Spordan Önce Kahve İçmenin Faydaları

Spordan Önce Kahve İçmek Kilo Verdirir

Spor hayatımızın olmazsa olmazı haline getirmemiz gereken bir hareket alışkanlığı olmalı. Günde 30 dakika boyunca yürümekten tutun 2 saat boyunca ağır antrenmanlar bile insanı daha zinde tutarak disiplin kazanmamızı sağlar. Ancak maalesef ki spor denildiği zaman bile yüzümüz buruşur, üşengeçliğimiz tutar ve gitmemek için bin bir türlü bahaneler sıralamaya başlarız. Bu yazımızla bahanelerinizden kurtulup koşa koşa spora gideceğiniz basit ama etkili sırrımızı paylaşıyoruz.

Spordan Önce Kahve İçmenin Faydaları

Kahve, her insanın günde bir kere içmesi gereken besindir. İnsan bedenine oldukça faydası olan kahve spor yapanlar ve kilo vermek isteyenler içinde önemlidir. Bunun nedeni içinde bulundurduğu kafeindir.

Kahvenin ana maddesi olan kafein, vücuda salgıladığı enerji sayesinde metabolizmayı harekete geçirerek kan dolaşımınızı hızlandırır ve bu da kaliteli spor yapmanızı ve yaparken de yağ yakmanızı sağlar.

1. Kahve İçmek Vücuda Enerji Verir

Spordan Önce Bir Fincan Kahve İçmenin Faydaları
Spordan Önce Bir Fincan Kahve İçmenin Faydaları

İçilen 1 fincan kahveden dakikalar sonra vücudunuz karıncalanmaya ve beyniniz uyarı almaya başlar. Bu da vücudunuza enerjinin kahve tarafından salgılandığı anlamına gelmektedir.

2. Kahve Metabolizmayı Hızlandırır

Spordan Önce Kan Dolaşımını Hızlandıran Formül
Spordan Önce Kan Dolaşımını Hızlandıran Formül

Vücuda enerji gelmesi sonrası yalnızca kaslarınız değil organlarınız da harekete geçer ve kabızlık gibi bağırsak sistemi sorunlarına da iyi gelir.

3. Daha Fazla Yağ Yakımını Sağlar

Kahve yağ yakımını sağlar
Kahve yağ yakımını sağlar

Matematiksel olarak vücuda enerji veren ve sizi daha çok hareket etmeye ikna eden bu uyarılar siz hareket etmeseniz dahi tetiklenerek yağ yakımına başlar. Ancak nerede hareket orada bereket diye boşuna dememişler. Kahve içip spora gitmek daha fazla yağ yakarak kilo vermenizi sağlar.

4. Kahve Tüketmek Performansı Arttırır

Spora Gitmeden Önce Kahve İçmek Kilo Verdirir

Spor yaparken sıkılıyor, uyukluyor, set aralarında uzun uzun dinleniyorsanız 1 fincan kahve içmeyi deneyebilirsiniz. Vücuda enerji gelmesiyle birlikte kan dolaşımı hızlanır ve performansınızı arttırmanızı sağlar. Kan dolaşımı hızlanarak beyninize uyarılar gider ve daha dinamik olmanızı sağlar. Bu da daha fazla ve ağır spor yapmak demektir.

5. Kahve Kaslara Oksijen Vererek Korur

Sağlıklı Kahveler

Kafein sayesinde uyarılan kaslar, ihtiyacı olan oksijeni kahveden sağlamaya başlar. Kasların spor yaparken oksijene ihtiyaç duyması kas kaybının yaşanmaması ve kasların beslenerek korunması için önemlidir. İşte tam bu noktada da kahve önemli rol oynar.

6. Kahve Kilo Verdirir

Kahve kilo verdirir
Kahve kilo verdirir

Zayıflamak isteyenler için en basit ama etkili yöntem kahve içmektir. Bunun diğer bir sebebi de kahvenin tok tutma ve iştah kesme rolünün olmasıdır. İçilen 1 fincan Türk kahvesinin veya filtre kahvenin vücudun belirli bölgelerinde biriken yağlanmayı önleyerek yağları çatır çatır yakar.  Üzerine bir de spor yaparak kalori yakımını desteklemesi istediğiniz fit görünüş için oldukça etkilidir.

Aslında formül basit; Spor yapmaya başlamadan minimum yarım saat önce kahve içersek, kahvenin içinde bulunan kafein vücuda bir uyarı gönderir ve kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımının hızlanmasıyla birlikte yükselen enerji metabolizmayı da hızlandırır. Böylece hem daha dinç ve enerjik spor yaparsınız hem de daha fazla yağ yakarak daha kolay fit bir görünüş kazanırsınız.

Hem basit hem etkili öneriler her zaman işe yarar. Denemekten de zarar gelmez.

Eğer kilo vermekle ilgileniyor ve hayatını değiştirmek istiyorsan sayfamızda bulunan “Kilo Verirken Tüketilmesi Gereken 5 Sağlıklı Yağ” yazımızı da okumanı tavsiye ederiz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler