Vikings: Valhalla İncelemesi ve 2. Sezon Çıkış Tarihi

Vikings: Valhalla İncelemesi ve 2. Sezon Çıkış Tarihi

2. sezonunu heyecanla beklediğimiz Vikings dizisinin spin-off’u Vikings: Valhalla dizisinin ikinci sezonu hakkında olan yazımızda: Dizinin konusunu, karakterlerini, Vikings dizisiyle olan bağlantısını 1. sezon incelemesini ve 2. sezonun çıkış tarihi hakkında detaylara yer verdik.

Vikings: Valhalla Konusu

6 sezon olan Vikings dizisinin 100 yıl sonrasını ele alan dizi yine Kattegat’ta geçiyor. Ragnarın destanından sonra  Leif Erikson, Freydís Eiríksdóttir ve Harald Hardrada gibi maceracı Vikinglerin keşiflerini ve seyahatlerini göreceğiz. Ragnar Vikinglerin gözünü açtıktan sonra fetih yapmaya daha açık bir millet haline gelen vikinglerin yeni dizisinde daha çok savaş ve siyasi mücadele bekliyoruz.

Vikings: Valhalla’da Rollo’nun hikayesinin de sonuçlanmasını ve onun soyundan gelenlerle ilgili bilgileri de hayranları heyecanla bekliyor.

Vikings: Valhalla dizisi tarihi bir drama aksiyon-macera dizisi olarak ekranlara yansıyacak.

Vikings ve Vikings: Valhalla Benzerlikleri ve Bağlantıları

Vikings ve Vikings: Valhalla Benzerlikleri ve Bağlantıları
Vikings ve Vikings: Valhalla Benzerlikleri

Vikings ve Vikings: Vallaha dizilerinin arasında 100 yıl olmasına rağmen iki dizinin de hayranı olanların isteyeceği gibi Vikings: Valhalla dizisinde Vikings dizisine bolca gönderme var. Bunun yanında eski karakterlere de zaman zaman değiniliyor. Ana karakterlerin ve bazı yan karakterlerin eski dizideki karakterlerin torunları olduğunu diyologlarla ve isimlerle anlayabiliyoruz. Bu iki diziyi birbirine bu şekilde bağlamak gayet akıllıca bir seçim olmuş. Yer yer efsanelerle eski karakterlerin saygıyla anıldığını da es geçmemek gerekir

Vikings: Valhalla 1. Sezon İncelemesi

1.sezonu 8 bölüm olan Vikings: Valhalla dizisinde Vikings dizisine çok fazla gönderme yapılmadan minik minik dokundurmalarla geçilmesi çok güzel bir detay. Daha fazla eskiye dair detay izleyicileri boğabilir ve tekrara düşmeye neden olabilirdi.

Vikings: Valhalla dizisinin en güzel yanlarından biri eski dizinin anlatımını kaybetmemesi. Hatta Vikings dizisinden hemen sonra Vikings: Valhalla izlenirse yeni bir sezona başlamış gibi bile hissedilebilir. Bunu kaybetmeden farklı bir dönemi ve hikayeyi anlatmayı başarmış. Yeni bir serüvenin başladığını ve eskileri geride bıraktıklarını çok iyi anlayabiliyoruz. İkinci sezonunu  herkesin iple çekmesine neden olan bir sezon olmuş.

Vikings: Valhalla Karakterleri

1. Leif Eriksson

Leif Erikson
Leif Erikson

Vikings: Valhalla dizisinde Sam Corlett’in canlandırdığı Leif Eriksson isimli karakterin ABD’ye ilk ayak basan Avrupalı olarak biliniyor. Tarihte Leif’in İzlanda’da doğduğu ve bir zamanlar Vikingler arasında da yer aldığı biliniyor. 2. sezonda başına gelecekleri büyük bir heyecanla bekliyoruz.

2. Freydis Eriksdotter

Freydis Eriksdotter
Freydis Eriksdotter

Frida Gustavsson tarafından canlandırılan Freydis Eriksdotter tam bir pagan ve eski tanrılara karşı inanılmaz güçlü inançlara sahip. Leif’in kardeşi Erik the Red isimli destanda korkusuz ve koruyucu bir Viking olarak geçiyor.

3. Harald Sigurdsson

Harald Sigurdsson
Harald Sigurdsson

Leo Suter’in canlandırdığı Harald Sigurdsson karakteri bir viking soylusu olarak doğuyor. Lakabı Hardrada olan karakter 1047 ve 1066 arasında Norveç Kralı olarak hüküm sürüyor

4. King Canute

King Canute ve savaşçıları
King Canute ve savaşçıları

Bradley Freegard tarafından canlandırılan King Canute Danimarkanın bilge, anlayışlı ve acımasız kralıydı.

5. Emma of Normandy

Emma of Normandy
Emma of Normandy

Laura Berlin’in canlandırdığı Emma of Normandy Avrupa’nın en zengin kadınlarından biriydi. Emma; İngiltere, Danimarka ve Norveç’in kraliçeliğini yaptı.

Vikings: Valhalla 2. Sezon Çıkış Tarihi

Vikings: Valhalla dizisi 12 Ocak 2022 tarihinde Netflixte yayınlanacak. 8 bölüm yayınlanması beklenen dizinin üçüncü sezon onayını da aldığını biliyoruz.

Bu yazımızda Vikings: Valhalla dizisinin 2. sezonu hakkında konuştuk. Bu tarz yazılar ve incelemeler ilginizi çekiyorsa sitemizde bulunan “Henry Cavill’ın Yeni Amazon Dizisi Warhammer” adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Vikings: Valhalla 2. Sezon Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler