Yeni RPG Oyunu Starfield Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Yeni RPG Oyunu Starfield Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Starfield, son yıllarda en fazla ilgi gören oyunlardan biri. Starfield Direct etkinliğinde oyuna daha yakından bakma fırsatına eriştik. Starfield oyunu ile ilgili tüm detaylar ve daha fazlası.

Starfield, Amerikalı oyun stüdyosu Bethesda’nın en yeni oyunu. İlk defa E3 2018’de resmi duyurusu yapılan Starfield tüm oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı.

Rol yapma oyunlarıyla bilinen Bethesda, Starfield konusunda oldukça iddialı. Skyrim ve Fallout serileriyle ünlü olan Bethesda, Starfield ile bu sefer de bilim kurgu ve uzay temalarına geçiş yapıyor.

Starfield İnceleme
Starfield

Starfield, yakın gelecekte geçen bir bilim kurgu ve aksiyon rol yapma oyunu. Starfield oyununda kendi karakterinizi yaratabilir, farklı gezegenlere gidebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Oyunlarında detaya önem veren Bethesda, Starfield ile çok iyi bir başarı elde edebilir.

Starfield Ne Zaman Çıkacak?

Starfield ilk olarak 2018 yılında, E3 etkinliğinde resmi olarak duyurulmuştu. Fakat Starfield duyurusundan aylar önce sızdırılmıştı. E3 2018’de Bethesda hem Starfield’ı hem de çok beklenen Elder Scrolls 6′yı kısaca duyurmuştu.

Starfield için verilen ilk çıkış tarihi ise 11 Kasım 2022 olmuştu. Fakat, bu duyurudan birkaç ay sonra Starfield tekrardan ertelendi.

Starfield çıkış tarihi, 6 Eylül 2023 olarak belirlendi. Starfield Direct etkinliğinde detaylıca tanıtılan oyunun çıkış tarihi oyuncuları sevindirmeyi başardı. Starfield, Xbox ve PC platformlarına 6 Eylül 2023 tarihinde çıkacak. Oyuncular Starfield’ı Xbox Game Pass ile de oynayabilecek.

Starfield Oyunu Hakkında Tüm Detayları

Starfield gelmiş geçmiş en detaylı oyunlardan biri olmayı hedefliyor. Bilim kurgu ve uzay temalarında geçen Starfield’da birçok şey yapabiliyor. Starfield’da oyuncular kendi karakterlerini yaratabilir, kendi uzay gemilerini inşa edebilir ve farklı gezegenlere istedikleri gibi gidebilirler.

Starfield’ın Konusu Ne?

Starfield oyununun hikayesi 2310 yılında geçiyor. Starfield oyununda insanlar galaksinin farklı uçlarına yolculuğa çıkmış ve evreni kolonize etmeye başlamış. Stafield’da kendi yarattığımız karakterimiz ile CONSTELLATION adındaki bir ekiple birlikte evrenin sırlarını çözmeye çalışıyoruz.

Starfield aynı diğer Bethesda oyunları gibi oldukça detaylı bir hikayeye sahip olacak. Starfield ana hikayesi CONSTELLATION ve çevresinde geçse de farklı hikayeler de içinde olacak. Yan görevleriyle bilinen Bethesda, Starfield oyununda da bizleri etkilemeyi başaracaktır.

Starfield ve Gezegenler

Starfield Keşif
Starfield Gezegenler

Starfield oyununda 1000’den fazla keşfedilebilir gezegen olduğu doğrulandı. Starfield geliştiricisi Todd Howard, oyunda 1000’den fazla keşfedilebilir gezegen olduğunu söylediğinde birçok oyuncu buna inanmakta güçlük çekti. Starfield’da inşa ettiğiniz uzay geminizle istediğiniz gezegene gidebilirsiniz.

Starfield Karakter Yaratma

Starfiled karakter yaratma
Starfiled karakter yaratma

Starfield’da kendi karakterinizi istediğiniz gibi oluşturabileceksiniz. Oyuncular Starfield’da istedikleri gibi karakter yaratabilecekler. Starfield karakterinizin görüntüsünü, kişilik özelliklerini ve geçmişini istediğiniz gibi tasarlayabileceksiniz.

Starfield Beceri Sistemi

Starfield beceri sistemi
Starfield beceri sistemi

Starfield oldukça detaylı bir beceri sistemine sahip olacak. Starfield beceri sistemi içersinde seviye atladıkça istediğiniz becerileri alabileceksiniz. Sahip olduğunuz becerileri ufak görevler tamamlayarak geliştirebileceksiniz.

Starfield Uzay Gemisi

starfield spaceship
Starfield uzay gemisi

Starfield oyununda en çok ilgi gören şey uzay gemileri. Starfield’da istediğiniz uzay gemisini tasarlayabilirsiniz. Starfield’da size ait bir uzay geminiz olacak, bu gemiyi istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Ayrıca Starfield’da başka gemilere de sahip olabilirsiniz. Starfield’da uzay geminizle özgürce gezebileceksiniz.

Starfield Oyunundaki Yan Karakterler

Starfield yan karakterler
Starfield yan karakterler

Starfield’da bolca yan karakter olacak. Starfield’da karşılaştığımız birçok karakterle arkadaş olabilecek ve onları yanımıza alabileceğiz. Yanımıza aldığımız karakterleri gemimizin mürettebatına ekleyebileceğiz.

Starfield’da Üs Kurma

Starfield base building ve üretim
Starfield üs kurma

Starfield’da keşfettiğimiz gezegenlere üs kurarak yerleşebileceğiz. Belirli materyelleri toplayarak istediğimiz evi veya üssü kurabileceğiz. Starfield içerisinde aynı Fallout 4’deki gibi bir inşa mekaniği buluncak. Ekibimizdeki üyeleri kurduğumuz yapılara ekleyebileceğiz.

Starfield Sistem Gereksinimleri Nedir?

Starfield sistem gereksinimleri birçok oyuncunun merak ettiği bir konu. Bethesda oyunları özellikle PC platformunda her zaman zor çalışan oyunlar olmuştur. Birçok oyuncuysa Starfield’ın sorunsuz bir şekilde çalışmasını istiyor.

Starfield sistem gereksinimleri, Stafield Steam sayfası içerisinde duyuruldu. Starfield Direct etkinliğinden sonra oyuncular Starfield için gerekli sistemi kolayca görebilirler. Starfield sistem gereksinimde en çok dikkat çeken oyunun iyi bir SSD talep etmesi oldu.

Starfield Minimum Sistem Gereksinimleri

  • AMD Ryzen 5 2600X, Intel Core i7-6800K
  • 16 GB RAM
  • AMD Radeon RX 5700, NVIDIA GeForce 1070 Ti
  • 125 GB boş alan. (SSD gerekli)

Starfield Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • AMD Ryzen 5 3600X, Intel i5-10600K
  • 16 GB RAM
  • AMD Radeon RX 6800 XT, NVIDIA GeForce RTX 2080
  • 125 GB boş alan. (SSD Gerekli)

Starfield gibi beklenen 2023 oyunlarına bakmak için “En Çok Beklenen 2023 Oyunları, 2023’te Çıkacak En İyi 8 Oyun” adlı yazıya bakabilirsiniz.

Starfield Direct: Oyun İncelemesi

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler