Henry Cavill’ın Yeni Amazon Dizisi Warhammer

Henry Cavill Warhammer Dizisi

Uzun zamandır beklenen Warhammer dizisi geliyor. Sevilen aktör Henry Cavill, Amazon ile birlikte Warhammer 40,000 sinematik evreni için yeşil ışık yaktı. Son zamanlarda kariyerinde talihsizliklerle karşılaşan Cavill günümüzün en büyük markalarından biri olan Warhammer projesiyle büyük ilgi topladı. Kamera arkasında da görev alacağını belirten Cavill projede sadece oyuncu olarak yer almayacak.

Henry Cavill’in Yeni Dizisi: Warhammer

Bir masa üstü rol yapma oyunu olarak 80’lerde piyasa giren Warhammer evreni yıllar içerisinde popülaritesini arttırdı. Başta romanları olmak üzere sonrasında video oyunlarıyla tanınan Warhammer son zamanların en büyük markalarından biri haline geldi. Hayranlar tarafından yıllardır beklenen Warhammer dizisi ve sinematik evreni ise sonunda Henry Cavill ve Amazon ile karşımıza geliyor.

Henry Cavill Warhammer
Henry Cavill Warhammer

Henry Cavill’ın Warhammer Duyurusu

Henry Cavill Superman ve Withcer Geralt rolleriyle tanınmış olsa da geçtiğimiz aylarda her iki rolden de çıkarıldı. Withcer dizisinden kitaplara sadık kalmadıkları için projeden ayrılan Henry Cavill sonrasında Superman rolüne de veda etti. Instagram hesabından yaptığı Warhammer Sinematik Evreni duyurusuyla söylentileri onayladı. Verdiği bir çok röportajda Games Workshop ve Warhammer üzerine konuşan İngiliz aktörün bir Warhammer projesi yapacağı uzun zamandır bekleniyordu.

Henry Cavill Warhammer Paylaşımı
Henry Cavill Warhammer Paylaşımı

Cavill kariyerinin başından beri çizgi romanlara ve video oyunlarına olan ilgisinden bahsediyordu. Ayrıca Cavill uzun zamandır bir Warhammer projesinde yer almak istiyordu. Cavill bu projede kamera arkasında yönetmen veya prodüktör olarak çalışmayı planlıyor. Yıllar içerisinde verdiği röportajlarda Cavill sürekli olarak bir Warhammer dizisinden veya filminden bahsetmişti. Hayranlar onun için sevilen karakter Eisenhorn veya Warhammer Primarch‘larından biri olmasını istiyordu. Cavill için net bir rol açıklanmamış olsa da kamera arkasında aktif rol alacağı kesinleşti. Kamera karşısındaysa büyük bir rolde oynayacağı kesin.

Warhammer Dizisini Kim Çekecek?

Henry Cavill Warhammer yapımları için Amazon ile görüştüğünü açıkladı. Rings Of Power ve The Boys gibi büyük projelerin arkasında duran Amazon bu sefer de Warhammer evrenine ev sahipliği yapacak . Warhammer evreninin derin ve geniş yapısı sayesinden onlarca film ve dizi görebiliriz. Warhammer dizisi için bir yönetmen veya yazar kadrosu belirlenmemiş olsa da iyi bir iş çıkacağı kesin. Hem Warhammer hem de Amazon’un bünyesinde bulunan deneyimli yazarlar ve yönetmenler bu projede iyi iş çıkaracaktır.

Cavill hem kamera önünde hem de kamera arkasında yer alacağından çıkacak işin kalitesinden şüphe yok. Cavill daha çok aksiyon ve macera türü işlerde rol aldığından bu projede de başarılı olacaktır. Warhammer evrenine olan hakimiyeti sayesinde Cavill’ın ana hikayeye sadık kalacağı ortada. Hayranların yüksek beklentisini karşılamak için Amazon ve Warhammer’ın çok çalışacağı ortada.

Warhammer 40,000 Space Marine
Warhammer 40,000 Space Marine

Warhammer Dizisinin Konusu Ne Olacak?

Planlanan Warhammer projesinin Warhammer 40,000 evreninde geçeceğini biliyoruz. Warhammer 40,000 evrenindeyse şimdiye kadar anlatılmış yüzlerce hikaye var. Hem evrenin geçmişini anlatan popüler roman serisi Horus Heresy, hem de güncel video oyunları dizi için uygun hikayeler barındırıyor. Yapılan ilk büyük Warhammer projesi olacağı için bir uyarlama görmemiz mümkün.

Hayranların ilk tahmini ve isteği Dan Abnett‘in yazdığı Eisenhorn veya Gaunt’s Ghost roman serileri. Her iki roman serisi de hayranlar tarafından sevilen ve ilgi gören eserler olsa da Cavill’în başka planları olabilir. Bu seriler dışında Warhammer 40,000 evrenin geçmişini anlatan Horus Heresy dönemi de dizinin konusu olabilir. Bu kadar geniş ve kapsamlı bir kurgusal evrende anlatılacak güzel hikayeler bulmak hiç de zor değil. Hayranların bir diğer tahminiyse Cavill’ın en sevdiği Warhammer birlikleri olan Blood Angels veya Custodes‘leri anlatan bir dizi gelebilir. Henüz bir tarih verilmemiş olsa da dizinin 2024 yılında çıkacağı düşünülüyor.

Warhammer evreniyle ilgileniyorsanız “Yeni Başlayanlar İçin En İyi 5 Warhammer Oyunu” adlı yazıya bakabilirsiniz.

Warhammer Horus Heresy Tanıtım Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler