Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü Konusu ve Çıkış Tarihi

Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü

Wes Anderson’un Roald Dahl hikayesinden uyarlanan yeni filmi Şeker Henry’nin İnanılmaz Hikayesi’nin oyuncuları, filmin konusu, gösterim tarihi hangi platformda gösterileceği ve Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü filminin fragmanı hakkında bilmeniz gereken her şey

İkonik yönetmen Wes Anderson, ‘Fantastik Bay Fox’un üzerinden bir hayli geçmesinin ardından  başka bir Roald Dahl öyküsü olan The Wonderful Story of Henry Sugar’ı beyaz perdeye taşıyor.

Roald Dahl hikayelerinden uyarlanan filmlere bir yenisi daha eklenirken; yayınlanan fragman ile birlikte, Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü filmi, Wes Anderson’ın kadrajı ile seyirci ile buluşmayı bekliyor.

Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü Filminin Konusu Nedir?

Henry Sugar, bir doktor muayenesinde, Hindistanlı bir adam hakkında tıbbi bir rapor bulur. Hayatında bir gün bile çalışmamış aylak, kumarbaz Henry, raporda da geçen gücün kendisine sağlayabileceği finansal fırsatların farkına varır.

Üç yıl boyunca, meditasyonun ne anlama geldiğini, insan bedeni üzerindeki ve ruh sağlığındaki etkileri inceler ve oyun kartlarının arkasını görme ve hatta geleceği tahmin etme yeteneği kazanır.

Şeker Henry, yeni keşfettiği yetenekleri ile bir kumarhaneye gider ve yüklü miktarda para kazanmasının ardından çevresindeki insanların açgözlülüğü ile karşılaşır. Bunun üzerine Henry, kısa zaman içerisinde, ‘kazanma’ duygusunun da beraberinde gelen eğlence duygusunu kaybettiğini fark eder ve parasıyla iyi bir şeyler yapmaya karar verir.

Birkaç düşüncenin ardından Henry, yetimhane açmak istediğini fark eder. Ancak bunu yapmak için Henry’nin daha da fazla paraya ihtiyacı vardır ve Las Vegas’ın kumarhane sahibi bir mafyasıyla başı ile tanışır.

Benedict Cumberbatch-Henry Sugar
Benedict Cumberbatch-Henry Sugar

Orijinal hikaye, birçok küçük hikayeden oluşmaktayken, Henry Sugar’ın İnanılmaz Hikayesi filmi, karakterin aralarında bağ görevi görecek, ek üç  bölümden oluşuyor.

Yönetmen Wes Anderson’ın Roald Dahl eserlerine olan ilgisi aşikar. Daha önce, Fantastic Mr. Fox’u da yönetmenin kadrajından seyretmiştik. Şimdi ise, dört kısa filmin birincisi olan Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü filmi, Anderson’ın en kısa filmi özelliği taşıyor. Şeker Henry filmi sadece 37 dakika.

Şeker Henry’nin Devam Filmleri

Anderson’ın Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü filmine de referans değeri taşıyan; diğer üç kısa filmi, The Swan (Kuğu), 28 Eylül’de, The Ratcatcher (Tavşan Avı) 29 Eylül’de ve Poison (Zehir) ise 30 Eylül’de yayınlanacak.

Kuğu(The Swan) filminde, Rupert Friend rol alırken; ava giden iki arkadaşın yolda karşılaştıkları yabancıya uyguladıkları zorbalıkları konu ediniyor.

Şeker Henry'nin İnanılmaz Öyküsü
Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü

Zehir(Poison), 40’lı yılların başında geçen bir hikaye konu edilirken; Tavşan Avı’nda (The Rat Catcher)  köyde yaşayan aristokrat bir aileyi konu alıyor.

The Wonderful World of Henry Sugar’ın Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Bu yıl Venedik Film Festivali’nde yarışma dışı galasını yapan The Wonderful Story of Henry Sugar’ın 27 Eylül 2023‘te yayınlanacağı biliniyor.

Şeker Henry Filmi
Şeker Henry Filmi

Henry Sugar’ın Harika Dünyasını Nerede İzleyebilirim?

Eylül 2021’de Netflix, Roald Dahl Story Company’den Roald Dahl’un tüm çalışmalarının haklarını satın almıştı. Matilda Müzikali’nin ardından; Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü, Roald Dahl’ın Netflix’in yapımcılığında yayınlanan ikinci çalışması. Diğer üç kısa filmde, Henry Sugar gibi Netflix’te yayınlanacak.

Henry Sugar’ın İnanılmaz Öyküsü Oyuncuları Kimlerdir?

Tuhaf bir yeteneğini geliştirdikten sonra, paranın gerçek değerini öğrenen Şeker Henry’ye Benedict Cumberbatch hayat verirken; Wes Anderson’un birçok filminde beraber çalıştığı; Dev Patel, Büyük Budapeşte Oteli’nde seyrettiğimiz; Ralph Fiennes, Fransız Postası’nda yönetmene eşlik eden; Rupert Friend, Richard Ayoade ve Ben Kingsley de Wes Anderson’ın son filmi olan Şeker Henry’nin İnanılmaz hikayesinde yer alıyor.

Bu gibi içerikler ilginizi çekiyorsa; “Roald Dahl Hikayelerinden Uyarlanmış En İyi 13 Film” adlı listemize göz atabilirsiniz.

Şeker Henry’nin İnanılmaz Öyküsü Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler