Grafikerlerin İşini Kolaylaştıracak Yapay Zeka Siteleri

Yapay Zeka Siteleri

Grafik tasarım odaklı yapay zeka uygulamalarının yer aldığı web sitelerini derlediğimiz listemizde, grafikerlerin zamandan tasarruf edebileceği en iyi yapay zeka sitelerine yer verdik.

Grafik tasarım işi bazen birkaç saatte hallolabilirken bazen de günlerce sürebiliyor. Oysa son zamanlarda bu yorucu işleri biraz olsun hafifletebilecek  yapay zeka destekli siteler oluşturulmaya başlandı.

Bu siteler sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde tasarımlarınızı destekleyecek çıktılar alabiliyorsunuz.  Yazımızda da bu siteleri ve bu sitelerde yer alan özelliklerden bahsettik.

Bu listede günümüzde oldukça yaygınlaşan yapay zekanın grafik tasarım alanında hayata geçirilen yapay zeka destekli siteleri ele aldık.

Listede yer alan yapay zeka sitelerinin bir kısmı sadece mobil uygulamalar üzerinden kullanılabilmektedir. Bu uygulamalara App Store ve Google Play’den kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

1. Simplified

Simplified yapay zeka programı
Simplified yapay zeka programı

Bu site, davetiyeler, reklamlar, sosyal medya gönderileri için harika tasarımlar oluşturmanızı olanak sağlamasının yanında saniyeler içinde blog yazımı da gerçekleştirebiliyor.

Sosyal medya planlamasından link kısaltmaya kadar aklınıza gelebilecek tüm eklentileri de bünyesinde barındıran Simplified, mutlaka göz atmanız gereken yapay zeka destekli sitelerin başında yer alıyor.

2. Vance Ai

Vance AI yapay zeka grafik tasarım programı
Vance AI yapay zeka grafik tasarım programı

Fotoğraf işleme sürecini minimuma indiren Vance Ai;  üzerinde çalıştığınız fotoğrafta iyileştirme, büyütme, keskinleştirme, arka plan kaldırma gibi özellikleri kısa sürede yapabilmenizi sağlamakla birlikte gürültü engelleme(ISO) özelliğini de ek olarak kullanıcılara sunuyor.

Böylece fazla detay gerektirmeyen fotoğraf düzenlemelerini bu sitede kısa sürede yapabilirsiniz.

3. Prisma Ai

Prisma AI
Prisma AI

Fotoğraflarınıza birbirinden farklı filtre uygulayabilen Prisma Ai; fotoğraflara uygulayabildiği filtreler ile oldukça hoş görünen görselleri size sunabiliyor.

Ayrıca sanatsal efektler ile de yapacağınız çalışmalara ayrı bir atmosfer katarak daha kaliteli tasarım yapmanızı sağlıyor. Bu eğlenceli yapay zekaya App Store ve Google Play’den ulaşabilirsiniz.

4. Fontjoy

Fontjoy AI
Fontjoy AI

Bu yapay zeka ise kullanıcıların kolayca yeni font kombinasyonları oluşturmasına ve tasarımlarında kullanmak için uygun fontlar bulmasına yardımcı oluyor.

Fontjoy, yapay zeka teknolojilerini kullanarak fontları otomatik olarak bir arada kullanabilecek uyumlu renklerle eşleştirmekle beraber kullanıcılara bir dizi font kombinasyonu da önererek saatlerce font arama sürecini ortadan kaldırıyor.

Eğer font bulma ve ayrı fontları kombinleme konusunda sıkıntı çekiyorsanız Fontjoy’u kesinlikle kullanmalısınız.

5. Let’s Enhance Io

Let's Enhance Io
Let’s Enhance Io

Bulanık fotoğrafların düşmanı olan Let’s Enhance IO; siteye yüklediğiniz bulanık fotoğrafların kalitesini arttırarak daha net bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Yapay zeka bulanık fotoğrafların yanı sıra düşük kaliteye sahip fotoğraflarda da çözünürlük açısından gözle görülür bir iyileştirme yapıyor.

Bulanık ve kalitesi düşük fotoğraflarla çok içli dışlı oluyorsanız Let’s Enhance IO sitesine bir şans vermenizi öneririm.

6. Fronty

Fronty
Fronty

Dünyanın ilk resimden html dönüştürme aracı olan Fronty ile resimlerinizin html css kodunu kolay bir şekilde size sunabiliyor. Böylece Fronty, kod bilgisine sahip olmasanız dahi birkaç dakika içinde web tasarımları oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Web tasarım işlerine de bakıyorsanız veya ufaktan başlamayı düşünüyorsanız Fronty’i kurcalamanızda fayda var.

7. Uizard Io

Uizard Io
Uizard Io

Tasarımcılara çizimlerini wireframe’e dönüştürmesini olanak tanıyan Uizard IO, bu özelliğine ek olarak herhangi bir web sitesinin tasarımının ekran görüntüsünü de wireframe tasarımlara dönüştürebiliyor.

Ayrıca Uizard, kullanıcılarına mock-up oluşturma aracı da sunmakta. Mockup ihtiyacını da karşılayabilen Uizard IO bu yararlı özelliklerini tamamen ücretsiz sunuyor. Sizlere de bu siteyi kullanıp sefanızı sürmek kalıyor.

Bu tarz içerikler hoşunuza gidiyorsa sitemizde ilginizi çekebilecek olan “En İyi 10 Yapay Zeka Resim Çizim Yazılımları” adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler