Apple TV+’de İzleyebileceğiniz En İyi 10 Dizi

Apple TV+ üzerinden izleyebileceğiniz en iyi Apple orijinal dizilerine yer verdiğimiz listemizde dizi keyfini çok daha az bir ücret ödeyerek başka harika hizmetlerle birlikte kullanmaya başlayın. Listemizde bilim kurgudan- polisiyeye, romantizmden kara komediye bir çok kategoride en iyi Apple TV+ dizileri yer alıyor.

Apple TV+ orijinal yapımlarıyla son zamanların en popüler film ve dizilerine imza atıyor. Polisiyeden gizeme, bilim kurgudan kara komediye kadar birçok seçenek var. Apple cihazlardan, akıllı TV’lerden ve konsollardan izleyebileceğiniz harika yabancı diziler ile Apple TV plus uygulamasında dizi keyfini doruklarda yaşayın.

En kaliteli Apple TV+ Orijinal Dizileri

Apple TV+ yayın platformunda izleyebileceğiniz birbirinden kaliteli dizileri listelediğimiz listemizde her türde dizi var; Komedi, macera, korku, dram, romantik ve bilim kurgu.

Tek yapmanız gereken listemizde yer alan Apple orijinal dizilerinin konularını incelemek ve size uygun olanını seçmek. Ayrıca henüz Apple TV+ aboneliğiniz yok ise dizilerin isimlerine tıklayarak dizi sayfalarında sunulan ücretsiz bölümleri izleyip dizi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

1. Dr. Brain

Dr. Brain

A Tale of Two Sisters ve The Good The Bad The Weird adlı filmlerinde yönetmenliğini yapan vizyoner yönetmen Jee-woon Kim’in yazıp yönettiği Dr. Brain bir tür insanüstü güçlere sahip yetenekli ve eksantrik bir sinirbilimci olan Dr. Sewon Koh’un (Parasite filminden Sun-kyun Lee) tehlikeli bir deney sonucu keşfettiği buluşa odaklanıyor.

Sewon, buluşu için ilk insan denek olması gerektiğine karar verir. Bu yüzden asistanına morgdan bir ceset bulma görevi verir ve kendini ölü adamın beynine bağlar. Buluşu sayesinde ölen kişinin anılarını hissedebilen ve yeteneklerine sahip olabilen Sewon bu bilgiler ışığında kendini, bir suç ve gizem örüntüsünün içerisinde bulur.

Güney Koreli bir webtoon çizgi romanından uyarlanan 6 bölümlük dizi, bilim kurgu ve ve karakter dramasının iç içe geçtiği absürt ama oldukça bağlayıcı bir dizi olma özelliği taşıyor.

2. The Afterparty

The Afterparty

Lego Movie ve 21 Jump Street filmlerinin yaratıcısı Christopher Miller ve Phil Lord’dan komedi yıldızlarıyla dolu 8 bölümlük bir polisiye gizem dizisi olan Afterparty, lise partisi esnasında faili meçhul bir cinayetin işlenmesiyle partideki herkesin şüpheli olduğu bir olaylar dizisini anlatır

Dedektif Danner (Tiffany Haddish) bu cinayeti araştırmak için şüphelileri sorguya çeker. Ancak herkes olayları kendi bakış açısıyla farklı farklı anlatınca olaylar içinden çıkılamayacak bir vaziyete gelir. Ardından şok edici bir sonla noktalanan dizi Apple TV+’de mutlaka izlemeniz gereken polisiye-komedi dizilerinin en iyisidir.

3. Severance

Severance

Dan Erickson ve Ben Stiller’dan bir kurumsal işveren fantezisi! İş yaşamının metalaştırdığı çalışan profilinin distopik bir dünyada daha ne kadar sömürülebileceğinin en güzel örneği olan Severance, sıkıcı iş dünyasının depresif ve katı kurallarını bilim kurgu ile harmanlayarak ortaya nefis, protest bir anlatı örneği çıkarmış.

Lumon Endüstrileri, çalışanlarını “kendi rızalarıyla” cerrahi bir operasyon ile beyne bir implant yerleştirerek anı ayırma işlemine tabi tutuyor. Böylece çalışanlar 8 saat boyunca iş yerinde farklı bir hayat yaşarken mesai bitip mekandan ayrılınca anıları bir implant ile çatallanıyor. Yani iş yerinde yaşadıkları her şeyi (deneyimleri, düşünceleri ve duygusal anıları vb.) unutuyorlar. Böylece iş yaşamı şirket özelinde izole olmuş oluyor. Çalışanların iş hayatında yaşadıkları bir olayın özel hayata etki etmesi durumunda ise -akıllarda soru işareti kalmasın diye- idare tarafından gönderilen mektuplar ile bilgi sahibi olabiliyorlar.

Dizinin baş karakteri Mark (Adam Scott) ise departmanındaki amirinin (Petey) şüpheli bir şekilde işi bırakmasıyla yeni departman amiri seçilir. Ancak bir süre sonra Mark, Petey ile özel hayatında karşılaşır ve ilk başta tanımasa da Petey’e güvenerek şirketin yalan söylediğini ve şirkette yaşananların söyledikleri gibi olmadığı bilgisini alır. Mark, Petey sayesinde şirketini sorgulamaya başlar ve kendi ve şirket hakkında ahlaki açıdan etik olmayan şeyler öğrenir.

İlk bölümden itibaren saran dizi Apple TV+ platformu üzerinden mutlaka izlemeniz gereken filmlerden biridir.

4. Slow Horses

Slow Horses

İngiliz gizem ve gerilim romanı yazarı Mick Herron’un Slow Horses adlı eserinden uyarlanan aynı adlı İngiliz casusluk dizisi Slow Horses, İngiliz istihbaratının kaybedenler kulübünü konu almasıyla oldukça dikkat çekici özelliklere sahip.

İstihbaratta kariyerlerini mahvedip Londra’nın köhne bir mahallesindeki Slough House adlı bir binaya sürülen casus grubu, aynı şekilde bir zamanlar usta bir casus olan ancak astlarına hakaret edip görevini kötüye kullandıktan sonra aynı yere sürülen Jackson Lamb (Gary Oldman) tarafından yönetiliyor.

Ekip İngiliz istihbaratının belki de en gözden düşmüş casusları olmalarına rağmen tuhaf bir şekilde -sürekli olarak- ulusal krizlerin merkezine düşüyor. 6 bölümlük Slow Horses dizisi, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız gerilim dolu, harika bir başyapıt.

5. Roar

Roar

Modern feminist peri masallarından oluşan Apple orijinal yapımı antoloji serisi Roar, İrlandalı yazar Cecelia Ahern’in öykü koleksiyonundan uyarlanmıştır. 8 bölümlük dizinin her bölümü kara komedi odaklı ibretlik öyküler içermesi ve muhteşem oyuncu kadrosuyla Apple TV+’de mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biridir.

Nicole Kidman, Issa Rae ve Cynthia Erivo gibi oyuncuların yer aldığı dizi, kadınların zorluklarla karşılaştığı günlük hayatın metaforik bir yansımasını canlandırıyor.

Netflix’in iptal edilen cesur dizisi GLOW’un arkasındaki beyinler; Liz Flahive ve Carly Mensch tarafından yaratılan antoloji serisi, yılın hem en iyi içeriğine sahip hem de neredeyse büyüleyici!

6. Shining Girls

Shining Girls

Güney Afrikalı yazar Lauren Beukes’in aynı adlı romanından uyarlanan Shining Girls; gizem, gerilim ve zamanda yolculuk konusunu işleyen sürükleyici bir dizi.

Dizi izleyenlerde inanılmaz derecede şok etkisi yaratabilir. Hatta bununla da yetinmeyip olaylar arasında bağlantı kurmaya çalışan ve mantığı çözmeye çabalayan izleyiciler tarafından lanetlenebilir. Yine de olay örgüsünün iç işleyişinden daha çok zevk alınacak şeyleri Shining Girls’de bulabilirsiniz.

Elisabeth Moss’un karakterinde taçlandırdığı oyunculuğu bir yana hikaye örgüsünün giderek daha karmaşık bir hal alması bir yana! Bu diziyi izlerken yapbozun parçalarını birleştirmeye her bölümde biraz daha yaklaşacaksınız.

7. The Essex Serpent

The Essex Serpent

İngiliz yazar Sarah Perry’nin aynı adlı romanından uyarlanan The Essex Serpent dizisi, mitolojik bir deniz yılanı hakkında araştırma yapmak üzere Colchester’ın Essex ilçesindeki küçük bir balıkçı köyüne oğluyla birlikte gelen Cora Seaborne’a (Claire Danes) odaklanıyor.

Cora, kötü niyetli zengin kocası gırtlak kanserinden vefat ettikten sonra oğluyla hem tatil yapmak hem de son zamanlarda ilgilendiği paleontoloji mesleğini icra etmek için Essex’teki bir balıkçı köyüne gitmeye karar verir. Zira Cora’yı bu köye çeken sudan sebepler değildir. Asıl nedeni efsanevi bir deniz yılanı olan “Karasu Canavarı”nın bu köyde bir depreme neden olduğudur. Tabii böyle olduğunu söyleyen yerli halktır. Ancak bu olay Cora’nın dikkatini epey çekmiştir.

The Essex Serpent aslında yılanın kendisinden çok kişilerarası ilişkiler, bilim, ahlak ve inanç üzerine kuruludur. Bol kinayeli diyaloglar, dikkat çekici tasarımlar, pitoresk İngiliz kırsalı ve en önemlisi de İngiliz kibarlığı. Katıksız bir İngiliz dizisi izlemek isteyenler için harika bir drama.

8. Tehran

Tehran

The Americans ve 24 dizilerinin bir karışımı gibi duran Tehran dizisi iki ülke arasındaki casusluk düzeyindeki bir savaşı konu alıyor. Tamar Rabinyan (Niv Sultan) İsrailli siber bir casustur. Görevi ise düşman ülke İran’ın hava savunmasını sabote ederek İsrail’in İran nükleer santralini bombalayabilmesi için açık kapı bırakmaktı. Ancak İranlı istihbarat ajanı Faraz Kamali’nin (Shaun Toub) amansız takibi Tamar’ı bir kedi-fare oyununa sürükler.

Dizi nispeten aksiyon ve gerilimle bezenirken ustaca tasarlanmış bazı sahneler gözden kaçabilir. Ancak dikkatli izleyiciler sarmal olay örgüsünü neticede rahatlıkla keşfedecektir.

İsrail reel politikasını ve tüm gerçekliğiyle İran rüşvetçiliği ve adam kayırmacılığını tüm çıplaklığıyla gözler önüne seren dizi bu yönüyle de oldukça güçlü bir anlatıya sahip.

9. Servant

Servant

M. Night Shyamalan’ın Apple Tv+ orijinal yapımı dizisi Servant, korku-gerilim dizisi arayanlar için harika bir tercih olacaktır. Lauren Ambrose, Toby Kebbell, Nell Tiger Free ve Rupert Grint’in yer aldığı dizi, ürkütücü doğası ve ağır atmosferiyle seyirciyi yarım saat boyunca diken üstünde tutuyor.

Büyü, tarikat, cinayet, psikoloji, din ve yemek. Servant’ta her yol var! Çoğunlukla tek mekanda geçen dizi, vizyoner yönetmenin akıl almaz senaryosuyla tahmin edilemez bir hikaye örgüsü kuruyor.

10. Invasion

Invasion

Listemizde olmazsa olmaz bir uzaylı müdahalesi Invasion, War of the Worlds tarzı bir uzaylı istilasını işliyor. Dünyanın herhangi bir yerinden 5 kişinin gözünden izlediğimiz uzaylı istilası, izleyenleri farklı hikayelerin merkezine konumlandırıyor. Ancak daha sonra her birinin hayatı birbiriyle bir noktada kesişiyor.

Henüz amaçlarının ne olduğu belirlenemeyen bir uzaylı türünün dünyayı tehdit ettiği, kaosun ve dünyanın sonunu tetikleyen saldırısı haricinde bu olaylar esnasında insanların tepkilerinin nasıl olabileceği yönünde fikirler ortaya atan dizi, İnsan kavrayışının ötesinde ve istilanın kendisinden çok insanların nasıl başa çıktıklarıyla ilgileniyor.

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan “Netflix’te Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Kült Film” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler