Netflix Şahmaran (2023) Dizisi, Konusu ve Çıkış Tarihi

Şahmaran konusu, çıkış tarihi ve fragmanı

En çok beklenen ve fantastik öğeler taşıyan 2023 yerli Netflix dizisi Şahmaran, teaser tanıtım fragmanıyla duyuruldu. Netflix Şahmaran konusu, dizinin ne zaman yayınlanacağıyla ilgili çıkış tarihi ve Şahmaran fragmanı hakkında bilmeniz gereken tüm detaylara yer verdik.

En çok Güzelliğin Portresi ve Suskunlar adlı yapımların yönetmeni olarak bilinen Umur Turagay tarafından yönetilen ve Pınar Bulut’un senaryosunu yazdığı, 2023’te Netflix’te yayınlanacak olan Türk dizisi Şahmaran, geçtiğimiz günlerde teaser olarak duyuruldu.

Şahsu ve Maran
Şahsu (Serenay Sarıkaya) ve Maran (Burak Deniz)

2023’e damga vuracak bir teaser tanıtım fragmanıyla yerli fantastik dizi severlerle paylaşılan Şahmaran dizisi, hem konusu hem de oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çekiyor!

Şahmaran Dizi Oyuncuları

Şahmaran oyuncu kadrosunda; başarılı oyuncu Serenay Sarıkaya’nın başrolünü paylaştığı; Maraşlı (2022) ve Aşk Laftan Anlamaz (2016-2017) adlı dizilerde rol alan Burak Deniz yer alıyor.

Ayrıca Şahmaran dizi kadrosunda; Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Mustafa Uğurlu, Mahir Günsiray, Nil Sude Albayrak, Berfu Halisdemir ve Mehmet Bilge Aslan gibi Türk oyuncular da yer alıyor.

Yeni Netflix Türk Dizisi Şahmaran Konusu

Şahmaran efsanesinden esinlenen yerli Netflix dizisi Şahmaran, Şahsu (Serenay Sarıkaya) adlı genç bir öğretim görevlisinin dedesinin yaşadığı Adana’ya tayin olmasıyla başlıyor. Şahsu, uzun zaman önce annesini terk eden dedesiyle yüzleşmeye kararlıdır.

Şahmaran Çavgeş (Ebru Özkan)
Çavgeş (Ebru Özkan)

Bu süreçte kendisini Şahmaran soyundan gelen “Mar” adında sıra dışı ve gizemli bir tarikatın ortasında bulur. Şahmaran efsanesine inanan bu topluluk Şahsu’nun Adana’ya gelişiyle tarihi kehanetin tamamlanmasını beklemektedir.

Maran (Burak Deniz)
Maran (Burak Deniz)

Dedesiyle yüzleşmek ve geçmişin hesabını sormak isteyen Şahsu, Maran (Burak Deniz) ile tanıştığında kaderi hiç beklenmedik bir yola girer.

Şahmaran Dizisi Netflix’te Ne Zaman Yayınlanacak?

Merakla beklenen ve Şahmaran efsanesinden feyz alan Şahmaran dizisi Netflix’te 2023 yılında dizi severlerle buluşacak. Son derece başarılı bir sinematografiye sahip olan ve Netflix standardına en yakın yerli dizi Şahmaran çıkış tarihi hayranlar tarafından merak ediliyor. Peki 2023 yılında yayınlanacak olan fantastik dizi hangi tarihte izleyicilerle buluşacak?

Şahmaran fragmanında da belirtildiği üzere merakla beklenen Türk dizisinin ilk sezonunun 20 Ocak’ta tüm dünyayla aynı anda Netflix’te yayınlanacağı duyuruldu.

Yerli Fantastik Dizi Şahmaran’dan İlk Fragman Geldi

Fantastik ögelerle bezeli bir hikayeye sahip olan yerli Netflix dizisi Şahmaran’dan ilk teaser fragmanı geldi! Fragmanda dizi hakkında birçok detaydan bahsedilirken Şahmaran oyuncu kadrosu ve sinematografik detaylarıyla da gündeme damga vurdu.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler