Red Dead Online Taktikleri ve Hayatta Kalma Rehberi

Red Dead Online taktikleri ve Red Dead Online’da hayatta kalma rehberi.
Red Dead Online taktikleri

Red Dead Online oyununda hayatta nasıl kalınır? RDR 2 taktikleri, silah dropları, karakter tasarımı, Red Dead Redemption oyunu nasıl oynanır? Bilmeniz gereken tüm detaylar.

Red Dead Online, Red Dead Redemption 2 oyununun çevrimiçi oynanabilen, çok oyunculu, aksiyon-macera temalı; 26 Ekim 2018’de bilgisayar ve konsol için piyasaya çıkmış ve Rockstar Games tarafından geliştirilen birinci şahıs ve üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanabilen bir kovboy oyunudur.

Red Dead Redemption serisinin devamı niteliğinde olan Red Dead Redemption 2 Arthur Morgan adlı bir kanun kaçağını odağına alıyor. Aynı zamanda oyunun protagonisti olan Arthur’un Van der Linde çetesi ile birlikte işlediği suçlar konu alınıyor.

Red Dead Online, RDR2 hikayesinden bağımsız ancak hikaye içi birçok görevin olduğu açık dünya özellikli video oyunudur. Rockstar Games’in bir diğer oyunu Grand Theft Auto Online ile mekanikleri bakımından benzerlik gösterir.

Red Dead Online 2019 yılının başından bu yana ek içerik güncellemeleri dışında 4 adet büyük içerik güncellemesi almıştır. Oyunun son aldığı güncelleme olan Bounty Hunters güncellemesi ile özel beceriler, yeni silahlar ve The Outlaw Pass 4 yükseltmesi ile 100 adet kıdem geldi ve 30. seviyeye kadar altın külçeleri, kışlık kıyafetler, çanta ve fotoğraf geliştirmeleri gibi daha birçok özelliği kullanabiliyorsunuz.

Red Dead Online bilindiği üzere çevrimiçi oynanan multiplayer(Çok Oyunculu) özellikli bir oyun. Bu sebeple oyun içi tercihleriniz hayati önem taşıyor. Çünkü bazı özelliklerin tek seferlik ücretsiz olarak değiştirilebilir olması ve oyun içi stratejilerinizi yanlış yapmanız daha sonra gereksiz ücretler ödemenize neden olabilir.

Red Dead Online Hayatta Kalma İpuçları

Bu tür mağduriyetlerin yaşanmaması için Red Dead Online para kazanma taktikleri ve RDR 2 Online’da hayatta kalmanızı sağlayacak rehberimize göz atın ve Red Dead Online nasıl oynanır, öğrenin.

Red Dead Online karakter tasarımı
Red Dead Online karakter tasarımı

Oyundaki karakterinizi oluştururken dikkatli olun! Çünkü daha sonra görünüşünü beğenmediğiniz karakteri değiştirmek istediğinizde bir miktar gold bar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Red Dead Online binek
Red Dead Online binek

RDR 2 dahil Red Dead Online kovboy temalı bir oyun olduğundan dolayı harita boyunca seyahatlerinizi atlarla sağlıyorsunuz. Bu sebeple seçtiğiniz ilk atın özelliklerini göz önünde bulundurmakta fayda var. Estetik olarak gözünüze hitap eden atı seçerek tercihlerinizi doğru yapmalısınız. Ne de olsa bir süre, başlangıç seviyesinde seçtiğiniz ata bineceksiniz.

Red Dead Online Dive Ability
Red Dead Online Dive Ability

Dive Ability yani dalış yeteneğinizi düşmanlarınızdan ve onların kurşunlarından kaçınmak hatta düşmanı çatışma esnasında şaşırtmak için kullanabilirsiniz.

Red Dead Online para kazanma
Red Dead Online para kazanma

Red Dead Online Para kazanma ve hızlı XP kasmak için ücretsiz roam events yani serbest dolaşım etkinliklerine katılabilirsiniz. Bu etkinliklere açık dünyada dolaşırken hızlı pvp maçları hakkında bildirim aldığınızda veya kendiniz bir maç oluşturarak arkadaşlarınızı davet edebilir gold bar kazanabilirsiniz.

Eğer sürekli çatışmak istemiyorsanız da çevrenizi keşfederek yağmalayabilir, yiyecek ve malzeme stoklayabilirsiniz. Hikaye görevlerinden iyi para kazanabilir, XP kasabilirsiniz.

Bu öneriler dışında vahşi doğada avlanarak para ve XP kazanabilirsiniz. Özellikle hayvan postları iyi para eder. Ayrıca avlandığınızda yetenek puanı da kazanırsınız. Avlanabilmek için envanterinizde Arrows, bir Varmint Rifle ve bir Bolt-Action Rifle olmalıdır.

RDR 2 Online yakın mesafe saldırısı
RDR 2 Online yakın mesafe saldırısı

Bir kovboy oyunu olması dolayısıyla Red Dead Online’da uzun mesafeli tüfekler ve altıpatlarlar silah olarak kullanılıyor. Bir kovboyun en savunmasız anı silahsız yakalandığı andır!

Bu avantajı lehinize çevirmek için düşmanlarınızı yakın mesafede alt edin. Sprint yaparak düşmanın üzerine koşun ve çok yakınındayken eğer ölmediyseniz gerekli tuşa basarak üzerine atlayıp devirin.

RDR 2 Online silah dropları
RDR 2 Online silah dropları

Pvp oyunlarında çevrenizde beliren silah droplarını görmezden gelmeyin! Bazen gerçekten güçlü silahlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu silahlar size stratejik olarak yetkinlik kazandırır.

Red Dead Online düello
Red Dead Online düello

Red Dead Online’da tüm oyuncular istedikleri zaman birbiriyle mücadele edebilir. Bu durumda diğer oyunculara karşı dikkatli olmak gerekir. Ancak bir oyuncu size kafayı taktıysa birkaç ölümden sonra Parley ve Feud özellikleri aktif olur ve oyun esnasında Parley size kafayı takan oyuncu ile dişe diş bir mücadele şansı sunarak diğer tüm dövüşleri devre dışı bırakır.

Feud ise 3 dakikalık bir kan davası düellosunu aktifleştirir. Düşmanını en çok öldüren kazanır.

Red Dead Online emote çarkı
Red Dead Online emote çarkı

Red Dead Online’da oyun içi duygularınızı diğer oyunculara gösterebileceğiniz emote çarkı bulunur. Bu çarkı ayarlardan kişiselleştirerek kendinize özel emote’lar ile kişiliğinizi pekiştirebilir, diğer oyuncularla sosyalleşebilirsiniz. Diğer oyunculara niyetinizi belli etmek için kullanabileceğiniz harika bir araçtır.

Red Dead Online beyaz bayrak
Red Dead Online beyaz bayrak

Beyaz bayrak kaldırarak kampınızı yağma tehlikelerine karşı koruyabilirsiniz. Pvp oyuncuları genelde savunmasız gördükleri kamplara saldırmakta özgürdür. Ancak bu durumu lehinize çevirmek elinizde.

Multiplayer menüsünden kamp yönetimine gidin ve kampınızı pvp saldırılarından korumak için beyaz bayrağı kaldırın. Böylece diğer oyuncular siz kamp sınırları içerisindeyken size saldıramayacaktır.

Red Dead Online şöhret
Red Dead Online şöhret

Red Dead Online’da bir diğer önemli hususta davranışlarınızın geleceğinizi belirlediğidir. Eğer iyi bir çocuk olursanız, bir gün siz de Şirinler’i görebilirsiniz(?) İyi kovboylar her zaman moral skalasında daha iyi görevlerde yer alabilirken-örneğin karavan eskortu görevi gibi-kötü namı olan haydut kovboylar soygun ve diğer sapkın suçları işleyebilecekleri görevlerde yer alırlar.

Eğer yanlış kararlar verdiğinizi düşünüyor ve işler istediğiniz gibi gitmiyorsa ahlak pusulanız değişeceğinden Red Dead Online görevlerinde farklılıklar ile karşılaşabilir, npclerin dahi size iyi davranmadığına tanık olabilirsiniz.

Bu durumdan kurtulmak ve onurunuzu korumak için İhtiyar Jones’u bulmanızda fayda var. Çünkü bu huysuz gizemli, yaşlı adam 3 gold bar ile ahlak skalanızı düzeltiyor. Eğer tam tersi bir yol izlemek istiyor, karanlık tarafı keşfetmek istiyorsanız da kasabaları yakıp, masum canlıları ezip geçerek NPC ve oyuncuları haince öldürerek kötü şöhret elde edebilirsiniz.

Red Dead Online at sigortası
Red Dead Online at sigortası

Red Dead Online’da atınızın ölmesine karşı sigorta ile koruma sağlayabilirsiniz. Atınızı sigorta ettirdiğinizde yaralanmalarda otomatik iyileşme sağlayabilir yeni bir at için harcayacağınız paradan tasarruf edebilirsiniz.

Eğer atınız sigortasız ise iyileşmesi için üst düzey bir ahırda gerçekleşecek olan tedavi işleminde çok fazla para ödeyebilirsiniz. Sigortalar atlara bir kere yapılır ve kalıcıdır.

Red Dead Online Fast Travel Post
Red Dead Online Fast Travel Post

65. kıdem seviyesine ulaştığınızda ücretsiz Red Dead Online hızlı seyahat özelliğinin kilidini açın. RDR2’ye nispeten Red Dead Online’da bu özelliği açmak 65.seviyeden önce ücretsiz olarak mümkün değil.

İstenilen konuma nerede olursanız olun güvenilir bir şekilde ulaşmak için kullanabileceğiniz hızlı seyahat özelliği yolda karşılaşabileceğiniz tehlikelere karşı sizi koruyor. Ancak yine de bu özelliği küçük bir ücret karşılığında daha düşük kıdem seviyelerinde kullanabilirsiniz.

Red Dead Online HUD ayarları
Red Dead Online HUD ayarları

Red Dead Online’da Hud ayarlarınızı değiştirerek daha temiz görünen bir arayüz oluşturabilir ya da düşmanlarınızı geniş bir mesafeden görebileceğiniz radar ayarlarını aktifleştirebilirsiniz.

Radar Off seçeneği ile ekrandaki radarı kapatabilirsiniz. Böylece daha geniş bir açınız olabilir. Ancak detaycı bir oyuncuysanız ekrandaki mini haritayı genişleterek düşmanlarınızı daha geniş bir açıdan takip edebilirsiniz.

Red Dead Online para kazanma eğer rehberimizi doğru şekilde uygularsanız daha kolay bir hal alacaktır. Ayrıca Feud ve Parley yapmayı da öğrenip Red Dead Online mekaniklerini daha kolay öğreneceksiniz. Hud ayarları ve daha birçok özelliği Red Dead Redemption 2 dahil kullanıp uygulayabileceksiniz.

Ayrıca bu tarz oyun rehberleri ilginizi çekiyorsa, yine sitemizde yer alan “Starfield Detaylı Oyun Rehberi” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler