Tüm Zamanların En İyi Idle Clicker Oyunları

Idle Clicker

Idle clicker oyunları nedir? Clicker oyunları nasıl oynanır? En iyi clicker oyunları hangileridir? En iyi Idle oyunları hakkında bilmeniz gereken tüm konseptler ve tüm detaylar.

Son on yıl içerisinde, clicker ya da kademeli yükseltme türündeki oyunlar giderek daha da popülerleşti. “Idle Clicker” denilen oyunların genel konsepti, oyuncuların ya kaynaklarının doldurulmasını beklediği ya da kaynaklarını artırmak için tekrar tekrar bir yere tıkladığı bir konsept etrafında döner.

Bu kaynaklar ile yükseltmeler satın alınarak daha hızlı bir gelişim döngüsüne girilir. Idle clicker oyunlarının en iyi yanı, başlangıçta aktif oyun gerektiriyor olmalarına rağmen, sonrasında minimal bir çaba ile ara sıra kontrol edilebilen, ancak yapılan güçlendirmeler ile oyuncuları tatmin edebilen bir hale gelmeleridir. Bu konseptteki oyunları araştırıp sizin için en iyi clicker oyunları liste içeriği hazırladık!

Increlution

En iyi clicker oyunları listesinde yer alan oyunlardan biri Increlution’dır. Rogue-lite oyunlarından ilham alan Increlution, zaman yönetimine odaklanan aşamalı bir oyundur. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı Gniller’dır ve oyun 13 Ekim 2021 tarihinde çıkmıştır.

Oyuncular, çeşitli kaynakları ve görevleri yöneterek hayatlarını idame ettirirler ve her öldüklerinde yeniden doğarlar. Her yeniden doğuş geçmiş yaşamlarının bilgisinin onlara rehberlik etmesiyle kolaylaşır ve hayatta kalma şansları artar.

Bu oyunda oyuncular, otomatik olarak tamamlanacak bir dizi iş sıralayabilirler, ve bu işler bittiği anda zaman durur; böylece oyuncular zaman kaybetmez.

Orb of Creation

Orb of Creation, MarpleGames tarafından geliştirilmiş ve 21 Mart 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Diğer aşamalı oyunlardan daha etkileşimli olduğu için diğer clicker oyunlardından farklıdır. Kaynakların birikmesini ve ilerlemeyi başarmak için beklemek yerine, oyuncular ilerlemelerini belirleyen çeşitli büyüleri kullanırlar.

Orb of Creation içerisinde öğreticiler veya rehberlik yoktur; oyuncular, büyü kombinasyonlarını ve sonuçları kendi başlarına keşfetmeye bırakılırlar ve oyun, oyuncuların istediği hızda ilerler. Oyunu daha verimli tamamlamak için oynanışlarını optimize ederken, Orb of Creation’ın sunabileceği her şeyi yavaşça keşfetmeye kadar çeşitli hızlarda ilerleme seçenekleri sunar.

Evolve Idle

Evolve Idle
Evolve Idle

6 Mart 2019 tarihinde Demagorddon tarafından geliştirilen bu oyun, en iyi clicker oyunları listesinde yer alıyor. Evolve Idle, oyuncuların sıfırdan bir canlı türünü evrimleştirip, güçlü bir medeniyet inşa edip nihayetinde de uzaya ulaşıp kolonileştirdikleri aşamalı bir clicker oyunu olarak karşımıza çıkar. Oyuncular ilk başta sadece DNA ve RNA’ya sahiptir.

Evolve Idle’da oyuncular, Civilization (medeniyet), Government (hükümet) Moral ve Taxes (vergiler) dahil olmak üzere birkaç farklı aşamadan geçerken kaynaklarını artırır ve hedeflerine ulaşmaya çalışırlar.

Idle Kingdom Clicker

Idle Kingdom Clicker, Phantorama Games GmbH tarafından geliştirilmiştir. Mobil cihazlar için piyasaya sürülen bir kademeli oyun olan Idle Kingdom Clicker, oyuncuları kendi krallıklarının kralı konumuna koyar. Kaynaklar kendi başlarına çoğalmaya devam eder, ancak oyuncular üretim hızını artırmak için düğmelere tıklayabilirler. Idle Kingdom Clicker kapalıyken, kaynaklar yirmi dört saat kadar üretime devam eder.

Kral olarak oyuncular, hükümet üyelerini işe almak, yükseltmek ve yönetmekle sorumludur. Daha fazla toprak talep etmeye devam ederken krallıklarını en güçlü krallık yapmak için stratejiler geliştirirler. Her harita, Idle Kingdom Clicker’da sıfırlama sonrasında değişmeyen aynı düzeni içerir. Bu da oyuna inşa konusunda bilgi edinip çok daha iyi başlama fırsatını sunar.

Realm Grinder

Realm Grinder, en iyi clicker oyunları listesinde yer alan bir başka oyundur. Oyuncuların sadece bir çiftlikle başlayıp krallığa dönüştürdüğü aşamalı bir RPG’dir. Oyuncular, katılabilecekleri on iki farklı ittifaktan birine dahil olabilirler, her biri yüksek yapılar inşa etmek için oyunculara ödüller veren veya tıklamaları için ek bonuslar sağlayan avantajlara sahiptir.

Real Grinder, zamanla daha fazla sistem açılırken oyunculara krallıklarını yönetmenin yeni yollarını sunan ve uzun süre götürecek içeriğiyle öne çıkıyor. Oyun içinde açılabilecek bir sürü ödül bulunmaktadır, bunların çoğu oynamayı kolaylaştıran ek yükseltmeler ve bonuslar sağlar.

Tap Wizard 2

20 Aralık 2021’de yayınlanan ve TopCog LLC tarafından geliştirilip yayınlanan Tap Wizard 2, en iyi clicker oyunları listesinde yer alıyor. Idle clickler ve aşamalı bir oyun olan Tap Wizard 2, aynı zamanda bir aksiyon rol yapma oyunudur (ARPG).

Oyunun sistemi Vampire Survivors’ın sistemine benzer, ancak ara sıra yükseltme yapmak isteyen oyunclara tamamen serbest bir seçenek sunmaktadır.

NGU Idle

4G tarafından geliştirilip yayınlanan bu clicker oyun, Numbers Going Up Idle’ın kısaltmasıdır. Kendi RPG sistemi ve envanter sistemi olan aşırı detaylı bir idle oyundur. Oyuncular canavarları öldürür ve daha büyük canavarları alt etmek için daha güçlü eşyalar toplarlar. Bu sırada kaynakları yükseltirler ve tüm süreci daha akıcı hale getirirler.

NGU Idle’ın mizahı garip, kötü şakalarla dolu olup, en iyi şekilde internet flash oyunlarının erken günlerine benzer bir deneyim sunmaktadır. Steam’deki oyuncuların NGU Idle oyun süreleri bin saati aşmakta ve hatta on bin saate kadar ulaşmaktadır; bu da oyunun asla bitmeyen bir idle oyun olduğunu gösterir.

Idle Champions of The Forgotten Realms

25 Mart 2020’de Codename Entertainment Inc. tarafından geliştirilip yayınlanan bu clicker oyunu,  Dungeons&Dragons dünyasına giriş yapmanızı sağlıyor. Bir idle strateji yönetim oyunu olan Idle Champions of The Forgotten Realms, Dungeons&Dragons evreninden tanıdık şampiyonları toplama imkanı tanıyor.

Birçok idle clicker oyununun aksine geniş bir hikayeye sahiptir ve oyuncular, Wild Beyond The Witchlight ve Baldur’s Gate: Descent Into Avernus gibi hikayelere dayalı maceralar yaşarlar. Idle Champions of the Forgotten Realms ayrıca her ay içerik güncellemeleri ile desteklenmeye devam ediyor ve böylece en iyi clicker oyunları listesi içinde yer alıyor.

Clicker Heroes

En iyi clicker oyunları listesi içerisinde yer alan Clicker Heroes, en tanınabilir ücretsiz oynanan idle clicker oyunları içerisinde yer alır. Oyuncular sürekli olarak canavarlara tıklayarak altın kazanıp daha fazla yükseltme satın almak için otuz beş kahraman işe alırlar.

Oyun içerisinde böyle basit bir döngü olsa da karikatür tarzındaki sanat tasarımı oldukça ilgi çekicidir. Her kahraman canavarları daha hızlı öldürmek için aktif veya pasif destekler sağlayan yeteneklere sahiptirler.

Cookie Clicker

Orijinal olarak 2013 yılında piyasaya sürülse de 1 Eylül 2021 tarihinde, Orteil ve DashNet tarafından geliştirilip Playsaurus tarafından Steam platformu üzerinden yayınlanan bu oyun, en iyi clicker oyunları listesi içerinde yerini almıştır. Oyuncular, kaynak elde etmek için kurabiyeye tıklarlar, binalar ve fare işaretçileri satın alırlar ve böylece yükseltmeleri yapabilirler.

Cookie Clicker oyuncuları içerisine çeken birçok mini oyun da içermektedir. Ayrıca Steam Atölyesi’nde topluluğun canlı kalmasına yardımcı olacak mod eklentileri de kolayca bulunabilmektedir.

Oyunlarla ilgili daha fazla liste içeriği okumak istiyorsanız “En İyi 6 Retro Shooter (FPS) Oyunları” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler