Star Trek: Lower Decks 2. Sezon: Çıkış Tarihi, Konusu ve Fragmanı

Ünlü Amerikan bilim kurgu serisi Star Trek’in genişleyen evreninin dokuzuncu serisi olan Star Trek: Lower Decks animasyon dizisi, kült dizi ve film franchise’ı Star Trek’in mirasını yaşatmaya devam ediyor!

Gene Roddenberry‘nin 1960’lı yıllarda Buck Rogers ve Flash Gordon‘a rakip olarak yarattığı Star Trek döneminin NBC Stüdyolarından biraz destek görmüş olsa da yüksek bütçe ve düşük reyting sonuçlarından dolayı sadece 3 sezon dayanabildi. Star Trek dizisinin iptalinden sonra iflasın eşiğinde olan Norway Stüdyolarıyla anlaşan Gene Roddenberry 3 yeni Star Trek filmi senaryosu yazdı. Haliyle bu filmlerde pek tutmadı ancak bir noktada belirli bir hayran kitlesi yakaladı. Star Trek: The Next Generation ile birlikte adından sıkça söz ettiren Roddenberry daha sonra vizyona girecek film projelerine de danışmanlık ederek bir bilim kurgu efsanesinin doğuşuna neden oldu. O zamanlardan günümüze birçok Star Trek dizisi ve filmi çekildi. LOTR ve Star Wars ile yarışacak hatırı sayılır bir hayran kitlesi yakaladı.

Star Trek: Lower Decks İle Yıldız Gemisi Cerritos’un Alt Katlarına Yolculuk

1987’de ilk sezonu yayınlanan Star Trek: The Next Generation’ın 1994’e kadar süren uzun soluklu macerasının 7.sezon 15. bölümü “Lower Decks”te karşılaştığımız alt güverte hikayesinden esinlenen animasyon dizisinde aynı konseptin bambaşka bir versiyonu yer alıyor. Star Trek evreninde geçen dizi, yıldız filosunun destek gemisi USS Cerritos‘un alt güvertelerinde çalışan dört subaya odaklanıyor.

Beckett Mariner, Brad Boimler, D’Vana Tendi ve sibernetik, yarı insan yarı android Samanthan Rutherford’un başından geçen olayları anlatan Star Trek: Lower Decks sonsuz evrende maceradan maceraya atlayan yıldız filosu subaylarının hiciv niteliğindeki gündelik yaşamını konu alıyor.

USS Cerritos’ta yaşam oldukça monotondur. Bunun en büyük nedeni ise Yıldız filosunun dahi unuttuğu bir destek gemisi olmasıdır. Gemi mürettebatının amacı ikinci temas görevi kapsamında yeni dünya ve medeniyetler keşfedip buradaki yaşam formlarını Birleşik Gezegenler Federasyonu ile birlik olmaya davet etmektir. Davete icabet edilmesi sonucunda ise gezegene çeşitli iletişim araçları kurulmasını kapsar.

Ancak olaylar her zaman beklenildiği gibi gitmez türlü türlü badireler atlatan Cerritos bir gün korkunç etkileri olan bir virüs tarafından işgal edilirken bir gün Pakledler tarafından saldırıya uğrayıp karadeliğe çekilebiliyor.

Star Trek: Lower Decks Oyuncu Kadrosu

Amazon Prime orijinal dizisi The Boys’taki performansıyla Jack Quaid‘in bir gün gemi kaptanı olma hayaliyle yanıp tutuşan Brad Boimler’ı, Space Force’tan Tawny Newsome’ın USS Cerritos’un kaptanı Carol Freeman’ın asi kızı Beckett Mariner’i seslendirdiği animasyon dizisinde diğer karakterleri seslendirenler sırasıyla; Noël Wells (D’Vana Tendi), Eugene Cordero (Sam Rutherford), Dawnn Lewis (Carol Freeman), Jerry O’Connell (Jack Ransom), Fred Tatasciore (Shaxs), Gillian Vigman (T’Ana).

Star Trek: Lower Decks 2.Sezon Ne Zaman?

2020 yılında Amazon Prime’da yayınlanan Star Trek animasyon serisinin 1.sezonu iyi bir çıkış yakalayarak eleştirmenler tarafından olumlu not aldı. 10 bölümden oluşan dizinin sezon finali yapmasının ardından Star Trek hayranları tarafından en çok merak edilen 2. sezonun ne zaman çıkacağı oldu.

Star Trek: Lower Decks ikinci sezon çıkış tarihi Paramount tarafından onaylandı ve 12 Ağustos 2021 tarihini takvimde işaretledi. 1.sezon gibi 10 bölüm sürecek olan Star Trek: Lower Decks 2.Sezon için bir de fragman yayınlandı. Fragmandan da anlaşıldığı üzere 1.sezon finalinde sürpriz bir sonla terfi alan Boimler, Cerritos’a geri dönüyor!

Star Trek: Lower Decks 1.sezonunu Amazon Prime Video’dan izleyebilirsiniz.

Star Trek: Lower Decks 2. Sezon Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler