Hogwarts Legacy Daedalian Key Yerleri

Hogwarts Legacy Daedalian Key yerleri

Hogwarts Legacy uçan anahtarlar Daedalian Key yerleri hakkında bilmeniz gerekenler, Daedalian Keys konumları ve Daedalian Anahtarları nasıl bulunur, token dolapları nasıl açılır, adım adım anlattık. 

Hogwarts Legacy, okul içerisinde bulunan token dolaplarını açabilen Daedalian Anahtarlarını bulmanızı sağlayan bir yan göreve sahiptir.

House Chest (Hane Sandığı)
House Chest (Hane Sandığı)

Eğer tüm Dadelian Key ögelerini bulursanız hanenizdeki House Chest’i açarak özel bir cübbe sahibi olacaksınız. İşte tüm Dadelian Key yerleri:

Hogwarts Legacy’de Daedalian Anahtarları Nasıl Bulunur?

Hogwarts Legacy’de toplam 16 Daedalian Anahtarı vardır ve bunları toplamadan önce Alohomora büyüsünü öğrenmeniz gerekiyor. Bu iş bittiğinde, Daedalian Key Quest’e başlamak için Astronomi Kulesi’nde Nellie Oggspire ile konuşmanız gerekecek.

Hogwarts Legacy Daedalian Key Görevi Nasıl Yapılır?

Hogwarts Legacy oyununda uçan anahtarlar görevini yapmak oldukça basittir. Oyunda bazı şartları yerine getirdiğinizde tek yapmanız gereken Daedalian Key görevini bulup anahtarları kaleye gizlenmiş anahtarları aramalısınız.

Her bir anahtar bir token dolabına tanımlıdır. Dolabı açmayı başarırsanız bir adet hane tokeni kazanırsınız. Bu token ile hane sandığını açıp özel ödüllerin sahibi olabilirsiniz.

İşte yapmanız gerekenler:

  1. Alohomora büyüsünü öğrenene kadar ana hikayede ilerleyin.
  2. Welcome to Hogsmeade” hikaye görevini tamamlayın.
  3. Astronomy Tower’a gidin.
  4. Nellie Oggspire ile konuşun ve Daedalian Keys haritada belirecektir.
  5. Her Daedalian Anahtarını ortaya çıkarmak için Revelio büyüsünü kullanın .
  6. House Cabinet’leri bulana kadar Daedalian Anahtarının izini sürün.

Hogwarts Legacy’de Daedalian Key Dolapları Nasıl Açılır?

Anahtar hedefine ulaştıktan sonra, dolapla etkileşime girerek Daedalian Key’in dolabın anahtar deliğinin üzerinden uçmasını beklemelisiniz. Bu gerçekleştiğinde, Daedalian Key’e boşluk tuşuna basarak “okkalı bi şaplak” yapıştırın.

Daedalian Key dolapları
Daedalian Key dolapları

Uçan küçük ahmağın deliğe oturmasını ancak böyle sağlıyorsunuz. Bir de anahtar ani manevralar yaptığı için birkaçını ıskalayabilirsiniz. Ama denemekten vazgeçmeyin. Bir süre sonra Daedalian Anahtarı şaplaklamasında ustalaşacaksınız.

Hogwarts Legacy’deki Tüm Daedalian Key Konumları

Göreve başladığınızda, kalenin etrafına gizlenmiş, toplamda on altı tane vızırdayan ve uçan sihirli anahtar bulacaksınız.

Aşağıdaki Hogwarts Legacy Daedalian Key rehberimizden faydalanarak tüm Daedalian Key konumlarını açığa çıkarabilirsiniz.

Astronomy Tower Daedalian Key Yerleri

Hogwarts Astronomi Kulesi’nde tam olarak 2 tane Daedalian Key mevcuttur. Eğer Astronomi Kulesi’ni biraz gezerseniz rastgele bir Daedalian anahtarı bulma ihtimaliniz çok yüksektir. Ayrıca ortaya çıkarma büyüsü Revelio’yu da kullanarak hem token dolabını hem de anahtarın lokasyonunu kısa sürede bulabilirsiniz

Astronomy Tower Daedalian Key lokasyonu
Astronomy Tower Daedalian Key lokasyonu

İlk Daedalian anahtarı örnek olması amacıyla işaretlenen lokasyona ulaştığınızda karşınıza çıkacaktır.

İkinci Daedalian Key ise Defence Against the Dark Arts (Karanlık Sanatlara Karşı Savunma) sınıfının altındaki katta, iskeletin yanında bulunabilir. Ardından anahtarı takip ederseniz hızlıca sizi dolaba götürecektir.

The Great Hall Daedalian Key Yerleri

The Great Hall konumunda 2 Daedalian Anahtarı vardır. Büyük Salon’u biraz dolaşırsanız ve Revelio büyüsünü Daedalian Key sesini duyduğunuz yerlerde kullanırsanız konumları hızlıca bulacaksınız.

Üçüncü Daedalian Anahtarı Büyük Salon’da bulunuyor. The Great Hall’daki Floo Flame hızlı seyahat noktasına giderseniz soldaki şöminenin orada bir Daedalian Key göreceksiniz.

Anahtara yaklaşırsanız Floo Flame konumunun hemen arkasına, kısa bir merdiven setine uçacaktır. Eğer anahtarı gözden kaçırırsanız Revelio büyüsü yapıp dolap konumuna gidin. Orada sizi bekliyor olacak.

The Great Hall Daedalian Key konumu
The Great Hall Daedalian Key konumu

Dördüncü Daedalian Anahtarı, Büyük Salon’un hemen dışındadır. The Great Hall Floo Flame konumuna gidip kapılardan dışarı çıkın. Ardından giriş salonuna ulaşana dek iki kapıdan geçin. Daedalian Key tam önünüze çıkacak. Sonra merdivenlerden aşağı uçup sağ tarafta bulunan dolaba gidecek.

The Bell Tower Daedalian Key Yerleri

The Bell Tower konumunda tam olarak 3 Daedalian Key mevcuttur. Çan Kulesi avlusunu referans alırsanız üç anahtarın bulunduğu konumu kolayca bulabilirsiniz.

Beşinci Daedalian Anahtarı, Çan Kulesi avlusuna giderek kolayca bulunabilir. Avluya geldikten sonra ilk kattaki merdivenlerden yukarı çıkın. Daedalian anahtarı tam önünüze çıkacak. Sonra üst merdivenlere doğru uçacak.

Sleeping Dragon Statue Daedalian Key konumu
Sleeping Dragon Statue Daedalian Key konumu

Altıncı Daedalian Anahtarı zindanlarda bulunuyor. Çan kulesindeki aşağıya inen merdivenlere gidin. Daedalian Key, Uyuyan Ejderha Heykeli’nin üzerine konmuş, sizi bekliyor olacak.

Yedinci Daedalian Anahtarı, köşeden koridor boyunca, onu takip etmeniz yeterli, diğer anahtarlara göre bulması en kolay olanıdır.

The Library Annex Daedalian Key Yerleri

Hogwarts Kütüphane binasında 4 Daedalian Key mevcuttur. Kütüphaneyi biraz araştırırsanız tüm anahtarları kolayca bulabilirsiniz.

Sekizinci Daedalian Anahtarı İksir sınıfının kapısının olduğu yerde bulunuyor. Onu gördüğünüzde hemen sağdaki merdivenlerden aşağı uçacaktır. Onu takip ederseniz sizi hızlıca dolaba götürecektir.

Daedalian Key The Library Annex konumu
Daedalian Key The Library Annex konumu

Dokuzuncu Daedalian Anahtarı, merkez salondaki iksir sınıfının bulunduğu koridorun karşı tarafındadır. Bazı öğrenciler bir bankta oturuyor. Anahtar daha sonra bulmaca kapısının yanında görünecek ve dolaba doğru uçacaktır.

Onuncu Daedalian Anahtarı kütüphanedeki öğrenci çalışma masasında bulunuyor. Anahtarı bulduğunuzda soldaki kitap raflarının arkasındaki dolaba uçacaktır.

On birinci Daedalian Anahtarı, merkez salonda, kütüphanenin karşısındaki merdivenin üçüncü katında bulunuyor.

The Grand Stairs Daedalian Key Yerleri

Hogwarts’ın meşhur hareketli merdivenlerinin olduğu konumda 2 Daedalian Key bulunuyor.

On ikinci Daedalian Anahtarı, Büyük Merdiven’in tepesine yakın bir yerde bulunabilir. Büyük Merdiven kulesindeki Flame Floo’ya gidin ve üç kat merdiven aşağı inin, etrafta uçuştuğunu göreceksiniz.

Grand Staircase en tepesi Daedalian Key lokasyonu
Grand Staircase en tepesi Daedalian Key lokasyonu

On üçüncü Daedalian Anahtarı, Quad Courtyard’daki, Floo Flame konumunun solundaki büyük bir kemerin altında bulunuyor.

South Wing Daedalian Key Yerleri

On dördüncü Daedalian Anahtarı, Saat Kulesi binasının en alt katında yer alıyor.

On beşinci Daedalian Anahtarı, Hastane Kanadı merdivenlerinin aşağısında, valinin banyosunun olduğu yerde bulunuyor

Saat Kulesi en alt katı Daedalian Key konumu
Saat Kulesi en alt katı Daedalian Key konumu

On altıncı Daedalian Anahtarı düello kulübünün yakınındadır ve Alohomora’yı gerektirir. Merdivenlerden yukarı çıkın ve Hogwarts Secrets quest için gereken sarkacın yanında anahtarı göreceksiniz.

Hogwarts Legacy oyununa yeni başladıysanız ve Daedalian Key görevini de bitirdiyseniz Hogwarts’ın daha başka sırlarını çözmek için hazırsınız demektir. Sitemizde yer alan “Hogwarts Legacy Oyun Rehberi” adlı yazımızı inceleyerek, oyun hakkında yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler