Netflix Kötü Adamın On Günü Filmi, Konusu ve Çıkış Tarihi

Kötü Adamın 10 Günü

2023’te Netflix’in yerli yapımı “Kötü Adamın On Günü” adlı film, fragmanının yayınlanmasıyla büyük ilgi gördü. Bu filmle ilgili yayın tarihi, konusu, tanıtım fragmanı ve diğer önemli bilgilere yer veriyoruz.

Mehmet Eroğlu’nun 3 serilik aynı adlı kitabından uyarlanan Kötü Adamın On Günü filmi, aynı zamanda yine Netlix’de yayınlanan İyi Adamın On Günü filminin devamı ve serinin ikinci kitabı ve filmidir.

Nejat İşler - Kötü Adamın On Günü
Nejat İşler – Kötü Adamın On Günü

İyi Adamın 10 Günü’nde olduğu gibi, bu filminde yönetmen koltuğunda Ezel, Karadayı, Babil gibi dizilerden tanınan Uluç Bayraktar otururken, senaryosu da yine Damla Serim tarafından kaleme alınmıştır.

Kötü Adamın On Günü Filmi Oyuncuları

İyi Adamın 10 Günü filminin devam niteliği olan filmin başrolünde, Sadık karakterine yine Nejat İşler hayat verirken; birçok başarılı yapımda yer alan ve ilk filmden de aşina olduğumuz, Rıza Kocaoğlu, Kadir Çermik, İlayda Akdoğan ve İlayda Alişan da bu filmde yer alıyor.

Ayrıca, Kötü Adamın On Günü filminde; Şenay Gürler, Sıcak Kafa’dan tanıdığımız Hazal Subaşı, Bir Peri Masalı Dizisinden tanıdığımız Filiz Küçükköse’nin yanı sıra, Mahir Günşıray ve Nur Sürer gibi usta isimler de rol alıyor.

Yeni Netflix Türk Filmi Kötü Adamın On Günü Konusu

Mart 2023’te yayınlanan İyi Adamın On Günü filminin  devamı niteliğinde olan filmde, Nejat İşler’i bu kez Sadık ismiyle değil; yeni ismi olan Adil olarak seyredeceğiz. Her şeyini kaybettikten sonra ölümden dönen Adil, kendisini mafyanın içerisinde bulur ve “Kötü adam” olmaya karar verir. 10 gün içerisinde birçok esrarın peşine düşen Adil’in kitap referanslarından yola çıkarak; ilk filimdeki ortağı Philip Marlowe’ın aksine; Hamlet’e, Raskolnikof’a ve Quasimodo’ya atıflarla olayları çözeceği düşünülüyor. Karakterimiz Adil’in yine bizi iyilik, kötülük, adalet kavramları üzerine uzun düşüncelere iteceği şüphesiz.

Merak uyandıran bir diğer konu ise, kitabın yazıldığı döneme de ışık tutarcasına bahsedilen; 2019 yerel seçimleri ve mazbata tartışmalarının ekrana yansıyıp yansımayacağı. Şimdilik muamma olan bu konu, diğer merak unsurları gibi çok kısa bir zamanda cevaplarını bulacak.

Kötü Adamın On Günü

İlk filmin devamı olmasına rağmen, Kötü Adamın On Günü filmi, önceki filmi seyretmeden de keyif alınabilecek türde bir gizem filmi.

Kötü Adamın 10 Günü Netflix’te Ne Zaman Yayınlanacak?

Merakla beklenen Kötü Adamın On Günü, yayınlanan kliplerin ve tanıtım fragmanının ardından da oldukça merak uyandırdı. Kötü Adamın 10 Günü, çok kısa bir zaman sonra sevenleri ve seyirci ile buluşacak.

Merakla beklenen Kötü Adamın 10 Günü, 18 Ağustos tarihinde Netflix‘te seyirci ile buluşacak.

Serinin ilk filmi olan İyi Adamın On Günü filmini de yine Netflix platformundan seyretmek mümkün.

İyi Adamın On Günü Filminde Neler Olmuştu?

Eski bir avukat olan Sadık (Nejat İşler), kendisinden yardım istenilmesinin ardından; kendisini bir kayıp vakasının içinde bulmuş;  kayıp genci “dedektifçilik” oynayarak aramaya başlamıştı. Sadık, televizyonda yayınlanan  “Uzun Veda” filmindeki Philip Marlowe karakteriyle ile konuşarak olayları çözmeye çalışmış; kayıp genci ararken mafyadan insan kaçakçılığına, oradan cinayete kadar uzanan bir suç çemberinin ortasında bulmuştu kendisini. Bunca kötülüğün içinde iyi kalmaya çalışırken; iyiyle kötünün savaşında “adil” olmayı başararak kurtulmuştu.

Filmin, Netflix Türkiye’nin en iyi işlerinden biri olduğu düşünüldüğü için yeni film için de beklenti bir hayli yüksek.

Kötü Adamın 10 Günü Filmi Fragmanı

Gösterimine oldukça az zaman kalan Kötü Adamın On Günü filmi, Netflix’te yayınlanmasına az zaman kala yayınlanan fragmanı ile filme dair de birçok ipucunu barındırıyor.

Bir üçlemenin ikinci kitabı olan Kötü Adamın 10 Günü’nün ardından, üçüncü kitap olan Meraklı Adamın On Günü filminin de çekilmesi planlanıyor.

Bu gibi içerikler ilginizi çekiyorsa; sitemizde yer alan “Oppenheimer Konusu ve Detaylı Film İncelemesi” adlı incelememize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler