Sitenizi Güçlendirecek En İyi 20 WordPress Eklentisi

WordPress sitenizi güçlendirecek en iyi WordPress eklentileri, güvenlik yazılımları, online chat pluginleri ve pazarlama eklentilerine yer verdiğimiz listemizde onlarca ücretli ve ücretsiz eklenti yer alıyor.

WordPress günümüzde web siteler için oldukça önemli bir CMS’tir. Dünyada 455 milyon web sitesini barındıran WordPress, bu sayıyla web siteleri için bir standart haline gelmiştir. Bu nedenle biz de iyi bir WordPress sitesinde olması gereken eklentileri listelemeye karar verdik.

En İyi WordPress Eklentileri

Bu eklentiler WordPress siteleri için oldukça kullanışlı olan WordPress plugin yazılımlarıdır. Bilgilendirme mesajlarından, pop-up mesajlarına, güvenlikten e-ticaret yazılımlarına kadar listemizde onlarca WordPress eklentisi bulunmaktadır.

Bu eklentilerin başlığına tıklayarak eklenti yükleme sayfasına erişebilirsiniz. Ayrıca yazılımların bir kısmı ücretli aboneliklere sahipken bir kısmı da tamamen ücretsizdir.

1. Onesignal

Onesignal
Onesignal

Kullanıcı etkileşimini artırmanın en iyi yolu olan web push bildirimi eklentisi OneSignal, WordPress altyapısını kullanan web siteleri için oldukça verimli bir web eklentisidir.

Siteye abone olan veya bildirim gönderilmesine izin veren ziyaretçi, ilgili web sitesinde yeni bir içerik paylaşıldığında web tarayıcısına özel bir mesaj gönderilir. Böylece ziyaretçi her yeni içerikte haberdar edilir.

Kullanımı ücretsiz olmasına karşın daha iyi özellikler elde etmek için premium abonelik de yapabilirsiniz. Ayrıca kurulumu da oldukça basittir. Yönetim panelinin kullanım kolaylığı sayesinde web sitenize rahatlıkla entegre edebilirsiniz.

2. WooCommerce

Woocommerce
Woocommerce

WooCommerce, e-ticaret yazılımları arasında en popüler WordPress e-ticaret eklentisidir. Online alışveriş siteleri için harika özelliklere sahip olan eklenti, pazarlamadan, satın almaya, ürün girişinden bildirim mesajlarına kadar daha birçok özelliğe sahiptir.

Çevrimiçi satışa başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olan WooCommerce, herhangi bir WordPress sitesine dakikalar içinde kurabileceğiniz özelliklere sahiptir.

Ayrıca birçok uyumlu eklenti ile entegre bir şekilde çalışabilir. Online mağazanızın özelliklerini genişleterek ister mobilden ister bilgisayardan yapılandırın. Mağazanızın ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere tek bir uygulamadan erişin!

3. WP Rocket

WP Rocket
WP Rocket

SEO’da en önemli şey web sitelerinin hız faktörüdür. 2 saniyenin üzerinde yükleme süresine sahip web siteleri, SERP’te iyi bir sıralama alamayacağı gibi kullanıcı deneyimi için de zararlıdır.

Bu nedenle birçok web sitesi önbellekleme eklentisi kullanır. Önbellekleme eklentileri web sitenin temasından içeriklerine kadar her şeyi önbelleğe alarak bulut sunucularda saklar. Böylelikle web siteleri hosting ve tema sorunlarının yol açabileceği yavaşlama ve yüklenmeme gibi faktörlerden bağımsız olarak web site ziyaretçisine 2 saniyenin altında bir hızda gösterilir.

WP Rocket, önbellekleme yazılımları arasında en iyisidir. Premium abonelikte neredeyse bir CDN yazılımının yapabileceği birçok özelliği barındırır.

Web sitenin yükleme süresini artırmak, PageSpeed ​​puanını yükseltmek ve web verilerinizi optimize etmek için en güçlü çözümdür.

4. Yoast SEO

Yoast SEO
Yoast SEO

İçerik ve SEO analiz uygulaması Yoast SEO, web sitelerinin SEO standartlarına uygun içerik oluşturma ve SEO’ya yönelik site düzenlemesi gibi niteliklere sahip olan bir WordPress eklentisidir. Basit bir arayüze sahip olan eklenti, herkesin rahatlıkla anlayıp kullanabileceği 19 tam dil desteğine sahiptir.

Web sitenin ana sayfası ve her bir içerik için ayrı ayrı meta düzenlemesine izin veren eklenti, SERP ve sosyal medya ön izlemeleri de yapabilmektedir.

Ayrıca premium abonelik sistemine sahip olan eklenti ücretsiz sürümden farklı olarak otomatik yönlendirme, yapılandırılmış veri ve dahili bağlantı özelliklerine sahiptir.

5. W3 Total Cache

W3 Total Cache
W3 Total Cache

WP Rocket eklentisine benzer özelliklere sahip olan W3 Total Cache, WordPress web sitelerinin performansını artıran bir önbellekleme eklentisidir.

Web sitelerinin kullanıcı deneyimini iyileştiren eklenti, sitenin yüklenme süresini optimize ederek açılış sayfasının ve diğer sayfaların daha hızlı açılmasını sağlar.

Ayrıca özellikle mobil uyumlu web siteleri ve SSL kullanan siteler için arama motoru sonuç sayfası sıralamalarında iyileştirmeler yapar. Webpage Test ve Pagespeed Insight web uygulamalarında on kata kadar iyileştirme uygular.

Ek olarak HTML, CSS ve JS dosyalarını küçülttüğünüzde daha çok verim alınabilir.

6. Rank Math

Rankmath SEO

SEO denince ilk akla gelen WordPress eklentisi Rank math, Yoast SEO’dan daha fazla özelliğe sahip olduğu için WordPress siteler için son zamanlarda oldukça popülerdir. Tüm web sitesinin meta verilerini düzenleme, sitemap oluşturma, robots.txt oluşturma, hızlı index, api entegrasyonları ve aklınıza gelebilecek her türlü site yapılandırmasını tek bir tıklamayla halledebiliyorsunuz.

Ayrıca tüm bu özelliklere premium aboneliğe sahip olmadan erişebiliyorsunuz. Kurulumu oldukça basit olan Rank Math SEO iyileştirmeleri konusunda alanında oldukça güçlü bir eklentidir.

7. Shared Counts

Shared Counts
Shared Counts

Sosyal medyaya önem veren web siteleri için kullanışlı bir eklenti olan Shared Counts, web sitenizin herhangi bir yerine sosyal medya paylaşım butonları ekleyen oldukça güçlü bir eklentidir. Sayfalara, içeriklere ve ana sayfaya ekleyebilirsiniz.

Site ziyaretçilerinin ilgisini çeken içerikleri ve sayfaları, sosyal medyadaki arkadaşlarıyla paylaşabilmesini sağlayan Shared Counts, Facebook paylaş düğmesi, Pinterest pin düğmesi,  Yummly düğmesi, Twitter tweet düğmesi (üçüncü taraf Twitcount.com API’sini kullanarak), E-posta paylaşımı (kötüye kullanımı önlemek için reCAPTCHA desteğiyle), tsoplam paylaşım sayısı, yazdır düğmesi, LinkedIn paylaş düğmesini içerir.

8. UpdraftPlus

UpdraftPlus

WordPress sitelerini yedeklemek için kullanılan UpdraftPlus neredeyse her web sitesi için bir gerekliliktir. Verilerin ve içeriklerin kaybolmaması, silinmemesi için kullanılan WordPress eklentisidir.

Yedekleme için bulut depolama kullanan UpdraftPlus web siteniz silinse veya kaldırılsa bile kurduğunuz herhangi bir siteye entegre ederek tek tıkla geri yüklemenizi sağlar.

9. MonsterInsights

MonsterInsghts
MonsterInsghts

MonsterInsights, WordPress için Google Analytics eklentisidir. Site Kit’e benzer bir eklenti olmasına karşın daha kapsamlı analiz araçları sunan MonsterInsights GA4 uyumu, gerçek zamanlı istatistikler, gelişmiş e-ticaret izleme gibi özelliklere sahiptir. Ücretli bir analiz eklentisidir.

Ancak analiz ve istatistiklere önem veren WordPress sitesi sahipleri için bu eklenti tek başına neredeyse tüm analiz ihtiyaçlarınıza çözüm sunacaktır.

10. SeedProd

Seedprod
Seedprod

SeedProd aynı Elementor ve WP Bakery gibi bir tema yapma eklentisidir. Diğerlerinden farkı ise daha çok özelliğinin olmasıdır. Sürükle bırak yöntemiyle kısa bir sürede temalar yapabilir, sıfırdan anahtar teslim açılış şablonları oluşturabilirsiniz.

11. RafflePress

Rafflepress

Web site trafiği ve sosyal medya sayfalarının takipçilerini artırmak isteyen WordPress site sahipleri için oldukça etkili yöntemler sunan RafflePress eklentisi, bir çekiliş ve hediye uygulamasıdır. ,

Çeşitli niteliklerde formlar üreterek site ziyaretçilerine bir dizi sosyal medya hesap takip etme görevi verdikten sonra hediye veren uygulama etkileşimi artırmak için oldukça faydalıdır.

12. OptinMonster

Optinmonster
Optinmonster

E-posta aboneliklerini artırmaya yarayan OptinMonster eklentisi, sitenizi ziyaret eden potansiyel müşteriler için çeşitli bildirimler ve pop-up mesajları göstererek kampanyalar ve indirimler için CTA’ler oluşturuyor.

Çoklu form oluşturma, A/B testi, analiz ve iç görü gibi birçok özelliğin yanı sıra müşterileri yeniden hedefleme kampanyalarına dahil ederek satın almaları artırmayı hedefliyor. Eğer WordPress altyapısını kullanan bir e-ticaret siteniz var ise bu eklentiyi mutlaka denemelisiniz.

13. WPForms

WPforms
WPforms

Form oluşturma konusunda uzman olan WPForms eklentisi, neredeyse ihtiyacınız olan tüm formları oluşturmanızı sağlıyor. İletişim formları, geri bildirim almak için anket formları, dijital imza ve abonelik formlarına kadar onlarca formu sadece birkaç dakika da WPForm ile yapabilirsiniz.

Tamamen ücretli olan eklenti hoşunuza gitmezse 14 gün içerisinde iade ederek paranızı geri alabilirsiniz.

14. LiveChat

LiveChat

LiveChat WordPress web siteleri için harika bir müşteri hizmetleri eklentisidir. Site ziyaretçilerine herhangi bir konuda destek vermek için online chat uygulaması sunan LiveChat, müşterilerin sadece e-posta ve ad soyadı gibi bilgilerini yazarak online müşteri temsilcisiyle etkileşim kurmasına olanak tanıyor.

Özellikle e-ticaret siteleri için gerekli olan online help desk birimlerine özel olarak tasarlanan LiveChat müşteri deneyimini iyileştirerek satış ve pazarlama operasyonlarını artırıyor. Tamamen ücretli olan eklenti 14 günlük deneme sürümü sunuyor ve bu süre kapsamında ödeme teminatı için herhangi bir kart verisi istemiyor.

15. Sucuri

Sucuri
Sucuri

WordPress dahil birçok web sitenin en önemli ihtiyaçlarından biri olan güvenlik ihtiyacı göz ardı edilmemesi gereken bir süreçtir. Özellikle site kök dizinine bulaşan virüsler, web site özel bir güvenlik yazılımıyla temizlenmediği takdirde ilerleyen zamanlarda birçok veri ihlaline neden olabilir.

Sucuri, web sitesi güvenlik yazılımları arasında en çok kullanılan sektörünün öncüsü bir güvenlik eklentisidir. Kötü amaçlı yazılım ve hack kaldırma, Gelişmiş güvenlik taramaları, Web Sitesi Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF), Gelişmiş DDoS Azaltma gibi birçok özelliğe sahiptir.

16. Insert Headers and Footers

Insert Headers and Footers
Insert Headers and Footers

WPBeginner tarafından geliştirilen Insert Headers and Footers eklentisi tema dosyalarına müdahale etmeden tema header ve footer eklemeyi ve bu alanları düzenlemeyi kolaylaştırıyor.

Tema header ve footer kısımları için özel HTML, CSS ve Javascript kodları eklemenize olanak sağlayan bu pratik eklenti, WordPress temasını stabil bir şekilde tasarlamanız için harika özelliklerle donanmıştır.

17. LearnDash

LearnDash
LearnDash

Uzmanlığınızı ücretli ve ücretsiz kurslara dönüştürebileceğiniz online kurs eklentisi olan LearnDash, WordPress altyapısını kullanan web sitenizi adeta bir e-öğrenme platformuna dönüştürüyor.

Quiz özellikli, videolu ve resimli sunu yapabileceğiniz ve öğrencilerin sisteme kayıt olup ilerlemelerini takip edebileceğiniz eklenti, WordPress sitesini tam teşekküllü profesyonel bir eğitim platformuna dönüştürmenizi sağlıyor.

18. Jetpack

Jetpack
Jetpack

WordPress siteleri için All In One özelliklere sahip Jetpack, güvenlik, performans ve pazarlama araçları sunan bir eklentidir. İster web site verilerini yedekleyin isteseniz de eşzamanlı kötü amaçlı yazılım taraması yapın, birçok özelliği bir arada tutan Jetpack işinizi fazlasıyla görecektir.

19. WP Mail SMTP

WP Mail SMTP
WP Mail SMTP

SMTP (Basit Posta Aktarım Protokolü), e-posta göndermek için bir endüstri standardıdır. Doğru SMTP yapılandırması site ziyaretçileriyle site yöneticisi arasındaki iletişimin bel kemiğidir.

Bu nedenle WordPress’te oluşturulan iletişim formlarının doğru çalışması e-posta teslim edilebilirliğini artırmaya yardımcı olur. WPforms eklentisi ile entegre edilebilen eklenti SMTP mesajlarını sorunsuz bir şekilde karşı tarafa iletmenize olanak tanır.

20. TrustPulse

TrustPulse

Web sitenize veya çevrimiçi mağazanıza akıllı, çekici ve dönüştürücü sosyal kanıt bildirimleri ekleyin, dönüşümleri ve satışları artırın. TrustPulse kolay kurulum ve kullanım özellikleri sayesinde işletmenizin ve markanızın daha güvenilir olması için doğrudan müşteri yorumlarını sergileyen güçlü bir pazarlama eklentisidir.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler