TRT Platformu Tabii Nedir? Hangi Film ve Diziler Var?

TRT Platformu Tabii Nedir? Hangi Film ve Diziler Var?

TRT’nin yeni dijital platformu Tabii Nedir? Nasıl kullanılır? Hangi içerikler bulunuyor ve daha fazlası için bilmeniz gerekenlere değiniyoruz.

Tabii, Türkiye’de bir kamu yayıncı olan TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) tarafından başlatılan uluslararası bir dijital platform olarak 7 Mayıs 2023 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.

Tabii dijital yayın platformu içinde pek çok dikkat çeken diziyle beraber 5 farklı dille ( Türkçe, Arapça, Urduca, İspanyolca ve İngilizce) karşımıza çıkmaktadır. Platform, aksiyon, komedi, tarihi dramalardan animasyonlara kadar çeşitli türleri kapsayan geniş bir orijinal içerik yelpazesi sunuyor.

Tabii Dijital Yayın Platformu Nedir?

Tabii dijital platform, TRT tarafından sunulan, farklı dillerde ve özgün içerikleri sunan uluslararası bir dijital yayın platformudur. Platform, yüksek kaliteli yayın, beş farklı dile alt yazı ve dublaj seçenekleri ile kolay erişim sağlaması yönünden oldukça dikkat çekiyor.

''Bizi birleştiren hikayeler''- TRT Tabii
”Bizi birleştiren hikayeler”- TRT Tabii

Tabii, uluslararası pazarlara da hızlı ulaşım kolaylığı sağlamak ve herkese ulaşmak amacıyla açıldığı günden beri ücretsiz bir yayın sunmaktadır.

Tabii dijital platformun tanıtımı Beykoz Kundura Fabrikası‘nda yapılmış olup etkinliğe İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Genel Müdürü Zahid Sobacı ile birlikte sanat, sinema, siyaset, spor, iş ve reklam dünyasından pek çok isim katılmıştır.

Tabii’nin tanıtım etkinliğinde konuşan TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, bu dijital platformun önemine değinmiş ve uluslararası pazarda söz konusu yerine de dikkat çekmiştir.

Dünyadaki aile odaklı içerik ihtiyacını karşılayacak öncelikli mecra olacağız. Film ve dizilerimizin yanı sıra emanet zihinler ve kalpler olarak gördüğümüz çocuklarımız için yepyeni animasyon içerikleriyle bize güvenen ailelerimizin yeni dijital evi haline gelecek.

Bu vizyon çerçevesinde belirtmek isterim ki TRT uluslararası dijital platformumuz tüm insanlığı aynı suda yıkamak isteyenlere karşı açılmış saf, doğal ve yeni bir kaynaktır.

Cumhuriyetimizin 100. yaşını kutlarken, bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan, teknolojisiyle oyun bozan, kendi değerleriyle yükselen Türkiye’nin TRT’si olarak yayıncılık alanında küresel meydan okuma yapıyorsak bu meydan okuma gerçek ve önemli verilere dayanıyor.

Dijital platformumuz sayesinde ülkemizde, bölgemizde ve önümüzdeki süreçte tüm dünyada Türkiye’nin TRT’sine ve yapımlarına insanlar istediği yer ve zamanda ulaşabilecek. Ülkemizin yapım sektörü yenilikçi bir perspektifle, yeni hikayeler ve projelerle canlanacak.

Platformumuzun güzel vatanımızın tanıtımından turizmine, ekonomisinden kültür zenginliğinin paylaşılmasına önemli katkıları olacaktır.

”Tabii Dijital Platform” Nasıl Kullanılır?

”Tabii”nin kullanıcılara kolaylık sağladığı en önemli konu ise ilk etapta ücretsiz olarak film ve dizilere rahatlıkla ulaşabilmesidir. Platforma giriş için, resmi ”Tabii” web sitesine tıklayıp mail adresinizle üye olmanız yeterlidir.

Tabii beş farklı dil seçeneği ile kullanabilirsiniz.
Tabii beş farklı dil seçeneği ile kullanabilirsiniz.

Sizin için aşağıda hazırladığımız adımları takip edebilirsiniz.

  • Tabii web sitesini ziyaret edin.
  • ”Keşfetmeye Başla” butonuna basın.
  • Kullanmak istediğiniz E-posta adresinizi yazın.
  • Bir şifre belirleyin.
  • ”Sonraki” butonu ile devam edin.
  • Ekrandaki talimatları takip edin
  • Ve hesap oluşturduktan sonra platformdaki içeriklere ulaşabilirsiniz.

Tabii’de Hangi Filmler ve Diziler Var?

”Tabii Dijital Platform”da hangi içerikler var? TRT ”Tabii” platformu, Türkçe, Arapça, Urduca, İspanyolca ve İngilizce olmak üzere 5 farklı dilde ve 25 ülkede yayın yapmaktadır.

Platform, tarihi dramalardan aksiyona, komediden animasyona kadar birçok orijinal dizi ve filmlere ev sahipliği yapıyor. 7 Mayıs 2023 tarihinden itibaren izleyicileri ile buluşan dijital platformda 184 yeni bölüm ile 30’un üstünde proje yer almakla birlikte TRT’nin sevilen yapımlarını da ulaşılabiliyor.

”Tabii” dijital platform

Platform; ”Mevlana Celaleddin-i Rumi”, ”Hür”, ”Altay”, ”Üniversdeli”, ”1973 Biltmore Oteli Cinayeti”, ”Metamorfoz”, ”Adalett”, ”Eyvah Ramazan Bey”, ”Modern Doğu Masalları”, ”Koyu Beyaz”, ”Son Gün”, ”Kapı”, ”Hay Sultan”, ”Şanzelize Düğün Salonu”, ”Derin Mor”,  ”Küçük Dahi İbn-i Sina”, ”Akif”, ”Şebeke”, ”Adalet”, ”Aşkımız Yeter”, ”Dayton” ”Yangın Günleri” ”Mahsusa” adlı dizilere yer vermektedir.

Ayrıca gelecek zamanlarda çocuklar için animasyon içeriklerine ve birçok ilgi çekici dizi ve filmlere yer vereceğini gösteriyor.

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa sitemizde bulunan ”Apple TV+’de İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi‘ adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

“Tabii” Tanıtım Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler