The Age Of Adaline (Ölümsüz Aşk) Film İncelemesi

The Age of Adaline film incelemesi

Lee Toland Krieger yönetmenliğini üstlendiği, 2015 yapımı, romantik ve fantastik film The Age of Adaline filminin konusu, detaylı film yorumu, karakter analizi ve Ölümsüz Aşk filminin fragmanı.

Geçirdiğiniz bir kaza sonucu hiç yaşlanmamaya başlasanız ve 100 yaşınıza geldiğinizde bile genç bir yüze sahip olsanız sizce nasıl bir hayatınız olurdu? Akıcı ve bir o kadar da ilginç bir aşk hikayesini konu alan “The Age of Adaline” filmini sizler için değerlendirdik.

The Age Of Adaline Filminin Konusu

The Age of Adaline, 1937 yılında 29 yaşında genç bir kadın olan Adaline Bowman’ın geçirdiği bir kaza sonucu hayatında yaşadığı olağanüstü bir olayı konu alıyor. 1937 yılının Temmuz ayında Adaline Bowman, küçük kızı Flemming’i ziyarete gitmek için yola koyuluyor.

Eski model siyah arabasıyla Kaliforniya yollarında ilerlerken, yaşadığı bir talihsizlik sonucu arabası nehre uçuyor ve Adaline’ın kalp atışı duruyor. Fakat, kalp atışları durduktan 2 dakika sonra bir mucize yaşanıyor ve arabasına düşen yüksek voltajlı yıldırım sayesinde kalbi tekrardan atmaya başlıyor.

Yalnız, Adaline’ın hayata tekrardan dönmesi ve yaşamaya devam etmesi onun için büyük bir bedel ödemesine sebep oluyor. Arabasına düşen yıldırımdan dolayı Adaline’nın vücudunda, bilimsel olarak yıllar sonra keşfedilecek olan bir tepkime gerçekleşiyor: Ne kadar zaman geçerse geçsin, Adaline’nın vücudu artık yaşlanmıyor!

Harrison Ford, Kathy Baker, Michiel Huisman, Blake Lively, ve Amanda Crew
Harrison Ford, Kathy Baker, Michiel Huisman, Blake Lively, ve Amanda Crew

Adaline bu durumun neden kaynaklandığını her ne kadar bulmaya çalışırsa çalışsın, başına gelen mucize ama bir o kadar da ıstırap dolu bu olay hakkında hiçbir bilgi elde edemiyor.

Adaline, başına gelen bu mucize olaya alışmaya ve bununla yaşamaya mahkum kalıyor. Fakat hiç yaşlanmadığı bir hayat yaşamak Adaline için kolay bir şey değil. Bu gerçeği herkesten, özellikle de devletten gizlemek için her 10 yılda bir bulunduğu yerden başka bir yere taşınmak ve kimlik değiştirmek zorunda kalıyor.

The Age of Adaline Filminin Oyuncuları

The Age Of Adaline filmi izleyicisine çok geniş bir oyuncu kadrosu sunmuyor. Fakat, her ne kadar çok geniş bir oyuncu kadrosu sunmasa da birçok yapımda gördüğümüz ve aşina olduğumuz yüzleri görmek filme güzel bir hava katmış.

1. Adaline Bowman

Adaline Bowman (Blake Lively)

Filmin hikayesinin ana karakteri olan Adaline Bowman rolünde, Gossip Girl ve Yeşil Fener gibi yapımlardan aşina olduğumuz Blake Lively’yi görüyoruz. Oyunculuk mesleğiyle uğraşan bir aileden yetişen Blake Lively, The Age of Adaline filminde başarılı bir performans sergiliyor.

Genç, güzel, ama bir o kadar da yılların getirdiği ıstırap ile dolu bir ruh… Blake Lively, canlandırdığı karakterin bu özelliklerini ve duygularını beyaz perdeye güzel yansıtmış.

2. Ellis Jones

Ellis Jones (Michiel Huisman)

Filmde Adaline’ın erkek arkadaşı olan Ellis Jones rolünde, Netflix‘in meşhur dizilerinden olan The Haunting: Tepedeki Ev dizisinden tanıdığımız Michiel Huisman’ı görüyoruz. Karakter yapısı olarak, zengin ama şımarık olmayan, hayırsever bir karakteri canlandırıyor.

Filmin geneline baktığımızda Michiel Huisman’ın oyunculuğu her ne kadar abartılacak derecede güzel olmasa da, özellikle filmin son dakikalarında boy gösterdiği sahnelerde güzel bir oyunculuk sergilemiş.

3. William Jones

William Jones (Harrison Ford)

The Age of Adaline filminde Ellis Jones’un babası olan William Jones rolünü, Star Wars ve Indiana Jones gibi efsane yapımlardan aşina olduğumuz Harrison Ford canlandırıyor.

Harrison Ford, yakın bir zamanda Dünya gezegeninin yakınından geçeceğini hesapladığı bir kuyrukluyıldızı keşfeden bir bilim adamını canlandırıyor. Harrison Ford, yer aldığı her yapımda iz bıraktığı gibi bu filmde de bizi kendisine hayran bıraktırıyor.

The Age of Adaline Film Yorumu

Film, IMDB sitesinde 7.2 puan toplamış. Bence tam da bu puanı hak eden bir film olmuş. Şahsen aşk temalı filmler ilgimi çok çekmediği halde böyle orijinal ve ilginç bir hikayeye sahip bir aşk filmi görmek beni bir hayli memnun etti.

Film, aşk temasını ilginç ve bir o kadar da akıcı bir hikayeyle beyaz perdeye işlemiş.  Her ne kadar duygusal olarak çok yoğun duygular yaşattırmasa da, Adaline’ın uzun yıllar sonra karşısına tekrardan çıkan “ölümsüz aşk” hikayesi mutlaka izlenmeye değer.

Eğer aşk temalı daha fazla film izlemek istiyorsanız, sizler için kaleme aldığımız “Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 10 Aşk Filmi” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz!

The Age of Adaline Film Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler