Yüzüklerin Efendisi’nin Yeni Filmleri Geliyor

Yüzüklerin Efendisi'nin Yeni Animasyon Filmi Geliyor

Yüzüklerin Efendisi yeniden beyazperdede. Yüzüklerin Efendisi yeni filmleri hakkında önemli detaylar verdiğimiz haber incelememizde Orta Dünya evreni animasyon filmi ve çeşitli film projeleriyle geri dönecek

Yüzüklerin Efendisi tekrardan beyaz perdeye taşınıyor. The Hobbit serisinden beri sinemalarda görmediğimiz Orta Dünya evreni yeni animasyon filmiyle tekrardan bizlerle buluşuyor.

Yeni film The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim’i Eden of the East ve Napping Princess gibi projeleriyle tanınan ünlü Japon yönetmen Kenji Kamiyama tarafından çekilecek.

Yüzüklerin Efendisi Yeni Filmlerle Geri Dönüyor!

Yüzüklerin Efendisi’nin yeni filmi geliyor. Warner Bros. stüdyolarının yaptığı açıklamaya göre Lord Of The Rings ve The Hobbit serisinin yeni filmleri geliyor. Kısacası Orta Dünya‘ya tekrardan dönüyoruz. Yeniden çekilecek Orta Dünya filmlerini Warner Bros. Discovery ve New Line birlikte çekecek.

Warner Bros. Discovery’nin CEO’su David Zaslav, birden fazla Orta Dünya filmi yapmak için yola koyulduklarını açıkladı. Yapılan anlaşma İsveçli oyun devi Embracer Group ile yapıldı, ama maliyeti henüz açıklanmadı. Embracer Group, J.R.R. Tolkien‘in birçok eserinin güncel sahibi.

Embracer Group, 2022 yılında Middle-earth Enterprises’ı satın aldığında Yüzüklerin Efendisi filmlerinin, oyunlarının, ticari ürünlerinin, tema parklarının ve canlı prodüksiyonlarının haklarına sahip oldu.

Yüzüklerin Efendisi Animasyon
Yüzüklerin Efendisi Animasyon

Yüzüklerin Efendisi beyaz perdeye ilk olarak animasyon filmleriyle gelmişti. Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü ilk olarak 1978‘de The Lord of the Rings olarak çıkmıştı.

Şimdiyse bu film The Lord of the Rings Animation olarak anılıyor. Yeni çekilecek Yüzüklerin Efendisi filmi de bir animasyon olarak bizlerle buluşacak.

Peter Jackson Yeni Filmler Hakkında Ne Dedi?

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit'in yönetmeni Peter Jackson
Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in yönetmeni Peter Jackson

Orta Dünya’nın tekrardan beyaz perdeye taşınması Yeni Zelandalı film yapımcısı Peter Jackson ile gerçekleşti. Peter Jackson sadece orijinal üçlemeyi değil The Hobbit serisini de beyaz perdeye taşıdı.

Yeniden beyaz perdeye taşınacak Yüzüklerin Efendisi filmi ve Warner Bros için Peter Jackson , “bizi yolun her adımında döngüde tuttular” şeklinde yorum yaptı, ve seriye geri dönmek için heyecanlı olduğunu belirtti.

Henüz yeni bir Orta Dünya filmi üzerinde çalışmasa da Peter Jackson tekrardan Orta Dünya’ya dönmek için hevesli olduğunu belirtti.

The War of the Rohirrim Neyi Anlatıyor ?

Yüzüklerin Efendisi, Eomer
Yüzüklerin Efendisi, Eomer

Yeni filmin adı The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim. The War of the Rohirrim 2024 yılında beyaz perdede bizlerle buluşmayı planlıyor. Ayrıca The War of the Rohirrim Yüzüklerin Efendisi hikayesinden 183 yıl öncesinde geçiyor. Film Yüzüklerin Efedisi’nin geçmişini anlatacak gibi duruyor. Filmde 

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim adından da anlayacağınız üzere Rohan ve Rohirim ile alakalı olacak. Film önceki orijinal üçlemede görmediğimiz ama Orta Dünya’da oldukça önemli olan Helm Hammerhand’in hikayesini anlatacak.

Önceki filmlerden tanıdığımız Aragorn, Frodo veya Samwise Gamgee gibi karakterler filmde bulunmayacak olsa da filmde Gandalf, Saruman ve hatta Sauron’u bile görme ihtimalimiz var.

The War of the Rohirrim’i Kim Çekiyor?

Yüzüklerin Efendisi yeni yönetmeni Kenji Kamiyama
Yüzüklerin Efendisi yeni yönetmeni Kenji Kamiyama

The War of the Rohirrim’i ünlü Japon yönetmen Kenji Kamiyama çekiyor. Kenji Kamiyama daha öncesinde çok ilgi gören Higashi no Eden ve Napping Princess serilerinin yönetmeliğini yaptı.

Yazar kadrosundaysa The Dark Crystal: Age of Resistance sersinin yazarlarından Jeffrey Addiss ve Will Matthews yer alıyor. Aynı zamanda Yüzüklerin Efendisi’nde Eowen‘i canlandıran Miranda Otto‘da seslendirmenler arasında.

Henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Peter Jackson’dan da yeni projeler görme ihtimalimiz yüksek.

Yeni Yüzüklerin Efendisi Yeni Dizileri ve Oyunları

Yüzükerin Efedisi’nin film hakları Warner Bros. ve Embracer Group’da olsa da dizi ve televizyon hakları hala Amazon‘da. The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisi pek başarılı olmasa da Amazon diziyi çekmeye devam edecek.

Bunun dışında Embracer Group’un yeni Orta Dünya oyunlarıyla karşımıza çıkma ihtimali de var. Çok sevilen Middle-Earth Shadow Of Mordor serisi dışında yeni oyunlar da görebiliriz. Aynı zamanda sevilen Orta Dünya oyunlarının da filmleri gelebilir.

Yüzüklerin Efendisi’yle ilgili daha fazla detay almak ve Lord Of The Rings: Rings Of Power’ın sonunu öğrenmek için “Lotr: Rings of Power, Istari ve Sauron’un Kim Olduğu Ortaya Çıktı” adlı yazıya bakmayı unutmayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler