Roguelike Tarikat Oyunu Cult of the Lamb İncelemesi

Massive Monster Games ve Devolver Digital tarafından piyasaya sürülen epik roguelike oyunu Cult of the Lamb incelemesi, oyunun konusu, oyuna yeni başlayanlar için oynanış videosu ve detaylı nasıl oynanır rehberi.

Massive Monster Games tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından Nintendo Switch, PlayStation, Xbox ve PC için 11 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan Cult of the Lamb, ilk haftasını 1 milyon satışla taçlandırdı.

Oyunun satış sayısını Twitter üzerinden duyuran yayıncı Devolver Digital ve geliştirici Massive Monster Games oyunculara destekleri için teşekkür etti.


Tweet’in Türkçe çevirisi şu şekildedir:

Bağlılığınız için sonsuza kadar minnettarız ve ekibimiz, oyunu ince ayarlar, düzeltmeler ve ücretsiz ana içerik güncellemeleri ile geliştirmeye devam edecektir.

Bu tarikatın büyümesi için çok fazla alan olduğu için bu sadece bir başlangıç!

Cult of the Lamb Konusu Nedir?

Doğaüstü ve okült hayranları için mükemmel bir içeriğe sahip olan, roguelike tarzı tarikat oyunu Cult of the Lamb, genişleyen, rastgele oluşturulmuş Lovecraftvari bir dünyada son derece sevimli bir kuzuyla keşif yapabileceğiniz tüyler ürpertici bir deneyim sunuyor.

Oyunun konusu; 4 yüce piskoposa (Leshy, Heket, Kallamar, Shamura) kurban edilen bir kuzunun “The One Who Waits” adlı hapsedilmiş bir piskopos tarafından yeniden diriltilerek güç bahşedilmesiyle açılıyor.

4 büyük piskopos tarafından hapsedilmiş The One Who Waits, diğer piskoposların öldürülmesiyle zincirlerinden kurtulacaktır. Ancak bu amacını gerçekleştirebilmesi için uzun zamandır kendi adına tanrılarla savaşacak şampiyonlar seçmektedir. Kuzu da o esnada seçilen bir başka şampiyondur.

Zincire vurulmuş piskopos, kuzuya özel güçler bahşeder ve onu kendi adına bir tarikat kurması için görevlendirir.

Kuzu Lambert'in müritlerine seslenişi
Kuzu Lambert’in müritlerine seslenişi

Oyun boyunca oyuncular Kuzu Lambert’in tarikatı için mürit topladığı maceralarına; yozlaşmış veya efsanevi bir kült liderine dönüştüğü anlara tanık olacaklar.

Kuzu Lambert’ın eski inanca karşı mücadelesi yer yer epik dövüşlere sahne olacak, yer yer de karanlık bir tarafa doğru çekilecek. Ama tek gerçek din olmak için mücadele ettiği görevler onu olay örgüsünde hiç beklemediği bir sona doğru götürecek.

Cult of the Lamb Nasıl Oynanır?

Oyunda The One Who Waits tarafından bağışlanan ve özel güçler bahşedilen Kuzu Lambert olarak oynuyorsunuz. Kuzu Lambert’ın amacı Sahte Peygamberler Ülkesinde The One Who Waits için bir tarikat kurmak. Lambert ile ülkedeki tuhaf ve tehlikeli biyomları gezerek müritler topluyorsunuz.

Buna ek olarak birçok ana görev ve yan görevle birlikte müritleriniz ve diğer amaçlarınız için bir üs inşa etmeye çalışıyorsunuz.

Tabii oyun sadece topla ve inşa et mantığının dışında düşman tarikatlarla savaşabildiğiniz derin bir alt metne de sahiptir.

Cult of the Lamb epik dövüşler

Sahte Peygamberler Ülkesinin 4 büyük piskoposuna karşı da savaşmak durumunda kalan Lambert envai çeşit düşmanla mücadele edecek ve tarikat inancını tüm ülkeye yaymaya çalışacak.

Cult of the Lamb oyununda tüm amaç bir tarikat kurarak The One Who Waits için mürit toplamak olsa da oyunun sonunda Lambert isterse The One Who Waits’e itaat etmeyi reddederek oyunun en güçlü düşmanı ile savaşabilir. Zira bunu yapmazsa hem ruhundan hem de güçlerinden vazgeçmek zorunda kalacaktır.

Cult of the Lamb Sistem Gereksinimleri

Cult of the Lamb oyununun sistem gereksinimleri neredeyse çoğu orta segment bilgisayarın kaldırabileceği grafiklere sahiptir. Aşağıda minimum ve maksimum sistem gereksinimleri tablo halinde listelenmiştir.

Sistem Gereksinimleri Minimum Maksimum
İşletim Sistemi: 64 bit Windows 7 ve üzeri 64 bit işlemcili Windows 10 ve üzeri
İşlemci: En az Intel Core i3-3240, AMD FX-4300 Intel Core i5-3470
Ekran Kartı: 4 GB RAM 8 GB RAM
Bellek: GeForce GTX 560 Ti GeForce GTX 1050; Radeon R9 380
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan 4 GB kullanılabilir alan

Bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa yine sitemizde yer alan ve Cult of the Lamb oyununun alternatifi olan Don’t Starve Together oyununun “Hayatta Kalma Rehberi” adlı yazısını inceleyebilirsiniz.

Cult of the Lamb Demo Oynanış Videosu

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler