We Were The Lucky Ones Dizisi Hakkında Her Şey

We Were The Lucky Ones dizi incelemesi

İkinci Dünya Savaşı draması, Yeni Hulu dizisi We Were the Lucky Ones dizisinin konusu, dizinin ardındaki gerçek hikaye; dizinin oyuncuları, çıkış tarihi, yayınlanacağı platform, dizinin fragmanı ve dizinin arkasında yatan gerçek hikaye hakkında her şey!

Kısa bir süre sonra izleyici ile buluşacak olan We Were The Lucky Ones dizisi hakkındaki her şeyi sizler için derledik.

We Were the Lucky Ones Dizisinin Konusu

Georgia Hunter‘ın New York Times’ın en çok satan romanından biri olan ve aynı adlı kitaptan uyarlanan sekiz bölümlük mini dizi, 2. Dünya Savaşı döneminde, birbirinden ayrılmak zorunda kalan Yahudi bir ailenin, hayatta kalma ve yeniden bir araya gelme hikayesine perde aralıyor.

Joey King - Logan Lerman
Joey King – Logan Lerman

Dizi ile ilgili ilk görseller, fragman ile birlikte seyirci ile buluştu. İyi giyimli, göz kamaştırıcı, Polonyalı Yahudi Kurc ailesinin savaş öncesi, aile buluşması ile başlayan fragman, Alman ordusunun Polonya’yı işgal süreci ile devam ediyor.

Ailenin toplama kamplarına alınması, Kurc ailesinin yaşadığı zorluklar ayrıntılı ve gerçekçi bir şekilde seyirciye sunulurken; ayrı düşen ailenin, hayatta kalma ve yeniden bir araya gelme sürecinin dokunaklı hikayesine şahit oluyoruz.

Şanslı Olanlar Bizdik Dizisinin Arkasındaki Gerçek Hikâye Nedir?

We Were the Lucky Ones, Holokost’a katlanan ve hayatta kalan Yahudi bir ailenin gerçek hikayesini konu alan ve aynı isimli kitaptan uyarlanan bir mini dizi. Yazar Georgia Hunter’ın büyükbabasının Holokost’tan sağ kurtulan biri olarak yaşadığı deneyimi ortaya çıkarıp kitabı kendi aile hikayesinden ilham alarak yazdığı bilinmektedir.

We Were The Lucky Ones Kitap Kapak
We Were The Lucky Ones Kitap Kapak

Yazar Hunter, 15 yaşına kadar olan yaşamını, büyükbabası Eddy Courts‘un toplama kampından sağ kurtulan biri olduğu bilmeden geçirmiştir. Resmi belgelerde “Addy Kurc” olarak kayıtlı olan Courts, 1939’da Paris’te besteci olarak çalışırken; toplama kampına alınmasının ardından; Afrika üzerinden Güney Amerika’ya kaçmış, uzun süre ailesinden haber alamamış ve Kızıl Haç’tan aldığı bir telgraf üzerine ailesinin hayatta olduğunu öğrenmiştir.

Yazar Hunter, ailesi ile ilgili gerçeklerden, The CT Post gazetesi aracılığı ile bir okul ödevi için babaannesi ile yaptığı röportaj sayesinde bilgi sahibi olmuştur.

Yazar, Hunter, Sound Watch dergisine verdiği bir röportaj da, “Keşke geri dönüp büyükbabama Holokost dönemi geçmişinden neden hiç bahsetmediğini sorabilseydim, belki de tüm ailenin sağlam bir şekilde hayatta kalmasında (toplamda 22 kişinin ) rol oynadı.

Burada istatistiksel bir anormallik var, onlar inanılmaz derecede şanslıydı ama övünecekleri şeyler değildi. Bundan da öte, geçmişe takılıp kalmak büyükbabamın DNA’sında yoktu. Hayata karşı son derece olumlu, canlı ve ileri görüşlü bir bakış açısına sahipti.” ifadeleri kullanmıştır.

Yazar, üniversite mezuniyetinin ardından, deyim yerindeyse “aile tarihçisi” olarak ilmek ilmek araştırmalarını sürdürmüş, uzak akrabaları ile eletişime geçip kitabın temelini oluşturmuştur.
Yazarın yaptığı araştırmalar; onu önce Paris’e, ardından Rio’ya, ardından Amerika’ya götürmüş, sonunda topladığı bilgiler, onu büyükbabasının memleketi Radom, Polonya’ya sürüklemişti.

Yazar, kitabının yazım sürecine ilişkin olarak aile gerçeklerini saklı tutsa da; “Anlatımım gerçek insanlara ve gerçek olaylara dayansa da, sonunda kendime bunu kurgulamak için yaratıcı lisans vermeye karar verdim; araştırmamda ortaya çıkaramadığım insani , duygusal ayrıntıları ekledim; karakterler düşünüyor, söylüyor ve hissediyordu.

Ben de kitabı şimdiki zamanda yazmayı tercih ettim. Bu kararların hikayeyi bir tarih dersi olmaktan çıkarıp günümüz okuyucusu için daha içten, daha anlamlı hale getireceğini ve hatta belki de hikayeyi gerçeğe daha da yaklaştıracağını umuyordum.” İfadelerini kullanmıştır.

Şanslı Olanlar Bizdik Dizisi Oyuncuları

Dizi, genç ve tecrübeli bir ekibi bir araya toplamayı başarmış. Başrollerinde Joey King, Logan Lerman, Hadas Yaron, Henry-Lloyd Hughes, Amit Rahav, Sam Woolf, Michael Aloni, Moran Rosenblatt, Eva Feiler, Lior Ashkenazi ve Robin Weigert gibi isimler yer alırken; We Were the Lucky Ones dizisinin yapımcılığını ve senaristliğini Erica Lipez üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise Thomas Kail yer alıyor. Hulu Originals dizisi, Disney Television Studios’un bir parçası olan 20th Television yapımı olarak seyirci ile buluşacağı günü bekliyor.

Logan Lerman – We Were The Lucky Ones

We Were The Lucky Ones Dizisi Nereden ve Ne Zaman Yayınlanacak?

Hulu’nun merak uyandıran 8 bölümlük yeni mini dizisi Şanslı Olan Bizdik’in ilk 3 bölümü 28 Mart’ta, 8 bölümlük dizisinin geri kalan bölümleri ise haftalık olarak seyirci ile buluşacak.

Bu gibi dönem dizileri ilginizi çekiyorsa, sitemizde yer alan “The Age Of Adaline (Ölümsüz Aşk)” içeriğini incelemenizi öneririm.

We Were The Lucky Ones Dizisi Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler