Overwatch 2 Ücretsiz Oyun İncelemesi

Overwatch 2 Ücretsiz Oyun
Overwatch 2

Blizzard Entertainment’ın sevilen oyunu Overwatch 2, 4 Ekim 2022 tarihinde biz oyuncularla buluştu. İlk oyunun üzerine bir çok yenilik ekleyen Overwatch 2 kısa sürede oyuncuların ilgisini çekti. Çok oyunculu olan oyun aynı zamanda ücretsiz.

Overwatch 2 Nasıl Oynanır?

Overwatch 2, MOBA ve Shooter türünün bir karışımı olan Hero Shooter türünde bir oyun. Ücretsiz olan Overwatch 2’de farklı sınıflarda bir çok kahramana sahip olan oyunda istediğimiz kahramanla oynayabiliyoruz. Oyun 5’e 5, rekabetçi bir Shooter oyunu. Her maç için özel hazırlanmış haritalarda, farklı maç modlarında rakibe karşı oynuyoruz.

overwatch 2 tüm kahramanlar
Overwatch 2 Kahramanlar

Oyunda temel olarak iki farklı oyun modu var. Bunlar Unranked ve Ranked. Unranked maçları biraz daha kısa sürüyor ve rekabet biraz daha az, yeni oyuncular için birebir. Ranked mod ise daha tecrübeli, rekabet arayan oyuncular için. Aynı zamanda tüm maç modları iki oyun modunda da mevcut.

Hem arkadaşlarınızla hem rastgele insanlarla oynayabildiğimiz Overwatch 2 aynı zamanda ücretsiz. Battle.Net uygulaması üzerinden PC platformuna ücret ödemeden indirip oynayabiliyoruz.

Overwatch 2 Oyununda Sınıflar Ve Karakterler

Overwatch 2 bir Hero Shooter olduğu için oyun içerisinde onlarca kahraman var, ve bu kahramanlar 3 sınıfa ayırılmış. Takımı koruyan Tank, hasar veren Damage ve oyuncuları iyileştiren Support. Overwatch 2’de her takımda 1 Tank, 2 Damage ve 2 Support olarak oynanıyor. Oyuna girmeden önce istediğiniz sınıfı veya sınıfları seçip oyun arayabiliyorsunuz.

Tank Kahramanlar Damage Kahramanlar Support Kahramanlar
D.Va Ashe Ana
Doomfist Bastion Baptiste
Junker Queen Echo Brigitte
Orisa Genji Kiriko
Reinhardt Hanzo Lucio
Roadhog Junkrat Mercy
Sigma Cassidy Moira
Winston Mei Zenyatta
Wrecking Ball Pharah
Zarya Reaper
Sojourn
Soldier 76
Sombra
Symmetra
Torbjorn
Tracer
Widowmaker

Overwatch 2 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Minimum

  • Intel® Core™ i3 veya AMD Phenom™ X3 8650
  • GTX 600
  • 6 GB RAM
  • En az 50 GB boş alan, HDD veya SSD

Önerilen

  • Intel® Core™ i7 veya AMD Ryzen™ 5
  • GTX 1060, GTX 1650 veya AMD R9 380/AMD RX 6400
  • 8 GB RAM
  • En az 50 boş alan, SSD

Overwatch 2’deki Görsel ve Mekanik Değişiklikler

Overwatch 2’nin tamamen ücretsiz olması dışında oynanış ve görsel anlamda bir çok değişiklik yaşamış. Bunların çoğu oyunu çok daha iyi bir hale getirmiş. Ufak tefek aksaklıklar olsa da düzenli olarak gelen güncellemelerle oyun çok daha iyi bir hale gelecektir.

Overwatch 2 Genji
Overwatch 2 Genji

Overwatch 2’de oyuncuların dikkatini çeken ilk değişiklik normalde 6 kişilik olan takımların 5’e düşürülmesi oldu. Önceki oyunda her sınıftan 2 kahraman olurken şimdi Tank sayısı 1 oyuncuya indirildi.

Buna karşılık olarak Tank kahramanların verdikleri hasar ve sahip oldukları can arttı. Oyunun genel tarzını biraz değiştirmiş olsa da oyuncular şimdilik memnun gibi görünüyor.

Overwatch 2’deki Yeni Kahramanlar Kimlerdir?

Overwatch 2 Yeni Kahramanlar. Sojourn, Kiriko, Junker Queen.
Overwatch 2 Yeni Kahramanlar. Sojourn, Kiriko, Junker Queen.

Oyunun her sınıfına yeni kahramanlar eklendi. Support için Kiriko, Tank için Junker Queen ve Damage kısmında Sojourn adında yeni 3 kahraman eklendi. Ayrıca eskiden Damage kısmında olan Doomfist bu oyunda Tank sınıfına geçti. İlerleyen süreçte Blizzard oyuna daha fazla kahraman ekleyecektir.

Overwatch 2 Görsel Değişiklikler Nelerdir?

Overwatch 2’de en çok dikkat çeken değişikliklerden biri de görsel değişiklikler oldu. Dokular ve modeller daha güncel hale getirilmiş ve haritalar yeniden düzenlenmiş.

Bunlar dışında oyunun ara yüzleri modern erişilebilirlik standartlarına uygun hale getirilmiş. Menüler ve ara yüzlerin hepsi yeniden tasarlanmış. Ayrıca ışıklandırmalar da daha hoş bir hale gelmiş. Kimi oyuncu görsel gelişmeleri biraz yetersiz bulsa da oyun eskisine göre çok daha iyi duruyor.

Çok oyunculu oyunlar hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sitemizde yer alan “Arcade-Shooter Tutkunları için Dusk Oyun İncelemesi” adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Overwatch 2 Oyun Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler