Red Dead Online En Güçlü Silahlar

Red Dead Online en güçlü silahlar

Red Dead Online en iyi silahlar listemizde en güçlü RDR 2 silahları var. Red Dead Redemption 2 Online oyunundaki en güçlü Revolver, Pistol, Rifle ve Shotgun silahları! 

Tüm zamanların en iyi, vahşi batı temalı, aksiyon-macera oyunu Red Dead Redemption 2 oyununun online versiyonunda en güçlü silahlar hangileri, merak ediyorsan bu listemiz tam size göre!

Oyuna yeni başladıysanız veya bir süredir oynuyorsanız fakat hangi silahı seçeceğinize karar veremiyorsanız Red Dead Online en güçlü silahları listeledik. Tam listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bolt Action Rifle

Bolt Action Rifle
Bolt Action Rifle

Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online oyunlarında yer alan B.D. & Co. Bolt Action Rifle, her türlü ortamda performans göstermek için tasarlanmış en güçlü silahlar arasındadır. Hızlı ateşleme ve yeniden yükleme imkanı sunan bolt-action mekanizmasına sahip bu silah, uzun menzilli çatışmalarda birden fazla hedefle başa çıkmak için idealdir.

Beş mermi kapasitesine sahip olan bu tüfek, Regular, High Velocity, Split Point, Express ve Explosive olmak üzere çeşitli mühimmat tiplerini kullanabilir. “Preaching Forgiveness as He Went” görevinde oyuncuya sunulan Bolt Action Rifle, görev sonrasında tüm silahçılardan temin edilebilir.

Gerçek dünyada Krag-Jørgensen modeline dayanan bu silah, oyunda Bill Williamson, Lenny Summers, Charles Smith gibi karakterler tarafından da kullanılmakta ve bazı kanun kaçağı avlarında ve halka açık idamlarda silahı taşıyan kanun adamlarından elde edilebilmektedir.

Carbine Repeater

Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da öne çıkan Carbine Repeater, güvenilir ve yüksek popülerlikte bir yinelemeli tüfektir. Orta hasar ve iyi atış hızı sunar, tüp dergili yapısı sayesinde hızlı yeniden yüklemeyi mümkün kılar. Yedi mermi kapasiteli bu silah, avcılık ve orta menzilli çatışmalar için dengeli bir tercihtir ve çeşitli mühimmat tipleri ile kullanılabilir.

Hızlı yükleme avantajı ve dengeli özellikleriyle, çeşitli durumlar için etkili bir seçenektir. Oyun başında ücretsiz verilen Carbine Repeater, tüm silahçılardan edinilebilir ve Spencer Model 1860 Carbine temeline dayanır.

Semi-auto Shotgun

Semi-auto Shotgun
Semi-auto Shotgun

Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da yer alan Semi-auto Shotgun, Brun Et Fabre markasının güç ve hızı bir arada sunan yarı otomatik bir tüfeğidir. Yüksek atış hızı, hızlı şarjör değiştirme yeteneği ve yeterli şarjör boyutu ile bu silah, birden fazla hedefe karşı kısa menzilli çatışmalar için idealdir.

Beş fişek kapasitesine sahip olan bu tüfek, çeşitli mühimmat tipleri ile kullanılabilir. “A Fine Night of Debauchery” görevinden sonra tüm silahçılardan satın alınabilir.

Red Dead Online’da 42. seviyeye ulaşıldığında satın alınabilir hale gelir. Gerçek dünyadaki Browning Auto 5’ten esinlenilmiştir ve 1899’da geçen oyunun büyük bir kısmı için tarih dışı olsa da, 1907’de geçen Epilog için geçerli bir silahtır. Hosea Matthews, belirli görevlerde özel bir Semi-auto Shotgun kullanmaktadır.

Elephant Rifle

Elephant Rifle
Elephant Rifle

Red Dead Online’ın Naturalist Güncellemesi ile tanıtılan Elephant Rifle, Mühlberg imzalı, yüksek durdurma gücüne sahip bir silahtır. İki tur kapasitesi ve yüksek geri tepme gibi özelliklerle dengelenmiş bu silah, geniş yayılımı ve yavaş ateş hızıyla kısa mesafede etkili olup, efsanevi hayvan avı için idealdir ancak normal hayvan postlarını kötü kaliteye düşürür.

Pahalı mühimmatı ve spesifik kullanım alanıyla daha çok ilgi çekici bir seçenek olarak görülebilir. 580 dolar veya 24 Altın Bar karşılığında herhangi bir silahçıdan satın alınabilir ve .450 Nitro Express mermisi kullanır. Elephant Rifle, çift namlulu tüfeklerle benzer animasyon ve modellere sahip olup, dış çekiçlerin olmaması nedeniyle daha kısa yeniden yükleme süresine sahiptir.

Lancaster Repeater

Lancaster Repeater
Lancaster Repeater

Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da bulunan Lancaster Repeater, hızlı kaldıraç aksiyonuyla sonraki mermiyi yükleyen dengeli bir silahtır. Diğer tekrarlayan tüfeklere göre en düşük hasara sahip olmasına rağmen, hızlı atış oranı ve yüksek isabetliliği ile avantaj sağlar.

Bu tüfek on dört tur mermi kapasitesine sahip olup, Düzenli, Yüksek Hızlı, Çatal Noktalı, Ekspres ve Patlayıcı mermi tiplerini kullanabilir. Silah, tüm silahçılardan temin edilebilir ve “An American Pastoral Scene” görevi sırasında da verilir. Ayrıca, Rhodes’taki silahçının bodrumundaki bir silah kasasında bulunabilir.

Red Dead Online’da herhangi bir silahçıdan satın alınabilir. Lancaster Repeater, Winchester Model 1866 “Yellow Boy” tüfeğine dayanır ve 1899’da popüler bir seçim olmuştur. Oyundaki silahçıda yapılan özelleştirmelerle Winchester Model 1873’e benzetilebilir.

John Marston, oyun boyunca özelleştirilmiş bir versiyonunu kullanır, ancak yalnızca belirli bir görev sırasında oynanabilir karakterin envanterinde yer alır. Bir oyuncu, bir hata sonucu envanterine iki Lancaster Repeater ekleyebilir, bu durum Epilog sırasında Arthur ve John’un kişisel Lancaster’larını aynı anda envanterde bulundurmayı mümkün kılar.

LeMat Revolver

LeMat Revolver
LeMat Revolver

LeMat Revolver, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da yer alan, hem revolver hem de tüfek mermisi kullanabilen özgün bir silahtır. Ana namlunun altında yer alan tek atışlık saçma barreli ile dikkat çeker. Oyundaki en yüksek hasara sahip revolverlerden biri olup, özellikle yavaş ateş hızı ve yeniden yükleme süresine rağmen, dokuz mermi kapasitesi ile dengelenir.

Saçma mermisi kullanıldığında, tek atışlık kapasitesiyle Sawed-Auto Shotgun’a benzer bir etki sunar. 4. Bölümdeki “The Gilded Cage” görevinden sonra Saint Denis’teki silahçıdan satın alınabilir ve her iki oyun modunda da en pahalı revolverlerden biridir. LeMat, ikincil atış moduna sahip tek silah olma özelliğine sahiptir ve Amerikan İç Savaşı sırasında Konfederasyon subayları arasında popülerdi.

Mauser Pistol

Mauser Pistol
Mauser Pistol

Mauser Pistol, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da yer alan Almanya’dan ithal edilen modern bir yarı otomatik tabancadır. Düşük hasara rağmen yüksek atış hızı ve geniş mermi kapasitesi ile özellikle yakın mesafe çatışmalarında veya birden fazla düşmanla karşı karşıya kalındığında avantaj sağlar.

Mauser Pistol silah, on mermilik bir kapasiteye sahip olup, çeşitli mermi türlerini kullanabilir. “That’s Murfree Country” görevi tamamlandıktan sonra Saint Denis ve Valentine’daki Silahçılarda satışa sunulur.

Red Dead Online’da ise 34. Seviyeye ulaşıldığında satın alınabilir. Gerçek hayattaki Mauser C96 tabancasının neredeyse birebir kopyası olan Mauser Pistol, oyunun ilerleyen aşamalarında elde edilse de, “Midnight’s Pistol” gibi özel bir versiyonu daha erken aşamalarda elde edilebilir.

Red Dead Online’da $600.00 ile satın alınabilecek en pahalı silah olma özelliğini taşır. Mauser Pistol, şarjör yerine şerit klipsler ile doldurulan iki tabancadan biridir ve silah yeniden doldurulduğunda, ne kadar mermi kaldığına bakılmaksızın tam bir şerit klips gösterilir.

Rolling Block Rifle

Rolling Block Rifle
Rolling Block Rifle

Rolling Block Rifle, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da bulunan, büyük avları avlamak için tasarlanmış güçlü bir uzun menzilli tüfektir. Çeşitli yakınlaştırma seviyelerine sahip teleskopik nişangahlar sayesinde, keskin nişancılar uzaktan hedefleri sessizce etkisiz hale getirebilir.

Tek atışlık bu silah, çeşitli tüfek mühimmatı türlerini kullanabilir. “The Sheep and the Goats” görevi sırasında Valentine silahçısından ücretsiz olarak alınabilir veya “Exit Pursued by a Bruised Ego” görevi başlatılmadan önce, bir hile kullanılarak Hosea’dan erken elde edilebilir.

Red Dead Online’da herhangi bir silahçıdan satın alınabilir. Remington Rolling Block tüfeğine dayanan bu silah, nişan alırken oyuncunun teleskobik nişangahı kullanmasını gerektirir, bu da yakın çatışmalarda sınırlı bir kullanım sunar. Ancak, bir hile ile nişangah kaldırılarak silah, daha güçlü bir Springfield tüfeği gibi kullanılabilir, otomatik nişan alınamasa da. Lenny Summers, özelleştirilmiş bir modeli kullanır.

Springfield Rifle

Springfield Rifle
Springfield Rifle

Springfield Rifle, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da yer alan, orta ve uzun menzilli çatışmalar için tasarlanmış güçlü bir silahtır. Yüksek isabetliliği ile dikkat çekerken, tek atışlık yapısı ve yavaş atış hızı yakın mesafe çatışmalarda sınırlı kalabilir. Çeşitli tüfek mühimmatı kullanabilen bu tüfek, “Eastward Bound” görevi sonrası tüm silahçılardan satın alınabilir ve “Sodom? Back to Gomorrah” görevinde ücretsiz elde edilir.

Red Dead Online’da, 38. Seviye sonrasında 156 dolar karşılığında satın alınabilir. Springfield Model 1888 “Trapdoor” tüfeğine dayanan bu model, eski namludan yüklemeli tüfeklerin dönüştürülmesiyle oluşturulmuş ve gerçekçi bir yeniden yükleme animasyonuna sahiptir. Dürbün takıldığında Rolling Block Rifle’a alternatif olabilir, ancak Rolling Block genel olarak Springfield’dan daha üstündür.

Carcano Rifle

Carcano Rifle
Carcano Rifle

Carcano Rifle, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da yer alan, uzun menzilli çatışmalar için uygun, kapsamlı bir dürbünlü bolt-action tüfektir. Altı mermi kapasitesine sahip olan bu silah, hızlı atış oranı ve çabuk yeniden yükleme hızı ile birden fazla düşmanla karşılaşmalarda idealdir.

Regular, High Velocity, Split Point, Express ve Explosive tüfek mühimmatı kullanabilen Carcano Rifle, “The Delights of Van Horn” ve “Goodbye, Dear Friend” görevlerinde ücretsiz olarak edinilebilir ve bu görevler tamamlandıktan sonra tüm silahçılardan satın alınabilir.

Online modunda, 50. Seviyeye ulaşıldığında tüm silahçılardan temin edilebilir. Carcano M91/38 Kısa Tüfeğine dayanan bu model, tarihsel olarak 1938’de üretilmiş olmasıyla bir anakronizm taşır. Ayrıca, bir hata sayesinde dürbünü sökülerek demir nişangâhla kullanılabilir hale getirilebilir, bu da onu Bolt Action Rifle’a kıyasla çoğu açıdan bir üstünlüğe sahip kılar, ancak deadeye kullanımında kısıtlamalara neden olur.

Ayrıca Red Dead Redemption 2 Online oyunu hakkında yeni başlayanlara ipuçları verdiğimiz “Red Dead Online Taktikleri ve Hayatta Kalma Rehberi” adlı rehberimize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler