Hogwarts Legacy Crucio, Imperio, Avada Kedavra Nasıl Öğrenilir?

Hogwarts Legacy yasaklı büyüler nasıl öğrenilir

Hogwarts Legacy büyüler nasıl yapılır? Yasaklı üç büyü öğrenme; Imperius, Cruciatus ve Avada Kedavra nasıl öğrenilir? Hogwarts Legacy oyununda büyü kullanma hakkında bilmeniz gereken her şey.

Hogwarts Legacy Harry Potter evreninde geçen en detaylı oyun olabilir. Oyun içerisinde Harry Potter kitaplarından ve filmlerinden bildiğimiz neredeyse tüm büyüler var. Bu büyülere yasaklı üç büyü de dahil.

Hogwarts Legacy bir rol yapma oyunu olduğundan bu üç büyüyü öğrenmek ve karanlık büyülere bulaşmak tam anlamıyla bizim elimizde.

Hogwarts Legacy’de karanlık büyüleri öğrenmek için Sebastian ile görevler yapmamız gerekiyor. Karanlık büyüleri öğrenmek oldukça kolay olsa da dikkat etmeniz gerek detaylar var.

Hogwarts Legacy’de Yasaklı Büyüler Nasıl Öğrenilir?

Hogwarts Legacy’de yasaklı büyüleri öğrenmek oldukça kolay. Hogwarts Legacy’de sıradan büyülerin dışında kullanabildiğimiz 3 yasaklı kara büyü var. Bu büyüler aynı zamanda Üç Affedilmez Lanet olarak da biliniyor.

Bu yasaklı büyüler sırasıyla Imperio, Crucio ve Avada Kedavra. Bu büyüler aynı zamanda oyundaki en güçlü büyüler. Usta bir büyücü veya cadı olmak için bu karanlık büyüleri kesinlikle öğrenmeniz gerekiyor.

Hogwarts Legacy’de karanlık büyüleri öğrenmek için yan görevleri tamamlamanız gerekiyor. Karanlık büyüleri ana hikaye görevlerinden öğrenmiyorsunuz, onları yan görevlerden öğreniyorsunuz.

Slytherin öğrencilerinden Sebastian Sollow ile aranızı iyi tutar ve onula yan görevler yaparsanız karanlık büyüleri hızlı bir şekilde öğrenirsiniz. Ayrıca karanlık büyüleri öğrenmek için Slytherin olmanıza gerek yok.

Hogwarts Legacy’de Karanlık Büyüler Nelerdir?

Affedilemez Lanetler ancak Slytherin Binasından bir öğrenci olan Sebastian Sallow ile arkadaş olduktan sonra öğrenilebilir. Daha sonra Crucio, Imperio ve Avada Kedavra’yı elde etmek için yan görevleri tamamlamalı ve doğru diyalog seçenekleriyle cevap vermelisiniz.

1. Imperius Laneti

Harry Potter: Ölüm Yadigarları, Imperio
Harry Potter: Ölüm Yadigarları, Imperio

Harry Potter serisinden de hatırladığımız ve üç karanlık büyü arasında en zararsız olan lanet Imperio. Imperius laneti veya Imperio kullanıldığında kurbanı kontrol altına alıyor. Oyun içerisinde Imperio lanetini kullandığınız düşmanlar sizin tarafınızda savaşmaya başlıyorlar.

Hogwarts Legacy’de Imperio Nasıl Öğrenilir?

Imperio lanetini öğrenmek için öncelikle hikayede belli bir noktaya kadar ilerlemeniz gerekiyor. Ardından Sebastian Sallow’un yan görevi olan “In the Shadow of the Bloodline” görevini açmanız gerekiyor.

Bu görevde Sebastian size Imperio büyüsünü öğrenmek isteyip istemediğinizi sorduğunda teklifini kabul etmeniz gerekiyor. Teklifi kabul ettikten sonra Imperio lanetini öğreniyorsunuz. Imperio kalabalık düşman gruplarıyla savaşırken oldukça işer yarıyor.

2. Cruciatus Laneti

Harry Potter: Ateş Kadehi, Crucio

Cruciatus laneti veya Crucio Hogwarts Legacy’deki en güçlü büylerden biri. Crucio laneti aynı zamanda işkence laneti olarak da biliniyor. Crucio her hangi bir yaşayan canlıya uygulandığında dayanılmaz bir acı hissi yaratıyor. Ölümcül olmadığı bilinse de Crucio kurbanlarını acıyla delirtebilir.

Hogwarts Legacy’de Crucio Nasıl Öğrenilir?

Crucio büyüsünü öğrenmek için Sebastian Sollow ile bir göreve çıkmanız gerekiyor. Hikayede yeterince ilerlediyseniz Sebastian ile Salazar Slytherin’in özel odasına girmeli ve karşınıza çıkan bulmacaları çözmelisiniz.

Bulmacaları çözdüğünüzde ve görevleri tamamladığınızda Crucio’yu açmış oluyorsunuz. Crucio’yu kullanırsanız düşmanlara ağır hasar veriyorsunuz fakat öldürmüyorsunuz. Crucio hem düşmanları sersemletmek hem de yüksek hasar vermek için uygun.

3. Ölüm Laneti (Avada Kedavra)

Harry Potter: Ölüm Yadigarları, Avada Kedavra
Harry Potter: Ölüm Yadigarları, Avada Kedavra

Harry Potter serisinde en çok bilinen kara büyü Avada Kedavra, yani Ölüm Laneti. Özellikle Voldemort tarafından en çok kullanılan Avada Kedavra kullanıldığı zaman kurbanı öldürüyor. Kullanmanız durumunda Azkaban‘a hapsedilebilirsiniz ama Hogwarts Legacy’de rahatça kullanabiliyorsunuz.

Hogwarts Legacy’de Avada Kedavra Nasıl Öğrenilir?

Hogwarts Legacy’de Avada Kedavra’yı öğrenmek için öncelikle “In the Shadow of Hope” yan görevini ve “Lodgok’s Loyalty” adlı ana görevi tamamlamanız gerekiyor, ve karakteriniz en az 28 seviyede olması gerekiyor.

Bunları tamamladıktan sonra “In the Shadow of the Relic” görevini yaparak Avada Kedavra lanetini kullanmaya başlayabilirsiniz. Avada Kedavra seviyenizi aşan, zor düşmanlar için oldukça uygun.

Hogwarts Legacy’de Karanlık Büyüleri Kullanırsanız Ne Olur?

Hogwarts Legacy yasaklı büyüler
Yasaklı büyüler

Yasaklı büyüler oyun içerisindeki en güçlü büyüler olsa da kullanılmaları yasak. Harry Potter evreninde yasaklı büyülerin kullanımı Azkaban hapishanesine yollanmak ile cezalandırılsa da oyunun mantığına uymayacağından cezalandırılma kaldırılmış.

Hogwarts Legacy’de yasaklı büyüleri kullanmanız  durumunda başınıza bir şey gelmiyor. Bir cezası olmasa da oyun size bu büyüleri diğer büyüler gibi öğretmiyor, onları kendi başınıza bulmanız gerekiyor. Kısacası üç yasaklı lanetin diğer büyülerden pek bir farkı yok.

Oyun içerisinde bir karma sistemi olmadığı için bu büyüleri kullanmanız durumunda başınıza bir şey gelmiyor. Bir ceza almamanız oyunun hikayesine aykırı olsa da oyun mantığına ters düşeceği için ceza mekanizması eklenmemiş.

Hogwarts Legacy oyunu hakkında detaylı bilgiler edinmek ve oyunun oynanış mekanikleri hakkında yeni bir şeyler öğrenmek isterseniz yine sitemizde yer alan “Hogwarts Legacy Oyun İncelemesi” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler