DeepL Translate Nedir, Nasıl Kullanılır?

DeppL Translate Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yapay zeka translate programı olan DeepL nedir, nasıl kullanılır? Hazırladığımız rehber, DeepL web veya masaüstü uygulaması hakkındaki tüm sorularını detaylı bir şekilde cevaplamaktadır. 

Translate uygulamaları, özellikle dil bilmeyenler için büyük bir kurtarıcıdır. Kısa cümleler ve bazı kelimeler için Google Translate ya da telefonun uygulamasını kullanırız. Fakat, uzun metinler için pek de olumlu sonuçlar vermeyebilir.

Yapay zeka, günlük işlerimizin yanı sıra zor ve uğraştırıcı işlere de değinmektedir. DeepL Translator, yapay zekadan faydalanarak, ödevler, pdf veya sözleşmeler gibi çevirmesi zor ve uğraştırıcı metinleri çevirmeye yardımcı olur.

DeepL Translate Nedir?

DeepL Translate
DeepL Translate

DeepL Translate, yapay zeka ile istenilen metinleri, çeşitli diller arasında çevirmeye olanak tanıyan bir çevrimiçi sinir ağı tabanlı çeviri hizmetidir. Almanya merkezli bir teknoloji şirketi tarafından geliştirilmiştir.  DeepL Translate, derin öğrenme yöntemini kullanan yapay sinir ağlarıyla çalışarak, sinir ağı tabanlı çeviri yapar. Bu sayede, çevirilerin kalitesini artırır ve daha doğru sonuçlar elde edilir.

Yapay zeka translate uygulaması olan DeepL, doğru ve kaliteli çeviriler üretebilme yeteneği ile oldukça popülerdir. Farklı dillerdeki ince detayları bile algılaması için geniş miktarda çok dilli veriyle eğitilmiştir. Dolayısıyla, metinler, belgeler, web siteleri gibi yüksek kaliteli çeviriler üretebilmesine olanak tanır.

DeepL Nasıl Kullanılır?

DeepL Web Sitesinde Kullanımı
DeepL Web Sitesinde Kullanımı

DeepL Translate uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Web sitesini ziyaret edin: DeepL Translate’in resmi web sitesine gidin.
  2. Çeviri metnini girin: Ana sayfaya çevirmek istediğiniz metni girin.
  3. Çeviri dilini seçin: Çevrilecek dil seçenekleri arasından çeviri yapmak istediğiniz dili seçin.
  4. Çeviri sonuçlarını görüntüleyin: Çevirisi yapılan metni kontrol edin.

Çevrilen metni inceledikten sonra gerekirse düzenlemelerini yapın. Çevirisi oluşturulan metni  kopyalayabilir ya da paylaşabilirsiniz. Bu işlem, ücretsiz olarak da yapılabilir. Fakat, 1500 karakter sınırlaması olduğu için daha uzun metinleri aynı anda çeviremeyebilirsiniz.

DeepL Translate Ne İşe Yarar?

DeepL translate kullanım alanlarından biri olan iyileştirme özelliği
DeepL translate kullanım alanlarından biri olan iyileştirme özelliği

DeepL Translate, metinleri farklı diller arasında çeviri yapmak için kullanılır. Böylelikle insanlar, farklı dillerdeki metinleri anlayabilirler. DeepL Translate’in kullanım alanları şunlardır:

  • Metin Çevirisi: Yapay zeka çeviri ile makale, belge, e-posta, web siteleri gibi çeşitli metinleri farklı dillere çevirebilirsiniz.
  • Yabancı Dil Öğrenme: Dil öğrenmek isteyenler, farklı dillerdeki metinleri çevirerek anlama ve öğrenme sürecini desteklemiş olurlar.
  • İletişim: Farklı dilleri konuşan insanların arasındaki iletişimsizliği gidererek, anlaşmayı kolay hale getirir.
  • Çalışma ve İş Yeri Kullanımı: İş belgeleri, sunumlar veya raporlar gibi işle ilgili metinlerin farklı dillere çevrilmesine olanak tanır.
  • Çeviri Kalitesi: Doğru ve doğal sonuçlar sunarak kaliteli çeviriler ortaya çıkar.

DeepL Eklentisi Nedir, Nasıl Kullanılır?

DeepL Chrome eklentisi
DeepL Chrome eklentisi

DeepL, çeviri kalitesi ile bilinen bir platformdur. Bu servisi birçok kullanıcı tarayıcı eklentisi olarak kullanır. Böylece internet üzerindeki farklı dilleri çevirerek kolayca anlaşılmasına olanak tanır. DeepL eklentisini aşağıdaki adımları takip ederek yükleyebilirsiniz.

1. Adım: Tarayıcınızı Seçin

Kullandığınız ve eklentiyi yüklemek istediğiniz tarayıcınızı belirleyin. DeepL eklentisi, Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge gibi bilinen web tarayıcılarında mevcuttur.

2. Adım: Eklenti Mağazasını Ziyaret Edin

Tarayıcınızın eklenti mağazasına gidin. Örneğin, Chrome için DeepL Chrome Web Store sayfasına gidin.

3. Adım: DeepL Eklentisini Bulun

Eklenti mağazasında bulunan arama kutusuna “DeepL” kelimesini yazarak eklentiyi arayın.

4. Adım: Eklentiyi Kullanın

Eklentiyi bulduktan sonra indirme işlemini tamamlayın. Tarayıcı araç çubuğunda DeepL simgesi göründüğünde bu simgeye tıklayarak seçtiğiniz metnin çevirisini gerçekleştirebilirsiniz.

DeepL Translator Ücretli mi?

DeepL Pro
DeepL Pro

DeepL Translate hem ücretsiz hem de ücretli hizmet sunmaktadır. DeepL’in ücretsiz sürümü, belirli özellikler ile sınırlıdır. Dolayısıyla, kullanıcıların günlük belli bir çeviri kotası bulunur ve bu bazen yeterli gelmeyebilir.

Platformun DeepL Pro adı verilen ücretli sürümü bulunmaktadır. DeepL Pro aboneliği, daha geniş özellikler sunmaktadır. Çeviri kalitesi yüksektir ve çeviri kotası daha fazladır. Profesyonel kullanıcılar, daha fazla dil kombinasyonu, dil çevirisi, API erişimi gibi ekstra avantajlardan yararlanabilirler.

Ücretlendirme ve abonelik seçenekleri genellikle kullanım gereksinimlerine ve ihtiyaçlara göre değişmektedir.

Çeviri programları özellikle dil bilmeyenler için büyük bir kurtarıcıdır. Eğer yapay zeka çeviri yazılımları ilginizi çekiyorsa sitemizde yer alan “Meta’nın Çok Modlu Yapay Zeka Modeli SeamlessM4T Nedir?” adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler