GTA 6 Fragman İncelemesi ve Oyun Hakkındaki Tüm Detaylar

Gta 6 detayları

GTA 6 Fragmanı sonunda çıktı. Bu içeriğimizde GTA 6 fragmanındaki tüm detaylara dikkatlice bakacağız. GTA 6 fragmanı, GTA 6 karakterleri ve GTA 6 çıkış tarihi ile ilgili önemli detaylar.

GTA 6 Fragman Detayları

Rockstar’ın sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşım ile GTA 6 fragmanının 5 Aralık’ta çıkacağını görmüştük. Fakat, aynı geçen sene olduğu gibi bu sene de yaşanan bir sızıntıdan dolayı Rockstar, GTA 6 fragmanını duyurulan saatten önce paylaşmak durumunda kaldı.

Birçok oyuncu GTA 6 fragmanının oynanış öğeleri içermeyen, bir teaser trailer olacağını tahmin ediyordu. GTA 6 fragmanı sıradan bir teaser trailer’dan biraz daha uzun olmasıyla birçok oyuncuyu şaşırttı.

GTA 6 fragmanında herhangi bir oynanış görüntüsü olmasa bile tamamı oyun içi görüntülerden oluşturulmuş durumda. Fragmanda oynanış görüntüleri olmasa bile içinde GTA 6 oynanışına dair birkaç detay var.

GTA 6 Sızıntıları Gerçek mi?

2022 yılında Rockstar’ın 17 yaşındaki bir hacker tarafından hacklenmesiyle GTA 6’ya ait birçok görüntü elimize geçti. GTA 6’nın birçok test kaydı ve farklı oynanış görüntüleri tüm sosyal medyada yayılmıştı. Sızan GTA 6 görüntülerinden oyunun iki karakter ile oynandığı ve Vice City‘de geçtiği doğrulanmıştı.

Sızan GTA 6 görüntülerinden oyunun aynı Red Dead Redemption 2’deki gibi gelişmiş bir yapay zekaya sahip olduğunu öğrenmiştik. GTA 6’nın sızan görüntülerinin neredeyse tamamı geliştirici moduna aitti. Yani, bu görüntülerle birlikte GTA 6’nın kaynak kodları, alt mekanikleri ve gizli kalması gereken oynanış detayları tüm oyuncular tarafından bilinir hale gelmişti.

GTA 6’nın Tüm Detayları

GTA 6 sızıntı videolarını ve haberlerini takip edenler için GTA 6 fragmanında şaşırtıcı pek bir şey yok. GTA 6’nın Vice City’de geçeceği ve iki karakter ile oynanacağı ve hatta karakterlerin hikayeleri ve kimler oldukları bu sızıntılarda ortaya çıkmıştı. Fakat yeni çıkan GTA 6 fragmanında oyuna dair birçok detay mevcut.

GTA 6 Karakterleri Kimler?

Lucia
Lucia

GTA 6 konusunda en çok merak edilen şeylerden biri de karakterlerin isimleriydi. GTA 6 sızıntılarında karakterlerin görünüşleri ve isimleri de sızmıştı, fakat GTA 6 karakterlerinin isimleri ve görünüşleri konusunda kimse pek emin değildi. Çeşitli sızıntılarda GTA 6’da 3 karakter olduğu da yazıyordu. Bu fragman ile oynanabilir karakter sayısının 2 olduğunu söyleyebiliriz.

Jason
Jason

Çıkan fragmandan sonra insanların en çok dikkat ettiği GTA 6 detayı karakterlerin isimleri ve görünüşleri oldu. Ana karakterlimizden birinin adının Lucia olduğunu artık biliyoruz. Diğer GTA 6 karakterimizin adıysa Jason.

GTA 6 karakterlerinden Lucia’nın karakter modeli hala sızıntılardakiyle aynı. Fakat Jason karakterinin karakter modelinde çeşitli değişiklikler olmuş. GTA 6 fragmanında Jason karakterinin adı geçmese bile bu karakterin adının Jason olduğu sızıntılar ile doğrulandı diyebiliriz.

GTA 6 sızıntılarında dikkat çeken bir detay daha vardı, 3. karakter. Aynı GTA 5’te olduğu gibi GTA 6’da da 3 karakter olacağı sızıntılar arasında bahsedilmişti, fakat fragmanda 2 karakter görüyoruz. 3. GTA 6 karakterini bir başka fragmanda görme ihtimalimiz var.

GTA 6 Haritası

GTA 6 Haritası (Tahmini)
GTA 6 Haritası (Tahmini)

GTA 6’nın Vice City’de geçeceğini sızıntılarla birlikte öğrenmiştik. Fakat daha sonrasında çıkan sızıntılardan sonra haritanın sadece Vice City olmayacağı, Vice City dışında tam 3 şehrin daha olacağı vurgulanmıştı. Rockstar henüz resmi bir şekilde GTA 6 haritasını yayınlamadı. Muhtemelen GTA 6 haritasının tamamını görebilmemiz için oyunun çıkmasını bekleyeceğiz.

GTA haritaları her zaman ABD’nin çeşitli eyaletleri ve şehirleri esinlenerek oluşturulmuştur. Örneğin GTA 5 ve GTA San Andreas Kaliforniya eyaletinden esinlerek oluşturulmuştur. Vice City şehri ise Miami ve Florida‘dan esinlenerek oluşturulmuştur. GTA 6’da da tekrardan Florida’ya, yani Vice City’ye dönüyoruz.

GTA 6’nın Vice City şehrinde geçeceğini bildiğimiz için oyunun Florida benzeri bir havaya sahip olacağını biliyoruz. Yapılan tahminlere göre, GTA 6 bulunacak diğer şehirler Florida eyaletindeki diğer şehirlerden esinlerek hazırlanacak. GTA 6’nın geçebileceği diğer şehirler arasında Tampa, Orlando veya Jacksonville şehirleri olabilir.

GTA 6 Hikayesi

GTA 6 hikayesi
GTA 6 hikayesi

GTA 6 fragmanından oyunun hikayesine dair temel detayları görebiliyoruz. Jason ve Lucia karakterlerinin aynı Bonnie ve Clyde çifti gibi olacağını öncesinde duymuştuk. GTA 6 fragmanıyla birlikte Jason ve Lucia’nın nasıl bir ilişki içinde olduğunu görebiliyoruz.

Fragmandan anladığımız kadarıyla Lucia karakteri GTA 6’da daha önde olacak. Bu durumda Lucia’yı ana karakter ve Jason’ı da oynanabilir bir yan karakter olarak düşünebiliriz. Tahminlerimize göre, GTA 6 hikayesinin büyük bir kısmı Lucia ve Jason’ın ilişkisi üzerinden yürüyecek.

Bir önceki GTA hikayeleri ağırlıklı olarak ana karakterlerin yaşamları üzerine kurulmuştu. Yeni GTA oyununda da buna benzer bir hikaye görmemiz mümkün. Henüz GTA 6 karakterlerinin geçmişlerine veya hikayede nasıl bir rol oynadıklarına dair bilgimiz yok. İlerleyen fragmanlarda oyunun hikayesini ve karakterleri daha yakından göreceğiz.

GTA 6 Araçları

GTA 6 arabalar
GTA 6 arabalar

Fragmanda dikkat ettiğimiz bir başka GTA 6 detayı da araçlar oldu. GTA serisi her zaman oyun içerisindeki araçlara ve araçların kullanımına önem vermiş bir seri olmuştur. GTA 6 fragmanında gördüğümüz araçlar hiç olmadığı kadar detaylı ve etkileyeci duruyor.

Birçok oyuncu GTA 6 fragmanındaki araçların custom, yani modifiyeli araçlar olduğunu fark etti. Açık dünya oyunlarında genelde tüm araçlar birbirlerine benzer modellenir. Bunun sebebi oyuncunun bilgisayarını yormamaktır. Fakat GTA 6 fragmanından gördüğümüz kadarıyla tüm araçlar birbirinden farklı duruyor.

Bir Sonraki GTA 6 Fragmanı

Rockstar her oyununda olduğu gibi bu oyununda da ilk olarak bir tanıtım fragmanıyla karşımıza çıktı. Oyun içi görüntüler ile GTA 6’ya dair kafamızda çeşitli fikirler oluşsa da hala oyunun tam olarak nasıl olacağını bilmiyoruz.

İlerleyen aylarda bir başka GTA 6 fragmanını kesinlikle göreceğiz. Aynı GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’de olduğu gibi GTA 6 için de oyunun tüm detaylarını açıklayan detaylı fragmanlar karşımıza çıkacak.

GTA 6 Çıkış Tarihi

Birçok oyuncu GTA 6’nın 2024 yılında çıkacağına neredeyse emindi. Bir önceki Rockstar oyunu, Red Dead Redemption 2 çıkalı tam 5 yıl oldu, ve oyuncular Rockstar’ın arayı uzatmadan yeni bir oyun çıkaracağına kesin gözüyle bakıyordu.

Fakat GTA 6 fragmanıyla birçok oyuncu hayal kırıklığına uğradı. GTA 6’nın çıkış tarihi 2025 olarak fragman içerisinde gösterildi. GTA 6 için henüz net bir çıkış tarihi yok. Ayrıca oyuncular GTA 6’nın ertelenmesinden de korkuyor. Aynı Red Dead Redepmtion 2’de olduğu gibi GTA 6’da birden fazla kez ertelenebilir.

Bununla birlikte, GTA 6 hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz “GTA 6 Hakkında Bildiğimiz Her Şey” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

GTA 6 Fragmanı Detaylı Analiz

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler