Starfield Detaylı Oyun Rehberi

Starfield Detaylı Oyun Rehberi

Starfield son yıllarda çıkmış en iyi oyunlardan biri. Starfield detaylı oyun rehberini okuyarak oyuna bir adım önde başlayabilirsiniz. Spoilersız Starfield oynanış rehberi ve oyunla ilgili tüm önemli detaylar.

Starfield, Bethesda’nın geliştirdiği en iyi rol yapma oyunlarından biri. Starfield ilk olarak 2018’de duyurulduğunda tüm oyuncuların dikkatini toplamıştı. Duyurulduğu günden beri oyuncular Starfield’ın oldukça detaylı ve büyük bir oyun olacağını biliyordu. Starfield’daki tüm detayları öğrenmekse biraz zor olabilir.

Starfield oynanış rehberi içerisinde oyunda bilmeniz gereken tüm detaylar mevcut. Starfield içerisindeki sistemleri ve mekanikleri öğrenmeniz oldukça uzun sürebilir. Starfield rehberine göz atarak oyuna kolayca hakim olabilirsiniz. Starfield içerisindeki uzay gemisi geliştirme, karakter geliştirme ve üs kurma gibi mekanikleri bilmeniz oyun deneyiminiz açısından oldukça önemli.

Starfield Uzay Gemisi Rehberi

Starfield’da uzay geminiz oyunun en büyük parçalarından biri. Starfield’da uzay geminizle farklı gezegenlere gidebilir, savaşabilir ve eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Starfield’da sahip olacağınız birçok uzay gemisi olacak, ve onları idare etmek ve geliştirmek sizin elinizde.

Starfield’da Uzay Gemisi Nasıl Geliştirilir?

Starfield’da uzay gemisi geliştirmek ilk başta biraz karmaşık olabilir. Starfield’da uzay gemilerinizi geliştirmek için bolca oyun içi paraya ve doğru becerilere ihtiyacınız var. Eğer Starfield’a yeni başladıysanız ve geminiz güçlü değilse merak etmeyin, seviye atladıkça geminizi geliştirmeniz kolaylaşacak.

Starfield’da uzay geminizi geliştirmek için büyük yerleşkelerdeki istasyonlara gitmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz istasyondaki Ship Services Technician adlı karakteri bularak geminizi geliştirebilir ve yeni gemiler satın alabilirsiniz.

Starfield’da geminizi geliştirirken dikkat etmeniz gereken birçok detay var. Öncelikle geminizin güçlü bir reaktöre sahip olduğundan emin olun. Geminizin reaktör sınıfına da ayrıca dikkat edin. Örneğin Starfield’da A sınıfı bir reaktörünüz varsa sadece A sınıfı kalkan ve motor kullanabilirsiniz.

Starfield Karakter Geliştirme Rehberi

Starfield karakter geliştirme sistemi bir önceki Bethesda oyunlarına çokca benziyor. Starfield’da karakteriniz her seviye atladığında bir puan kazanıyor.

Kazandığınız puanları karakterinize yeni beceriler almak için kullanabilirsiniz. Starfield’da daha fazla beceri açmak içinse çeşitli görevler tamamlamanız gerekiyor.

Starfield’da Karakter Nasıl Geliştirilir?

Starfield’da karakterinizi geliştirmek oldukça basit. Her seviye atladığınızda aldığınız puanlar ile yeni beceriler alabilirsiniz. Fakat Starfield’da aldığınız becerileri geliştirmek için o beceriye bağlı olan görevleri tamamlamanız gerekiyor. Beceri görevlerini tamamladıkça bir sonraki beceri seviyesini açabilirsiniz.

Starfield’da aldığınız her becerinin 5 seviyesi bulunuyor. İlk olarak 1. seviye beceriyi açıyorsunuz. Ardından aldığınız beceriyi geliştirmek için görevleri tamamlıyor ve puan harcayarak becerinizi bir sonraki seviyeye çıkarıyorsunuz. Starfield’da karakter geliştirirken dikkat etmeniz gereken şey sadece kullanacağınız becerileri almak.

Starfield’da Yan Karakter Rehberi

Starfield yan karakterleri oyun deneyiminiz için oldukça önemli. Starfield içerisinde ekibinize katabileceğiniz birçok karakter mevcut. Starfield yan karakterleri oyunda size birçok alanda fayda sağlayabilir.

Starfield’da yan karakterler size çatışmalarda yardımcı olabilir, eşyalarınızı taşıyabilir ve geminizi daha iyi bir seviyeye çıkartabilirler. Starfield’da doğru karakterleri ekibinize almanız oldukça önemli. Ekibine kattığınız her bir karakter oyun deneyiminizi büyük oranda etkileyebilir.

Starfield’da Ekibe Yeni Üye Nasıl Alınır?

Starfield, Sarah Morgan

Starfield’da ekibinize yeni üye alabileceğiniz birçok yöntem var. Starfield ana hikayesinde ilerledikçe ekibinize yeni üyeler gelecektir. Fakat sadece ana senaryodan gelen ekip üyeleri ihtiyaçlarınızı karşılayamayabilirler.

Starfield’da yeni ekip üyeleri toplamak için şehirlere gidebilirsiniz. Starfield’da gittiğiniz her şehirde karakterlerin toplandığı bir alan bulunuyor. Örneğin Starfield’da Akila City’deki Rock’a giderseniz orada ekibinize alacağınız yeni üyeleri bulabilirsiniz.

Starfield’da ekibinize yeni birini almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç detay mevcut. Bunlardan ilki geminizde yeterince alan olduğunda emin olun. Daha sonrasında yanınıza alacağınız karakterin becerilerine bakın. Starfield’da doğru beceriye sahip karakterleri ekibinize ekleyerek geminizi güçlendirebilirsiniz.

Starfield Ekipman Geliştirme Rehberi

Starfield’da ekipman geliştirmek diğer Bethesda oyunlarına göre biraz daha farklı. Starfield’da ekipmanlarınızı geliştirerek çok daha iyi silah ve zırhlara erişebilirsiniz. Starfield’da ekipman geliştirmek için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli detay var.

Starfield’da Ekipman Nasıl Geliiştirilir

Starfield’da ekipman geliştirmek için workbench araçlarını kullanmanız gerekiyor. Starfield’da silahlarınız için Weapon Workbench, zırhlarınız için Space Suit Workbench ve araştırma yapmak için Research Station bulmanız gerekiyor. Bunların hepsine geminizde veya New Atlantis’deki Lodge’da erişebilirsiniz.

Starfield’da ekipman geliştirmek için gerekli becerilere sahip olmanız ve doğru kaynaklara sahip olmanız gerekiyor. Starfield’da ekipman geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız kaynakları Trade Authority mağazalarından satın alabilirsiniz. Gerekli becerilere ve kaynaklara sahip olduğunuzda ekipmanlarınızı geliştirebilirsiniz.

Starfield Üs Kurma Rehberi

Starfield üs kurma
Starfield üs kurma

Starfield’da istediğiniz gezegene üs inşa edebilirsiniz. Dilediğiniz gezegende boş bir alan bularak dilediğiniz üs veya evi kolayca inşa edebilirsiniz. Starfield’da inşa ettiğiniz üsleri araştırma yapma, eşyalarınızı saklama ve kaynak toplama gibi işer için kullanabilirsiniz.

Starfield’da Üs Nasıl Kurulur?

Starfield’da üs kurmak için uygun bir gezegen bulmanız gerekiyor. Üs kurarken gezegenin konumuna, sıcaklığına ve yer çekimi gücüne ve gezegendeki kaynaklara dikkat edin. Size uygun gezegeni bulduktan sonra inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Starfield’da üs kurmak için F tuşuna basarak tarama modunu açın. Ardından üs kurma R tuşuna basarak üs kurma moduna erişin. Eğer Xbox’da oynuyorsanız LB tuşuna basarak tarama moduna geçin ve X tuşuna basarak inşa moduna erişin. Eğer yeterli kaynaklar elinizde varsa üs kurmaya başlayabilirsiniz.

Starfield Console Command ve Hileler

Starfield’da Console Command kullanarak yapımcıların oyuna eklediği çeşitli hileleri kullanabilirsiniz. Oyun deneyiminiz açısından hile kullanmanız önerilmese de oyuncular Starfield’da hile kullanmakta özgürler.

Starfield’da hileleri kullanmak için tilde tuşuna basarak Console Command kısmını açmanız gerekiyor. Starfield’da Console Command kısmını açtıktan sonra hileleri oraya yazarak aktif hale getirebilirsiniz.

Starfield hile kullanmanız durumunda sizi cezalandırmaz. Fakat eğer Starfield’da hileleri kullanırsanız başarımları açamazsınız. Starfield’da hile kullanmadan önce farklı bir kayıt dosyası açmayı unutmayın.

Starfield Hileleri

Starfield hileleri oyuna gelen güncellemelerden sonra değişiklik gösterebilir. Starfield’ın şu anki sürümü için kullanabileceğiniz hileler ise bunlardır.

 • tgm – God Mode.
 • tim – Immortal Mode.
 • player.additem f 100000 – Para
 • player.additem a 100000 – Digipick
 • player.setav carryweight 999999 – Taşıma kapasitesi
 • player.additem [item id] [value] – İtem ekleme.
 • player.setlevel [value] – Karakter seviyesi belirleme.
 • player.addperk [perk id] – Skill ekleme.
 • psb – Özel güçleri açma
 • tdetect – Süper gizlilik.
 • tcai – NPCler saldırmaz.
 • tcl – No Clip.
 • kah – Tüm düşmanları öldürür.
 • showlooksmenu player 1 – Karakter tasarım menüsünü açma.

Starfield ile ilgili daha fazla detaya hakim olmak için “Yeni RPG Oyunu Starfield Hakkında Bildiğimiz Her Şey” adlı içeriğimize bakabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler