TikTok Popüler Zayıflama Detoksu: Internal Shower

Internal Shower detoksu nedir? Chia Tohumu Detoksu nasıl yapılır

Kilo vermek isteyenlerin diyete başlamadan önce uyguladığı detoksların en yenisi olan Internal Shower, Instagram ve  TikTok sayesinde popüler olmuş ve deneyen herkesi hayretler içinde bırakmıştır. Peki Internal Shower nedir, Internal Shower nasıl yapılır, hiç merak ettiniz mi?

Günümüzde sosyal medyanın oluşturduğu güzellik algısı; ince bel, dümdüz karın ve kusursuz fiziklerden oluşmaktadır. Her ne kadar “beden olumlama” adı altında bir çok çalışma ve iş birliği yapılsa da bu mükemmel fizik algısı kırılmamış ve özellikle kadınlar her gün yeni bir diyet listesi veya detoks tarifi arayışına girmişlerdir. Bu algıyı bize oluşturan sosyal medya, aranan soruların da doğrudan kaynağı haline gelerek her gün yeni bir zayıflama yöntemini bize sunmuştur. Bunlardan biri de “Internal Shower’dır.

Chia tohumu
Chia tohumu

Internal Shower, iç organların temizlenmesi ve ödem atılması anlamına gelen, ana malzemesi chia tohumu olan bir detokstur. Chia tohumu, geçtiğimiz yıllarda ünlüleri zayıflatan gıda olarak popülerleşmiş ve bugüne kadar popülaritesini hiç kaybetmemiş ve günümüzde de bir çok tarifte kendinden söz ettiren bir besindir.

Chia tohumunun mucizesi
Chia tohumunun mucizesi

Sıvıyla karışımı halinde şişen ve midede tokluk hissi veren chia tohumunun en önemli özelliği mide ve bağırsak fonksiyonlarını koruması, kabızlığı önlemesi ve tuvalete çıkartmasıdır. Internal Shower’ın da tam olarak sağladığı budur. Internal Shower, midede tokluk hissi vererek uzun süre mideyi çalıştırmadan yağ yakımını ve bağırsakları çalıştırmayı hedefler.

Internal Shower Ne Kadar Süre Yapılmalıdır?

Internal Shower’ın en az 14 gün (2 hafta), en fazla 21 gün yapılması öneriliyor. 14 gün boyunca yapıp, birkaç gün ara verip, tekrar detoksa başlanabileceği bilgisi de yaygındır. Ancak bağırsakları da bu düzene alıştırmamak ve detoksların kısa gün dostu olduğunu da unutmamak gerek. Her şeyin fazlası zarar demekte fayda var.

Internal Shower detoksu
Internal Shower detoksu

Internel Shower Ne İşe Yarar?

Ana maddesi chia tohumu olan detoks, bol miktarda lif barındırarak bağırsak hareketliliğini sağlamaktadır. Detaylıca faydalarına bakacak olursak;

  • Kilo vermeyi destekler.
  • Kabızlığı azaltır.
  • Bağırsakları düzenler.
  • Şişkinliği azaltır.
  • Toksinlerden arındırır.
  • Tokluk sağlar.

Özellikle bel ve karın bölgelerinde gözle görülür farklar yaratan Internal Shower, zayıflamak için sizi pazartesiye hazır hale getirir. Ayrıca spor ve sağlıklı beslenmeyle desteklenirse iki katı sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Internal Shower Detoksu Tarifi

Internal Shower, 3 ana malzemeden oluşur; chia tohumu, su ve limon…

  • 2 yemek kaşığı chia tohumu
  • 1/2 limon suyu
  • 1 bardak ılık su

1 bardak suyun içine 2 yemek kaşığı chia tohumu koyup üzerine yarım limonu sıkıyoruz. 5 dakika chia tohumların şişmesini bekleyip aç karnına içiyoruz. İçtikten en az 20 dakika sonra ilk öğününüzü yiyebilirsiniz.

Sağlıklı yaşamayı kafaya koyduysan ve detoks rehberimiz hoşuna gittiyse, “Spordan Önce Kahve İçmenin Faydaları” adlı içeriğimize de göz atmayı unutma…

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler