Hogwarts Legacy Yeni Oynanış Videosu Yayınlandı!

Harry Potter büyücülük dünyasının yeni oyunu Hogwarts Legacy’nin Playstation State of Play etkinliğinde yayınlanan tanıtım videosu ve oyunun beklenen özellikleri hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara yer verdik.

Hogwarts Legacy, Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Portkey Games tarafından 2022 yılında yayınlanması planlanan aksiyon rol yapma video oyunudur. Oyunun çıkış tarihi Playstation State of Play etkinliği esnasında belirli bir tarih verilmeden 2022 Yaz döneminde konsol ve PC’ye çıkacağı duyuruldu. Oyun dünyaca ünlü Harry Potter kitap ve film serisine dayanmakta olup 1800’lü yıllarda Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda geçmektedir.

Hogwarts Legacy Oyununun Konusu Nedir?

Hogwarts Legacy, Harry Potter evreninde önemli bir yere sahiptir ve daha önce doğrudan film ve kitaplarla bağlantılı olan hikaye örgüsünün dışında bağımsız bir Wizarding World hikayesini içeriyor.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

Aynı zamanda oyun açık dünya özelliklerine sahip ve oyuncular bu özellik sayesinde gizemlerle dolu Büyücülük dünyasını keşfedebilecekler. Hogsmeade Village’dan Diagon Alley’e ve Karanlık Orman’dan Harry Potter evreninden birçok tanıdık lokasyon bu açık dünya haritası içerisinde yer alıyor. Ayrıca Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu eski Harry Potter oyunlarına nazaran devasa büyüklükte ve oyuncularla etkileşime girilebilir bir çok lokasyona sahip. Bu açık dünya serüveninde Fantastic Beasts serisinden birçok büyülü yaratık var. Kimisi düşman iken kimisi oldukça uysal ve sevecen!

Bununla birlikte State of Play etkinliğinde gösterilen Hogwarts Legacy tanıtım fragmanında büyücülük dünyasının başına musallat olan yeni kötüler de var. Oynanış videosunda dikkatleri üzerine çeken bir grup goblin Harry’nin dünyasında -Gringotts Büyücülük Bankası’ndaki gibi- belki de en güvenilir varlıklar iken 1800’lü yıllarda büyücülük dünyasında terör estiriyor!

Hogwarts Legacy bina seçimi töreni

Hogwarts Legacy oyunu birçok detaya yer verirken online oyun severler için hala birtakım gizemler barındırıyor. Oyun geliştiricileri oyunun online işbirliğine dayalı, PvP ve PvE özelliklerine sahip olduğunun sinyalini verseler de tanıtım da sadece oyunun hikayesinden kesitler ve oyun mekaniklerinden sıklıkla bahsedildi. Oyunda ayrıca crafting sistemi, kişisel ev inşa etme, evcil hayvan bakımı, büyüsel yetenek gelişimlerine de yer verildi.

Hogwarts Legacy Oyununun Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Ardından oyunun geliştiricileri Avalanche ve Portkey’in röportajlarına, oyunun gelişim süreci ve konsepti hakkındaki detaylara yer verildi. Harry Potter hayranları için 2021 yılında ertelenen oyun o zamanlar büyük hüsran yaratmış olsa da Playstation State of Play etkinliğinde yayınlanan Hogwarts Legacy yeni oynanış fragmanı, Harry Potter dünyasının yeni gizemlerine ev sahipliği yapan oldukça doyurucu bilgilere sahip. Nitekim oyunun çıkış tarihi de “Holiday 2022” olarak duyuruldu. Bu bilgiler ışığında Hogwarts Legacy oyununun 2022 yılının yaz aylarında piyasaya sürülebileceği kesinleşmiş oldu.

Hogwarts Legacy hakkında daha detaylı bilgi için Playstation State of Play etkinliğinde yayınlanan 13 dakikalık oynanış ve tanıtım fragmanını izleyebilirsiniz. Bu tarz içerikler hoşunuza gidiyorsa ve eski Harry Potter oyunlarını yad etmek istiyorsanız yine sitemizde yer alan “Harry Potter ve Felsefe Taşı Oyunu” adlı oyun incelememize göz atabilirsiniz.

Hogwarts Legacy Yeni Oynanış ve Tanıtım Videosu

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler