Lethal Company Yeni Güncellemesi ile Oyuna Neler Geldi?

Lethal Company yeni güncelleme

Steam platformu üzerinden Zeekerss tarafından geliştirilen ve yayınlanan Lethal Company geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme aldı. İşte Lethal Company Version 45: The Frosty Update hakkında bilmeniz gereken her şey!

24 Ekim 2023 tarihinde Steam platformunda yayınlanan korku ve hayatta kalma oyunu olan Lethal Company, yeni gelen Lethal Company  güncellemesi ile ne tür değişikliklere uğradı hep birlikte bu içeriğimizde bir göz atıyoruz.

Lethal Company Patch 45 ile Neler Geldi?

Lethal Company güncelleme
Lethal Company güncelleme

Yeni dekorlar, toplayıp satabileceğiniz yeni eşyalar, kullanabileceğiniz yeni eşyalar, düşüş hasarı (fall damage) ve yaratıklarla ilgili birkaç düzenleme ile birlikte iki adet yeni yaratık Lethal Company güncellemesi ile oyuna eklendi.

Eklenen Yeni Eşyalar Neler?

Şirketiniz yeni bir aya inip keşfe çıkacağınızda yanınıza birkaç eşya almanızı ve güvenliğinizi sağlamanızı söyler. El feneri, telsiz ve kürek gibi işe yarar birkaç eşyanın yanına yeni güncelleme ile pratik birkaç eşya daha eklenmiş.

Sprey boyalar

Sprey boya
Sprey boya

Lethal Company güncellemesi ile gelen eşyalardan biri sprey boyalar. 50 scrap karşılığında terminalinizinden satın alabiliyorsunuz ve içindeki boya kısıtlı oluyor. Kullanmadan önce Q tuşuna basarak boyayı sallamanız gerekiyor. Alınan her şişe için boyanın renkli farklı oluyor ve takım arkadaşlarınız dahil herhangi bir yüzeyi boyayabiliyorsunuz, yaratıklar hariç.

Sprey boyayı binalarda çıkmazlara girdiğiniz zaman, çıkışları belirlemek istediğinizde ve yollar çok karıştığı zaman kullanmayı tercih edebilirsiniz. Boyayı etkili bir şekilde kullanmak için basit noktalar koyarak ve oklar çizerek yönünüzü belirleyebilirsiniz.

Sinyal Çevirici

Sinyal çevirici mesajı
Sinyal çevirici mesajı

Terminalden 255 scrap karşılığında alabileceğiniz sinyal çevirici gemide kalan terminal kullanıcısına dokuz harflik kısa bir mesaj yollama imkanı tanır. Bu mesaj oyundaki her arkadaşınıza gider ve onları bracken, eyeless dog ve jester gibi yaratıklara karşı uyarmanızı sağlar.

Radar Amplifikatörü ve Flaş

Radar Amplifikatörü
Radar Amplifikatörü

Terminalden alabileceğiniz radar amplifikatörüne (Radar Booster) verilen flaş komutu ile flaş yayma özelliği eklenildi. Terminale girip “flash [name]” yazmanız yeterli oluyor, “flash igor” bu durumda iyi bir seçenek olacaktır. Takım arkadaşlarınızın da flaşla görüşünü azaltmanız mümkün olduğundan dikkatli kullanmanızda fayda var.

Bu yeni özelliği coil-head’leri yavaşlatmak için kullanabilirsiniz. Flaş komutu verildikten sonra coil-head’ler beş saniye kadar bu flaştan etkileniyorlar ve takım arkadaşlarınızın kaçma şansı artıyor. Diğer yaratıkları da sinirlendirme ihtimali olduğu için yine dikkatli kullanılmalı.

Hediye Paketleri

Hediye Paketi
Hediye Paketi

Geminizden ayrılıp bir ayı keşfetmek ve scrap toplamak için yapılara girdiğiniz zaman bazen bu hediye paketleriyle karşılaşabiliyorsunuz. Hediye paketlerinin içindeki hediyeler tamamen rastgele geliyor ve paketleri açabiliyorsunuz. Ancak hediye paketi envanter slotlarınızda sadece bir yer kapladığı için ve paket açıldığı zaman büyük eşyalar da gelebileceği için bu paketleri geminizde açmada fayda var.

Yaratıklara Yapılan Değişiklikler Neler?

Yaratıklar
Yaratıklar

Lethal Company’de birbirinden farklı yaratıklar bulunmakta. Yeni güncelleme ile iki yeni yaratık eklenmiş ve var olanlar hakkında birkaç değişiklik yapılmış.

Geminizin dışında karşılaşabileceğiniz forest giant sizi hemen fark edebiliyor ve yakalayabiliyordu. Güncelleme ile birlikte sizi fark etmesi artık bir nebze daha zor.

Bazı yaratıklardan (thumper gibi) parmaklıklara çıkıp kurtulabiliyor ve onları öldürebiliyordunuz. Artık parmaklıklara çıktığınız zaman thumper gibi yaratıklar bu durumdan etkilenmiyorlar ve size vurabiliyorlar. Peki Lethal Company yeni yaratıklar neler?

Maskeler ve Maskeli Mimikler

Maske
Maske

Lethal Company yeni yaratıklar dediğimiz zaman aklımıza gelen ilk şey mimiklerdir. Maskeli mimikler, yani “Masks” ya da “Masked” iki şekilde çıkabiliyor. İlki direkt olarak yaratık olarak, diğeri de oyuncuların girdikleri binalarda bulabilecekleri trajedi maskesi ya da komedi maskesini takmaları ve dönüşmeleri ile ortaya çıkabiliyor.

%65 gibi bir şans oranıyla maskeyi takan oyuncu maske tarafından öldürülüp ele geçiriliyor. Eğer bir oyuncu bu şekilde ölmüş ise halen terminalden oyuncu olarak izlenebiliyor ve hatta gemiye alınan geliştirmeler ile ışınlanabiliyor.

“Masks” ya da “Masked” denilen bu yaratıklar gördükleri oyuncuları avlamaya başlarlar. Yavaş yürürler fakat ara sıra koşarlar ve kapıları açabilirler. Eğer oyuncuyu yakalamayı başarırlarsa onları tutup suratlarına kan tükürüp birer “Masked” yapmaya çalışırlar.

Masked saldırısı
Masked saldırısı

Bu yaratıklara karşı yapabileceğiniz ilk strateji maskeleri takmamak ve dönüşmemek olacaktır. Maskeleri takmak yerine satmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca turuncu üniforma giydiklerinden yeşil ya da pijama üniforması satın almak onları kolayca ayırt etmenizi sağlayacaktır.

Radar amplifikatörüne eklenen flaş özelliği ile ya da “stun grenade” kullanarak bu yaratıkları sersemletebilir ve kürek ile dört ya da beş kere vurarak öldürebilirsiniz.

Nutcracker

Nutcracker
Nutcracker

Lethal Company nutcracker, yani fındıkkıran, Lethal Company güncellemesi ile eklenen bir diğer yaratık. Bu yaratık hiç yorulmadan izlerler, en son gördüğü oyuncunun hareket edip etmediğini hatırlar ve pompalı tüfek, yani “shotgun” taşır ve oyuncuları vurmaya başlar.

Fındıkkıranlar belirli bir bölgeyi devriye gezerler, arada bir durup etraflarını gözleri ile tararlar. Tarama yaptıkları anda olduğu yerde duran bir oyuncuyu göremez çünkü sadece hareket eden nesneleri ayırt edebilir. Ancak oyuncuyu hareket ederken görürse oyuncunun nerede olduğunu uzun bir süre biliyor ve oyuncuyu kovalıyor olacaktır. Tüfeğine olan uzaklığa göre bir ya da iki vuruşta oyuncuları öldürebiliyor.

Ölü Nutcracker
Ölü Nutcracker

Gözlerini çıkarmadan hasar yemezler, gözlerini çıkarmak için onları sersemletebilir, birkaç kere vurabilir ya da tarama yapmasını bekleyebilirsiniz. Gözleri çıktıktan sonra ise dört vuruşa ölürler.

Lethal Company nutcracker, öldükleri zaman silahlarını düşürürler. Öldürecek silahlara sahip değilseniz tarama yapılırken sabit durmanız tavsiye edilir. Eğer sahipseniz de kolayca siper alabileceğiniz bir yer bulun. Gözünü çıkarmasını ve iki kere ateş etmesini ve silahını doldurmasını bekleyin ve silahını doldururken saldırın.

Araknofobi Modu

Araknofobi Modu
Araknofobi Modu

Lethal Company güncellemesi, örümceklerden korkanlar için yapılan araknofobi modu da getirdi. Lethal Company patch 45 ile gelen bu mod, oyundaki bunker örümceklerini kaldırıp yerine “spider” yazısını ekliyor.

Çıktığı günden beri oyuncu sayısını giderek artırmayı başaran Lethal Company oyuncularına bir sürpriz yaptı. Lethal Company güncellemesi oyuncuların heyecanlarına heyecan kattı ve oyun deneyimini geliştirdi. Zeekerss’ın oyuna ekleyeceği gelişmeleri heyecanla bekliyoruz! Lethal Company ile ilgili daha fazla içerik okumak isterseniz “Lethal Company Oynanış Rehberi” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz

Lethal Company The Frosty Update (Version 45) Fragmanı

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Balbaş
Balbaş
7 ay önce

şu maskenin geldiği güne nalet olsun! ekibimden birileri zırtbırt takıp oyunu satıyor

İlgili İçerikler