Spotify’da Ücretsiz ve Reklamsız Müzik Nasıl Dinlenir?

Spotify reklam engelleme, ücretsiz planda müzik keyfini sekteye uğratan reklamlardan kurtulma, Spotify Web Player’da yüksek kalitede müzik dinleme yöntemiyle Spotify reklamlarını tamamen ücretsiz ve oldukça basit bir eklentiyle nasıl aşabileceğinizi açıkladık!

Müzik ve Podcast servisi olan Spotify, yüksek kaliteli veri akışı sağlaması ve kullanıcı deneyimini pozitif yönde etkileyen kişiselleştirilebilir çalma listeleri sayesinde dünyada en çok dinlenen müzik yayını platformudur.

Güncel verilere göre 406 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahip olan Spotify, bu veriler baz alındığında sadece 180 milyon Premium aboneye sahiptir. Bu durumda %55’lik bir kesimin sadece reklamlı, kesintili ve sınırlı atlamalı müzik dinleme gibi kısıtlamalara tabii standart aboneliğe sahip olduğu varsayımında bulunabiliriz.

Spotify Premium

Spotify Premium abonelik, reklamsız ve yüksek kaliteli müzik (160 kbit/s, 320 kbit/s) dinlemek için her ay belirli bir ücret ödemeyi gerektirdiğinden -birçok cazip fırsat sunsa da- Türkiye şartlarına göre oldukça pahalıdır.

Geçtiğimiz günlerde Spotify’ın Premium aboneleri için de reklam göstereceğini açıklamasından sonra reklamların müzik keyfini sekteye uğratması kaçınılmaz bir hal aldı. Bu nedenle birçok kullanıcı “Spotify’da reklamsız müzik nasıl dinlenir?” sorusunun cevabını aramaya başladı.

Spotify Web Player’da Reklamsız Müzik Nasıl Dinlenir?

Spotify masaüstü uygulaması için reklamları atlamanın doğrudan bir çözümü olmasa da çeşitli programlarla mümkündür. Zira Spotify üzerinden reklamsız müzik dinlemenin en kolay yöntemini açıkladığımız için  Spotify Web Player üzerinden reklamsız ve yüksek kaliteli müzik dinleme yönteminden bahsedeceğiz.

Spotify Web Player

Bu yöntem sayesinde Spotify üzerinden reklamlar olmadan ücretsiz plan ile istediğiniz kadar şarkı atlama ve istediğiniz çalma listesinin istediğiniz yerinden dinleme özelliklerine kavuşacaksınız. Ve araya müzik zevkini kesintiye uğratacak reklamlar girmeyecek.

AdGuard Reklam Engelleyici İle Spotify Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Bu yöntem sadece Spotify Web Player’daki reklamları engellemektedir.  AdGuard spam içerik, reklam, istenmeyen pop-up vb. içerikleri engelleyen dünyaca ünlü bir uygulama ve tarayıcı eklentisidir. Ayrıca kişisel verilerinizin izlenmesini de engelleyen AdGuard, Spotify’ın da dahil olduğu çevrimiçi veri izleme politikalarını da tek tıkla aşmanızı sağlıyor. AdGuard eklentisini tarayıcınıza kurmak için AdGuard Reklam Engelleyici Chrome mağazasını ziyaret edebilirsiniz.

AdGuard Spotify reklam engelleme

AdGuard Reklam Engelleyiciyi kurduktan sonra Spotify Web Player’ı açıp hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlemlerden sonra eklenti çubuğundan AdGuard Korumasını etkinleştirin. AdGuard filtresi aktif olduğu sürece Spotify Web Player üzerinden sınırsızca müzikleri atlayabilir, ücretsiz planda reklamsız müzik dinleme keyfini hiçbir ücret ödemeden yaşayabilirsiniz.

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa ve veri gizliliğine önem veriyorsanız sitemizde yer alan “Chrome, Firefox ve Safari’de DNS Önbelleği Nasıl Silinir?” adlı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler