DOTA: Dragon’s Blood Netflix Animasyon Dizisi

DOTA: Dragon’s Blood Animasyon Dizisi Valve Ortaklığıyla Netflix’te Yayınlanacak.

Valve’ın popüler MOBA oyunu DOTA 2‘den uyarlanan (Defence of the Ancients 2)  Netflix yapımı DOTA: Dragon’s Blood nam-ı değer DOTA: Ejder Kanı 8 bölümlük anime serisi olarak piyasaya çıkacağı duyuruldu.

DOTA: Dragon’s Blood’un yönetici yapımcılığında ise Black Sails, X-Men: First Class, Fringe gibi dizilerin senaristliğinde ve yapımcılığında yer almış Ashley Edward Miller var. Amerikan dizisi The Legend of Korra, The Boondocks, The Witcher: Nightmare of the Wolf gibi animasyon serilerinde ismini çokça duyduğumuz Güney Kore menşei animasyon stüdyosu Studio Mir‘de DOTA: Dragon’s Blood’un ortak yapımcılığında yer alıyor.

DOTA: Dragon’s Blood Netflix Animasyon Dizisi 25 Mart‘ta özel bir lansman etkinliğiyle Netflix yayın platformunda prömiyerini yapacak. Dünya genelinde yayınlanacak olan DOTA: Dragon’s Blood tüm dünyada aynı anda Netflix platformundan izlenebilecek.

Valve’ın Dota evreninde geçecek olan yeni animasyon dizisi 16 Şubat‘ta Netflix tarafından duyurulmuştu. Netflix’in açıklamalarına göre DOTA: Dragon’s Blood dizisinde nihai kötülüğü dünyadan silmeye ant içmiş bir Ejder Şövalyesi olan Davion‘un hikayesi anlatılıyor.

Dota 2 oyuncularını duyar duymaz heyecanlandıran bu kahraman aslında oyunda yer alan güçlü ve kadim bir Eldwurm olan Dragon Knight Davion’un ta kendisi! Sevgili kılıcı Wyrmblade ile ne canlar yaktığını bir ben birde DOTA oyuncuları bilir.

DOTA 2 Dragon Knight Davion’un Biyografisinden Alıntı:

Yetenekli ejderha avcısı, efsanevi bir Eldwurm’un izinden yıllar sonra kendini hayal kırıklığına uğratan bir düşmanla karşı karşıya buldu: Korkunç Slyrak, eski ve kırılgan hale gelmişti, kanatları parçalanmış, kalan birkaç pulunda pul çürümesi var, dişleri yumrulara kadar uzanıyordu. ve ateş gutları bir paket ıslak kibrit çöpünden daha fazla tehdit oluşturmuyor. Ejderha cinayetinde hiçbir onur görmeyen genç şövalye, geri dönüp eski düşmanını huzur içinde ölüme terk etmeye hazırlandı. Ama düşüncelerine bir ses girdi ve Slyrak, şövalyenin onu savaşta ölümle onurlandırabileceğine dair fısıltılı bir ricada bulundu. Şövalye kabul etti ve merhamet gösterdiği için kendisini beklenenin ötesinde ödüllendirildi: Kılıcını Slyrak’ın göğsüne batırırken, ejderha boğazına bir pençe batırdı. Kanları karışırken, Slyrak gücünü Kan Yolu boyunca gönderdi. tüm gücünü ve yüzyıllık bilgeliğini şövalyeye sunuyor. Ejderhanın ölümü bağlarını mühürledi ve Dragon Knight doğdu. Kadim güç şövalyede uyur, onu çağırdığında uyanır; veya belki de Şövalyeyi çağıran Ejderhadır ..

Dizinin yönetmeni ve aynı zamanda yönetici yapımcısı olan Ashley Edward Miller, Netflix’e verdiği röportajda “DOTA 2 hayranlarının DOTA evrenini nasıl hayal ettiğimize ve en sevdikleri karakterlerin bazılarıyla ilgili epik, duygusal ve yetişkin odaklı bir hikayeyi bir araya getirme şeklimizi çok sevecekler!” ardından Valve’ın Netflix ile yaptığı franchise ortaklığına övgüler dizerek “Sinematik animasyon, oyunculuk ve müzik… Sadece bir sonraki seviye ve yaratıcı hırslarımızı desteklediği için Valve’a minnettarım.” diye ekledi.

Netflix Animasyon Dizisi DOTA: Dragon’s Blood’un hikayesinde Davion’un yaşadığı maceralar işlenecek olsa da yayınlanan fragmandandan anladığımız kadarıyla DOTA evreninin bilinmeyenlerine de ışık tutacak. Nitekim DOTA evreninin genişleme sürecini de başlatacak olan dizi ilerleyen zamanlarda DOTA evreninde geçecek başka dizi ve filmlere de ön ayak olacak.

DOTA: Dragon’s Blood Fragmanı İzle

League Of Legends’ın ARCANE animasyon dizisi atağından sonra DOTA’nın da bu furyadan geri kalmayacağı gayet açıktı. MOBA türü oyunlarda mücadeleyi elden bırakmayan iki ezeli rakibin DOTA: Dragon’s Blood ve ARCANE yayınlandıktan sonraki tavırlarını ve dizilerinin reytinglerini epey merak ediyoruz. Sizde 25 Mart’ta çıkacak olan Netflix animasyon dizisi DOTA: Dragon’s Blood hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan Disqus yorum kutusundan bizimle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler