WeChat QR Kodu Okutma ve Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır?

WeChat QR kodu okutma ve hesap doğrulaması başka bir deyişle WeChat arkadaş kaydı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara yer verdik. Ayrıca WeChat hakkında bilgilendirici bir rehber hazırladık.

WeChat QR kodu okutma ve hesap doğrulaması süreci, kullanıcıların WeChat hesaplarını güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için önemli bir adımdır. Bu işlem, genellikle mobil cihazınızın kamerasını kullanarak QR kodunu tarayarak ve ardından gerekli doğrulama adımlarını takip ederek gerçekleştirilir.

Hesap doğrulaması, kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlamak ve hesabınızın yetkisiz erişime karşı korunmasını sağlamak için kritik bir öneme sahiptir. Bu işlemin nasıl yapıldığını anlamak, WeChat kullanıcıları için verimli ve güvenli bir deneyim sağlar.

İşte, yeni kullanıcılar için WeChat Türkiye QR kodları doğrulama yöntemleri hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar:

WeChat Nedir?

WeChat ya da Weixin 2011’de Tencent WeChat Limited tarafından piyasaya sürülmüş ve anlık mesajlaşma, sosyal medya, online ödeme gibi multifonksiyonel özelliklere sahip Çin menşei bir uygulamadır. Çin’de popülerdir çünkü Facebook ve WhatsApp gibi uygulamalar yasaktır. Uygulama; anlık mesajlaşma, sesli/video arama, moments ve WeChat Pay gibi özellikler sunar.

WeChat anlık mesajlaşma uygulaması
WeChat anlık mesajlaşma uygulaması

Ayrıca, ucuz uluslararası arama yapmanıza olanak tanır. Ve 20 dilde çeviri yapabilen “WeChat Out” özelliğine sahiptir. Ancak, Signal veya Telegram gibi uygulamalara göre daha az güvenlidir, zira şifreleme yoktur ve Çin’de kullanıcı verileri hükümetle paylaşılır.

WeChat Nasıl Bir Uygulama?

WeChat, 2018’de dünyanın en büyük bağımsız mobil uygulaması olmuş ve 1 milyardan fazla aylık aktif kullanıcıya ulaşmıştır. Metin ve sesli mesajlaşma, video konferans, oyunlar, mobil ödeme ve medya paylaşımı gibi geniş bir işlev yelpazesi sunar. Bu özelliklerle WeChat, sadece bir mesajlaşma uygulaması olmanın ötesine geçerek, kullanıcılarının günlük yaşamlarında merkezi bir rol oynar.

WeChat Nasıl İndirilir?

Wechat giriş yapmak için mobil cihazlarda WeChat Google Play ve WeChat App Store; PC için WeChat Mac App Store ve WeChat Microsoft Store sayfalarını ziyaret edip, WeChat indir adımlarını takip etmelisiniz. Eğer uygulamayı bilgisayarınıza indirmek istemiyorsanız WeChat/Weixin Web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Telefonunuzdan WeChat QR kodu tarama işleminin ardından web tarayıcı aracılığıyla uygulamaya erişebilirsiniz.

WeChat Kayıt Nasıl Yapılır?

WeChat nasıl kurulur? İşte, WeChat hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar:

WeChat Türkiye konumundan ön kayıt yapılmaktadır. Ancak WeChat giriş yapıp uygulamanın tüm özelliklerini kullanabileceğiniz kesin kayıt işlemi mümkün değildir. WeChat kayıt işlemi için  Çin vatandaşı bir WeChat kullanıcısının size referans olması gerekiyor. Ayrıca bu kullanıcının aşağıdaki koşulları taşıması gerekiyor:

  • Bir aydan önce kaydolmuş olan aynı ülkedeki bir kullanıcı veya altı aydan önce kaydolmuş Çin toprakları kullanıcısı.
  • Geçen ay içinde “Arkadaş Kaydı Yardımı” işlemi yapmamış olmalı.
  • Geçen ay içinde bloke edilmiş olmamalı.
  • Çin anakarası kullanıcısı ise WeChat Pay özelliğini aktif etmiş olmalı.

Yukarıdaki koşulları taşıyan bir WeChat kullanıcısı ile iletişime geçerek, o kullanıcıdan WeChat kullanarak, ön kayıt işleminin ardından size tahsil edilen WeChat QR kodu okutma işlemi yapmasını isteyin.

Eğer, henüz WeChat kayıt yaptırmadıysanız aşağıdaki adımları izleyin:

WeChat İndir

“Wechat Nasıl İndirilir?” bölümünde bahsettiğimiz, cihazınıza uygun WeChat indirme bağlantılarından birine tıklayarak WeChat uygulamasını indirin.

WeChat Uygulamasını Başlat

WeChat uygulamasını indirdikten sonra uygulamayı başlatın. Uygulama açıldığında sizi aşağıdaki gibi bir menü karşılayacaktır:

WeChat giriş
WeChat giriş

WeChat giriş ekranı açıldıktan sonra hesabınız varsa Oturum Aç, henüz hesap oluşturmadıysanız Telefon Numarası ile Kaydol butonuna tıklayın.

WeChat Hesap Oluşturma Türünü Seçin

Wechat telefon numarası ile kaydol butonuna tıkladıktan sonra karşınıza WeChat kayıt işlemi için kullanacağınız hesap oluşturma türünü seçin. Hesap türleri Mobil ile Kayıt Ol ve Facebook ile Kayıt Ol şeklinde aşağıdaki görselde görüldüğü gibidir.

WeChat hesap kaydı
WeChat hesap kaydı

Wechat Mobil ile Kayıt

Facebook ile de kaydolsanız her hâlükârda telefon numaranızı ekleyeceğiniz için Wechat mobil ile kayıt türünü seçmek en mantıklısıdır. Bu adımı seçtikten sonra kayıt aşamasında sizden Ad/Soyadı, Ülke/Bölge, Telefon Numarası ve bir parola oluşturmanızı isteyen bir form açılacaktır.

WeChat kayıt formu
WeChat kayıt formu

Bu formu eksiksiz doldurduktan sonra “WeChat Hizmet Şartları”nı kabul ederek Kabul Et ve Devam Et butonuna tıklayın.

WeChat QR Kodu Okutma

Ön kayıt işlemini başarıyla tamamladıktan sonra WeChat QR kodu tarama için bir ekran açılacaktır. Bu adımda WeChat kullanıcısı olan bir kişiden yardım almalısınız. Ya da bir WeChat kullanıcısı size WeChat davet kodu göndermeli. Ayrıca WeChat kullanıcısının nitelikleri ve WeChat barkod okutma için ihtiyacınız olan QR kodu aşağıdaki görselde yer alıyor.

WeChat QR kodu
WeChat QR kodu

WeChat Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Wechat kayıt sorunu genellikle Çin’de yaşamayan ve Çin vatandaşı olmayan kullanıcıların en sık karşılaştığı sorunlardan biridir. Bu soruna kısaca WeChat QR Code sorunu denir. Peki, böyle bir sorunla karşılaştığınızda WeChat hesap doğrulaması nasıl yapılır?

Daha önce de belirttiğimiz gibi Çinli bir WeChat kullanıcısından yardım almalısınız. Ancak çevrenizde tanıdığınız bir Çin vatandaşı yoksa veya size WeChat davet kodu gönderilmediyse WeChat kaydınızı tamamlayamazsınız.

Peki, bunun hiç mi olur yanı yok? WeChat giriş yapamıyorum sorunu bir şekilde çözülemez mi? Evet çözülebilir. İşte Türkiye WeChat hesap açma sorunu için QR kodu okutma yöntemleri:

WeChat QR Kodu Okutma Yöntemleri

WeChat hesabınızı doğrulayabileceğiniz Çinli bir tanıdığınız yoksa WeChat giriş yapabileceğiniz farklı QR kodu tarama yöntemleri mevcuttur. İşte bunlardan bazıları:

  • Çinli gurbetçilerle iletişime geçin. Türkiye’de ikamet eden Çinliler, Çin’de yaşayan aileleriyle iletişime geçmek için mutlaka WeChat kullanacaktır. Zira Whatsapp gibi birçok uygulama Çin’de yasaktır.
  • Türkiye’de öğrenim gören Facebook Çinli öğrenci gruplarına girerek WeChat QR kodu okutma işleminizi çabucak halledebilirsiniz.
  • Fiverr’da bulunan freelancer topluluğundan WeChat QR tarama hizmeti satın alabilirsiniz. Bunun için Fiverr’a giriş yaptıktan sonra arama kutusuna “WeChat QR Scan” yazın ve arayın. Bu hizmeti veren birçok ilan göreceksiniz.
  • Buna ek olarak; internette “Free WeChat Verification” anahtar kelimesini aratırsanız, daha farklı WeChat doğrulama yöntemlerine erişebilirsiniz.
  • Çinli bir kişiyle iletişime geçmek için bir tercüman tutmayı düşünün. Hesabınızı doğrulamanıza yardımcı olabilecek biriyle iletişim kurmakta zorluk yaşıyorsanız, size yardımcı olması için bir tercüman tutmayı düşünebilirsiniz. Kişiyle iletişim kurmanıza ve her şeyin doğru yapıldığından emin olmanıza yardımcı olabilirler.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler