Ücretsiz Oyun Hızlandırıcı ve Sistem İyileştirici Programlar

Bilgisayarınız için en iyi oyun hızlandırma ve sistem iyileştirme programları.
Ücretsiz Oyun Hızlandırıcı ve Sistem İyileştirici Programlar

Bilgisayarınızda oyun oynarken sistem performanız mı düşüyor? Ya da sistem gereksinimlerini karşıladığı halde video oyunları kasıyor mu? Artık bu tür sorunları dert etmenize gerek yok! Bu rehberimizde bilgisayarınızın sistemini asgari düzeyde hızlandırabileceğiniz ücretsiz yazılımları listeledik.

Kişisel bilgisayarınızda birden çok program kullanıyorsunuz ve bilgisayarınız çok mu yavaş? Ya da oyun oynarken kasmalar ve çökmeler mi yaşıyorsunuz? Muhtemelen ya bilgisayarınızın sistem özellikleri kötüdür ya da arka planda gereksiz bir çok program çalışmaktadır.

Her iki durumda da bilgisayarınızın sistemini asgari düzeyde hızlandırabileceğiniz ücretsiz yazılımlar mevcut. Game Boosters ve System Optimizer özelliği olan bu programlar arka planda yaptığınız işe göre kısıtlama sağlayarak gereksiz programları ve işlemleri durduruyor, ram ve işlemci meşguliyetini en aza indiriyor.

1. Advanced System Optimizer

Advanced System Optimizer
Advanced System Optimizer

Muhtemelen en iyi oyun iyileştirme ve geliştirme programı olan Advanced System Optimizer oyun içi FPS değerlerini de hatırı sayılır şekilde geliştiriyor ve harika bir oyun deneyimi sunuyor.

2. Razer Cortex Boost

Razer Cortex Boost
Razer Cortex Boost

Razer Cortex Boost programı, Windows kullanıcıları için mükemmel bir seçim. Bellek alanı oluşturmanın yanı sıra Ram temizleme, Cpu soğutma ve daha birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Razer markasının prestijini taşıyan program ücretsiz olması ve sunduğu çeşitli ödüller ve etkinlikler ile başarılı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

3. Wise Game Booster

Wise Game Booster
Wise Game Booster

Hem ücretsiz hem de yerel diskinizde hiç yer kaplamayan ve oldukça küçük bir program olan Wise Game Booster, tek bir tıklamayla sistem ayarlarınızı efektif bir şekilde optimize ederek gereksiz arka plan programlarını ve hizmetlerini durdurup ağ ayarlarını en etkili şekilde yapılandırıyor. Size de sadece oyununuzu keyifle oynamak kalıyor.

4. MZ Game Accelerator

MZ Game Accelerator
MZ Game Accelerator

Yüzde yüz güvenli bir yazılım olan MZ Game Accelerator kayıt defterinde herhangi bir değişikliğe izin vermez ve hız aşırtması yapmaz. Tek bir tıklama ile bilgisayarınızı yeniden başlatma gerekmeden Ram ve Cpu işlemlerini geçici olarak kapatarak oyunların daha hızlı çalışmasını sağlar.

5. Game Fire

Game Fire
Game Fire

Oyun modu özelliğine sahip tek tıklamayla bilgisayarınızı oyunlarınıza uygun hale getirecek olan Game Fire sistem iyileştirici kategorisinde en ideal ücretsiz programlar arasında.

6. Smart Game Booster

Smart Game Booster
Smart Game Booster

Standart bir oyun güçlendirici ve sistem hızlandırıcı bir yazılımın sağladığı özelliklerin yanı sıra Smart Game Booster, optimizasyon ayarlarınız için ince ayar yapmanızı sağlayan özellikleri de içerir.

Bir başka özelliği ise gerçek zamanlı ram ve cpu hızını izleyebilmenizdir. Bu özellikler sayesinde sisteminizi hızlandırabilir ve oyunlarınızı güçlendirebilirsiniz.

WTFAST

WTFAST
WTFAST

Çevrimiçi oyunlarda yüksek ping sorununu çözen ve FPS değerlerinizi düzenleyen WTFAST oyun güçlendirici ve sistem hızlandırıcı olarak kullanabileceğiniz alternatif bir program. Oyun bağlantısı verilerini ve ağ sorunlarını iyileştirerek eniyiler. Ip adresinizi veya ağ ayarlarını hiçbir şekilde maskelemez.

MSİ After Burner

MSİ After Burner
MSİ After Burner

MSi’ın yayınladığı bir hız aşırtma programıdır. Ekran kartlarının donanımını gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar. Aynı zamanda ekran kartlarınızın sınırlarını zorlayan ve bunu diğer donanım birimleriyle denge içinde yürütürken en yüksek kararlı hız aşırtma ayarlarını bularak ekran kartı performansını arttırır.

Donanım monitörü ve tek tıkla optimizasyon ayarlarıyla kişiselleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi sunan Afterburner performans ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayacaktır.

Pc hızlandırma konusu ilginizi çekiyorsa, sitemizde yer alan “ADSL ve VDSL İnternet Hızlandırma” adlı rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler