanan Hogwarts Legacy 10 Şubat 2023 tarihinde çıkıyor. Hogwarts Legacy PlayStation5, PlayStation4, Nintendo Switch, Xbox ve PC platformuna çıkacak. Hogwarts Legacy Steam üzerinden oyunu ön sipariş verebilirsiniz. Ayrıca Deluxe versiyonunu alırsanız oyunu birkaç gün erkenden oynayabilirsiniz.

2. RedFall

RedFall Fransız stüdyo Arkane Studios tarafından geliştiriliyor ve Bethesda tarafından yayınlanıyor. 4 kişi co-op olarak oynanan RedFall 2023’de çıkışını yapıyor. Güncel Xbox platformlarına ve PC’ye gelen RedFall Arkane’in beklenen oyunlarından. Dishonored serisiyle tanınan stüdyonun ilk çevrimiçi oyunu olacak. Redfall oyununu merak edenler Redfall Steam üzerinden oyuna bakabilirler.

Vampir teması ve Left4Dead benzeri oynanış ile farklı bir formül yakalayan RedFall 2023’ün ilginç oyunlarından biri. Rol-yapma ve ImmersiveSim türlerinde oyun yapan Arkane’in daha farklı bir formül denemesi hayranları şaşırttı. Bethesda ve Xbox birlikteliğinin ilk oyunlarından biri olacak RedFall 2023 içerisinde çıkışını yapacak.

3. Starfield

Starfield uzun zamandır beklenen oyunlardan biri. 11 Kasım 2022‘de çıkması planlanan oyun 2023’e ertelendiğinde oyuncuları üzmüştü. Skyrim ve Fallout gibi büyük rol-yapma oyunlarının ustası Bethesda’nın elinden çıkacak oyunu beklemeyen yok. Henüz ön siparişe açılmamış olsa da Starfield Steam ve Xbox üzerinden oyunu takip edebilirsiniz

Starfield’ın geliştiricisi Todd Howard oyun için “Uzay’da geçen Skyrim.” demişti. Bundan yola çıkarsak Starfield’ın gelmiş geçmiş en büyük oyunlardan bir olacağı ortada. Starfield içerisinde 1000’den fazla gezegen olacağı ve gezegenler arasında özgürce hareket edebileceğimiz geliştiriciler tarafından onaylandı. Kesin bir çıkış tarihi olmasa da Starfield 2023’de bizlerle.

4. Alan Wake 2

Alan Wake 2 uzun bir bekleyişin ardından geliyor. Öncesinden Max Payne ve Quantum Break gibi büyük oyunlara imza atmış Remedy’nin yeni oyunu Alan Wake 2 önceki oyunun bittiği yerden devam ediyor. Ünlü oyun yazarı Sam Lake’in imzasını taşıyacak Alan Wake 2 2023 yılında çıkışını yapıyor.

Alan Wake’in ilk oyunu korku öğeleri barındıran bir aksiyon-macera oyunuydu. Geliştiriciler oyunun korku öğelerinin artacağını söyledi. Önceki oyun sağlam hikaye anlatımı ve gergin oynanışıyla ön plana çıkmıştı, 2. oyunda ilkini aratmayacaktır. 2023 içerisinde çıkacak çoğu korku oyunu arasında Alan Wake 2’nin bir ayrı olacak gibi duruyor.

5. Dead Island 2

Dead Island 2 uzun yıllardır beklenen oyunlar arasında. Dead Island 2 ilk olarak tam 8 yıl önce PlayStation 4 ve Xbox One için duyurulmuştu. Geliştirici stüdyonun yaşadığı sorunlardan dolayı sürekli ertelenen oyun sonunda 2023’de çıkışını yapıyor. Henüz Steam’de ön siparişe açılmamış olsa da yakın zamanda erişilebilir olacaktır.

Dead Island serisi başarılı bir çıkış yapmış olsa da sonrasında bu başarıyı devam ettiremedi. Dead Island ve Dead Island Riptide fena satmayan oyunlar olsa da rakiplerine yenik düştüler. Dead Island zombi temasını hayatta kalma ve RYO mekanikleriyle birleştiren nadir oyunlardan. Dead Island 2 tahminlere göre 2023’ün ilk yarısında çıkışını gerçekleştirecek.

6. Atomic Heart

Atomic Heart için birçok insan Sovyet Bioshock‘u şeklinde yorumlar yapıyor. Alternatif bir evrende geçen Atomic Heart’da fantastik bir Sovyet dönemini deneyim ediyoruz. Korku ögeleride barındıran Atomic Heart oyuncuların uzun zamandır beklediği bir oyun. Oyunu merak edenler Atomic Heart Steam sayfasından istek listelerine ekleyebilirler.

Atomic Heart Sovyet döneminde bir bilim-kurgu ve aksiyon oyunu. Bioshock ve System Shock gibi oyunlarla benzer mekaniklere sahip olan oyun farklı tarzıyla dikkat çekiyor. Sovyet dönemi oyunlarda pek işlenmediğinden Atomic Heart oyuncuların ilgisini hızlıca çekti. 21 Şubat 2023‘de çıkacak olan Atomic Heart 2023’ün beklenen oyunlarından biri.,

7. Assassins Creed Mirage

Assassin’s Creed yıllardır devam eden ve sevilen serilerden biri. Yeni oyunu Assassin’s Creed Mirage ile serinin köklerine geri dönüyoruz. 9. yüzyıl’da Bağdat’ta geçen Assassin’s Creed Mirage aksiyon ve rol yapma ögelerini birleştiriyor. Oyuna ilgi duyanlar Assassin’s Creed Mirage Epic Store sayfasından oyunu takip edebilirler.

Assassin’s Creed serisi aksiyon ve macera türlerini en iyi harmanlayan serilerden biri olmuştu. Her oyun jenerasyonunda, oynanış ve mekaniklerinde değişikliğe giden seride bu sefer neyle karşılaşacağımız büyük bir gizem. Her döneme damgasını sağlamca vuran Assassin’s Creed bu jenerasyonda da bizleri şaşırtacak. Assassin’s Creed Mirage 2023’de çıkışını yapacak.

8. Warhammer 40,000 Space Marine 2

Uzun zamandır beklenen oyunlardan Warhammer 40,000 Space Marine 2′de 2023’de çıkışını yapıyor. Space Marine ilk çıktığında büyük ilgi toplayamamış olsa da yıllar içerisinde sevilen oyunlardan biri oldu. Hem shooter hemde hack &slash mekaniklerini aynı anda kullanan Space Marine 2 2023’de bizlerle buluşuyor. Oyunu merak edenler Space Marine 2 Steam sayfasına bakabilirler.

Warhammer oyunları son zamanlarda epey dikkat çekti. Özellikle de Henry Cavill’ın Warhammer projesiyle marka iyice ünlendi. Yıllardır beklenen Space Marine 2 oyunu sonunda geliyor. İlk oyundan tanıdığımız Captain Titus geri dönüyor. İlk oyunda Ork sürülerine karşı savaşırken şimdi de Tyranid’lere karşı mücadele veriyoruz.

2023 yılı için biraz daha farklı oyunlar arıyorsanız “2023’de Çıkacak En İyi 6 Remake Korku Oyunu” adlı yazıya bakmak isteyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler