Notlarınızı Organize Edin! En İyi 5 Not Alma Uygulaması

Not alma uygulamaları sayesinde notlarınızı organize ederek daha fazla özelliği ücretsiz olarak elde edebileceğiniz %100 güvenli markdown, kodlama ve metin biçimleme gibi spesifik özelliklerin bulunduğu en iyi 5 not alma uygulamasını listeledik.

Not alma uygulamaları sayesinde notlarınızı organize ederek daha fazla özelliği ücretsiz olarak elde edebileceğiniz %100 güvenli markdown, kodlama ve metin biçimleme gibi spesifik özelliklerin bulunduğu en iyi 5 not alma uygulamasını listeledik.

5. Evernote

Amerika menşei Evernote Corporation’un geliştirdiği Evernote; not tutma, arşivleme, to do list, web sayfası, fotoğraf ve ses kaydı gibi birçok özellik içeriyor. Uygulamanın en önemli özelliği ise çapraz platform desteği sunması. Alınan notları bulut hafızasında tutan Evernote, bilgisayar ve diğer cihazlarda kullanıldığında veriyi ulaşılabilir kılıyor. Evernote’da oluşturacağınız kullanıcı adı ve şifreniz ile notlarınızın gizliliği koruma altına alınıyor. Her an her yerden ulaşabileceğiniz web tarayıcı sitesi ise uygulamayla birebir özellikte. Mobil cihazlar üzerinden kullanımı ise oldukça basit. Hatta widget ekleme özelliği sayesinde uygulamayı telefonunuzun ana ekranına sabitleyebiliyor, tek tıkla kolayca ulaşabiliyorsunuz.

4. Bear

Notlarınızı kolayca organize edebileceğiniz Bear, sadece Apple cihazlar için geliştirilmiş markdown metin biçimleme uygulamasıdır. Apple’ın güvenlik konusundaki titizliği düşünüldüğünde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir not alma uygulaması. olan Bear uygulaması Face / Touch ID desteği sayesinde notlarınızı rahatlıkla kilitleyebileceksiniz. HTML, PDF, DOCX, MD, JPG ve daha fazla format içeren çoklu dışa aktarma seçeneğinin olması ise rakiplerini geride bırakan bir özellik. Hatta her stile uygun çeşitli temalar ile uygulamanızı kişiselleştirebilirsiniz. Odak modu ile o sırada sadece Bear uygulamasına odaklanırsınız. Dolayısıyla bildirimler arka plana alınır. İCloud aracılığıyla özel çoklu cihaz senkronizasyonu sayesinde sizi büyük zahmetten kurtarır.

3. Standard Notes

Standard Notes; Windows, Mac, Linux, İOS ve Android için kullanılabilir sürümlere sahip olan ardıllarına göre oldukça hafif markdown ve metin biçimleme uygulamasıdır. Aynı zamanda Ücretsiz, açık kaynaklı ve tamamen şifrelenmiş bir not uygulaması olması da kullanıcı deneyimine katkı sağlayan bir özellik. Tüm cihazlarla rahatlıkla optimize edebileceğiniz Standard Notes düzenli olarak aldığı güncellemeler ile kullanım ömrünü arttırıyor. Evernote alternatifi olduğunu iddia eden şirket, Standard Notes geliştirmelerini sadelik ve uzun ömürlülük üzerine inşa ediyor.

2. Roam Research

Akademik araştırmalar için özel olarak tasarlanmış Roam Research her türlü metin biçimleme ihtiyacınızı karşılıyor. Düşüncelerinizi optimize ederek, bölümlere ayırarak, açıklamalarla tanımlayarak tüm çalışmalarınızı planlı ve profesyonelce organize edebileceksiniz. WorkFlowy ve Bear uygulamalarına benzeyen Roam Research klasikleşmiş hiyerarşik düzenlemelere karşı ilişkilendirilmiş bir anahat deneyimi sunuyor. Bir cihaz içi bir uygulamadan çok tarayıcı web uygulaması olan Roam Research not alma uygulaması her an her yerden ulaşabileceğiniz %100 güvenli bir platform.

1. Notion

Microsoft Windows, Mac, Android ve İos uygulamalarının yanı sıra web platformu üzerinden de interaktif bir şekilde kullanılabilir olan Notion not alma, markdown, web sayfası oluşturma, hatırlatıcı ve takvim gibi organizasyon özelliklerini içeren blok tabanlı yazı yazmayı mümkün hale getiren tam teşekküllü bir not yazma uygulaması. Amerikan menşei Notion Labs Inc’in geliştirdiği Notion, ekip işbirliği uygulaması olan bulut tabanlı Slack’in devamı niteliğinde dizayn edilmiş. Ekibinizle gerçek zamanlı işbirliği yapabileceğiniz özelliklere sahip olan Notion marka marjı yüksek şirketlerinde tercih ettiği küresel bir yazılım. IBM, Pixar, Verizon, The Wall Street Journal, Nike ve Mac’Donalds gibi daha birçok şirketin kullandığı Notion gelecek vadeden uzun ömürlü bir proje.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler