Ghost of Tsushima Director’s Cut Taktikleri

Ghost of Tsushima Director's Cut taktikleri

En iyi samuray oyunu Ghost of Tsushima’nın genişletilmiş versiyonu Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT oyunu nasıl oynanır? Taktikleri nelerdir? Iki adası ve daha fazlası şimdi Ghost of Tsushima oynanış rehberinde!

Zengin bir açık dünyaya ve derinlikli bir oynanışa sahip olan Ghost of Tsushima, daha genişletilmiş bir versiyonu olan Ghost of Tsushima Director’s Cut ile oyunculara yeni görevlerin ve daha fazla içeriğin kapılarını aralıyor. Bu yeni versiyon, ana oyunun sunduğu hikaye ve keşif unsurlarını daha da derinleştirirken, oyunculara yeni mekanlar ve karakterlerle dolu bir deneyim sunuyor.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, ana hikayeye ek olarak Iki Adası’nı keşfetme fırsatı da veriyor. Bu yeni bölge, Jin Sakai’nin geçmişine dair daha fazla bilgi edinmenize ve Moğol istilasına karşı savaşın farklı yönlerini keşfetmenize olanak tanıyor. Iki Adası’nda yeni düşmanlar, çeşitli yan görevler ve zorluklarla karşılaşacaksınız.

Ghost of Tsushima
Ghost of Tsushima

Director’s Cut sürümü, aynı zamanda PlayStation 5 ve PC kullanıcıları için geliştirilmiş grafikler ve performans iyileştirmeleri içeriyor. Hızlı yükleme süreleri, 4K çözünürlükte oynama imkanı ve DualSense kontrolcüsünün dokunsal geri bildirim özellikleri ile oyun deneyiminiz çok daha etkileyici hale geliyor.

Ayrıca, Director’s Cut versiyonu, orijinal oyunda yer almayan yeni zırhlar, eşyalar ve mini oyunlar da ekliyor. Bu yeni içerikler, oyunun dünyasında daha fazla zaman geçirmenizi sağlayarak, Jin’in yolculuğunu daha da unutulmaz kılıyor.

Peki, Ghost of Tsushima Director’s Cut hakkında merak edilenler neler? Orijinal oyuna nazaran yeni versiyondaki en iyi taktikler hangileri? Tüm detaylarıyla açıklıyoruz:

Ghost of Tsushima Director’s Cut Taktikleri

Ghost of Tsushima Director’s Cut PC’ye özel bir versiyon olarak çıkmış olsa da temelde taktikler orijinal oyunda olduğu gibidir. Sadece birkaç taktik ilk sürümde mevcut değildir.

Hikaye Görevlerini Yapın

Hikaye görevleri
Hikaye görevleri

Karakter hikayeleri, Jin’e Tsushima adasını savunmasında destek olan daha fazla karakteri işe aldıkça ortaya çıkan yan görevlerdir. Bu karakterleri yanınıza aldığınızda, bu görev serileri açılacaktır. Bu görevler, önemli olanlardır ve kesinlikle üstlenmek istersiniz.

Bu görevleri yapmak, bu karakterlerin kim olduğunu daha iyi anlamanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yeni ekipmanlar ve yükseltmeler de elde edersiniz. Ayrıca, karakter hikayelerinin ana hikaye ile birlikte oynanmak üzere yazıldığını ve bu görevleri oyunun sonlarına kadar bekletirseniz, bu hikayelerin aynı etkiyi yaratmayacağını belirtmek gerekir.

Kilidini Açtığınız Duruşlardan Birini Kullanın

Ghost of Tsushima Stone Stance
Ghost of Tsushima Stone Stance

Savaşlar zorlayıcı olabilir, özellikle de sistemlerinden yararlanmazsanız. Oyun, açtığınız çeşitli duruşları kullanmadığınız zamanlarda sizi uyaracaktır ve bu tavsiyeye uymanız önemlidir. Duruşlar, belirli bir duruşun belirli bir tür silah kullanan düşmana karşı daha etkili olduğu bir tür taş-kağıt-makas oyununa benzer, bu da düşmanları hızla sersemleterek kolayca öldürmenizi sağlar.

Wind Stance yükseltmesi, saldırdığınızda mızrak saldırılarını otomatik olarak savuşturmanıza olanak tanır, bu yüzden bunu fırsat buldukça alın. Stance skill tree sisteminde olmasa da, bazı engellenemez saldırıları savuşturmanızı sağlayan Deflection path’i yükseltmeyi düşünün.

Önce Okçuları Ortadan Kaldırın

Okçu düşmanlar
Okçu düşmanlar

Büyük savaş senaryolarına girdiğinizde, genellikle üzerinize gelen düşman sayısıyla bunalmış hissedersiniz. Kılıçlılar, mızraklılar, bazen de kaba kuvvet kullananlar ve okçuların karışımı olacaktır.

Okçular geride durup sürekli ok atarak savaş ritminizi bozabilirler. Ne zaman ateş edeceklerini seslerinden tahmin edebilirsiniz, ancak onları önce ortadan kaldırmak daha iyidir. Yakın dövüşte kendilerini savunacak ekipmanları olmadığı için kolay hedeflerdir.

Kampları Temizlerken İsteğe Bağlı Hedefleri Tamamlayın

Yan görevler
Yan görevler

Moğol kamplarını temizlerken, genellikle kamp liderini öldürmenin yanı sıra isteğe bağlı görevleri de yerine getirmeniz istenir. Bu görevler sadece achivements’çiler için değil, aynı zamanda lideri suikast yapmadan önce gizlice gözlemlemek için de önemlidir.

Lideri bulmak ve gözlemlemek, duruş açma ilerleme ölçerinize ekstra puan kazandırır, böylece yeni duruşları daha hızlı elde edebilirsiniz. Diğer hedefler ise size daha fazla Efsane XP’si kazandırır.

Sis Bombalarını Kullanın

Sis bombaları
Sis bombaları

Sis bombaları, büyük bir kalabalıktan kaçmanız veya tehlike altındaysanız güvenli bir şekilde uzaklaşmanız için düşmanın görüşünü engellemek amacıyla kullanılır. Ancak, bu bombalar aynı zamanda kolay öldürmeler elde etmek için harika bir fırsat sunar.

Sis bombaları sizi gizli bir duruma sokar ve Zincirleme Suikast yeteneğiniz maksimum seviyedeyse, geri kalanını almadan veya kendinizi toparlamadan önce 3 kolay öldürme gerçekleştirebilirsiniz.

Zırh Setlerini Değiştirin

Zırh setleri
Zırh setleri

Her kıyafet seti kendine özgü nitelikler taşır. Bunları edindiğiniz andan itibaren menüde bu nitelikler açıkça görülür. Ancak, bu kıyafetleri doğru duruma göre değiştirmeyi unutmamak önemlidir.

İşte size bir hatırlatma: Dolaşırken ve keşif yaparken haritanın daha fazla alanını ortaya çıkarmak için Gezgin Kıyafeti’ni giyin. Bu kıyafet, önemli yerleri daha uzaktan işaretler ve koleksiyon parçaları yakında olduğunda kontrol cihazınızın titreşmesini sağlar.

Gizlilik gerektiren görevlere gidiyorsanız Ronin kıyafetlerini tercih edin ve doğrudan savaşa girecekseniz Samuray zırhınızı her zaman hazır bulundurun. Durum ne olursa olsun, hızlı bir menü değişimi size avantaj sağlayacaktır. Oyun boyunca daha fazla zırh setinin kilidini açacaksınız, ancak başlangıçta önem taşıyanlar bunlardır.

Tılsımlarınızı Aktif Olarak Ayarlamayı ve Sıfırlamayı Unutmayın

Tılsım ayarları
Tılsım ayarları

Büyük takılar, küçük takılardan daha güçlü güçlendirmeler sunar. Ancak, büyük takılar için yalnızca iki yuvanız olduğundan, bu yuvaları küçük takılarla doldurmaktan kaçının. Küçük takılar da oldukça faydalıdır. Önemli konum türlerinden biri, ekstra küçük takı yuvalarının kilidini açan Inari tapınaklarıdır.

Açık havada bir tilki görürseniz, onu takip edin ve götürdüğü yere kadar izleyin. Başlangıçta bulunabilecek özellikle iyi bir takı, savuşturmaların zamanlama pencerelerini biraz daha genişleten Mizu-no-Kami’dir. Bu tapınak, başlangıç noktasına oldukça yakındır. Savuşturma, ustalaşılması gereken en önemli savaş mekaniklerinden biridir ve bu takı, bu süreci kolaylaştıracaktır.

Rüzgarı Takip Edin ya da Takip Etmeyin

Ghost of Tsushima'da rüzgarı takip ederek yön bulma
Ghost of Tsushima’da rüzgarı takip ederek yön bulma

Guiding Wind avantajının kilidini açmak için teknik puanlar harcayabilirsiniz; bu avantaj, sizi sağlığınızı artıran kaplıcalara veya tılsımlar bulabileceğiniz tapınaklara götürür. Bu önemli noktalar, savaşta hayatta kalma ve gelişme yeteneğiniz üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

Bu yüzden bunları sadece bir listeden işaretlenecek şeyler olarak düşünmemelisiniz. Ancak, arama sürecini tamamen atlamak isterseniz; kaplıcalar, bambu yatakları, Şinto tapınakları ve daha fazlasının tüm konumlarını kontrol edebilirsiniz.

Oyuna Yeni Eklenen Görevleri Mutlaka Yapın

Iki Adası görevi
Iki Adası görevi

Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın en dikkate değer özelliği, oyuncuların keşfetmesi için yeni bir adanın eklenmesi ve Jin’in arayışında yeni bir bölümün yer almasıdır. Iki Adası, Moğol istilasına uğramış ve kıyılarında farklı bir Moğol kuvveti oluşmuştur. Jin, bu adada güçlü şaman Ankhsar Khatun’un saldığı gizemli kötülükle karşılaşacaktır.

Bunlar Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın  ilk aşamalarında aklınızda tutmanız ve alışkanlık edinmeniz gereken temel bilgilerden sadece birkaçı. Oyunun ilerleyen bölümlerinde, daha zorlu düşmanlarla karşılaşacak ve daha karmaşık görevlerle yüzleşeceksiniz. 

Bu nedenle, erken aşamalarda edindiğiniz bu beceri ve stratejiler, hayatta kalmanız ve Tsushima Adası’nı özgürlüğüne kavuşturmanız için hayati önem taşıyacaktır. 

Her adımda çevrenizi dikkatle gözlemlemeyi, kaynakları etkili bir şekilde kullanmayı ve farklı dövüş stillerini ustalıkla birleştirmeyi unutmayın. Jin Sakai’nin hikayesinde ustalaşarak, gerçek bir samuray ruhunu yaşayın ve düşmanlarınızı zekanız ve cesaretinizle alt edin. 

Son olarak bu tarz oyunlar ilginizi çekiyorsa PlayStation’da oynayabileceğiniz en iyi oyunları listelediğimiz “PlayStation Plus Deluxe’da Oynanması Gereken 7 Oyun” adlı öneri listemize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler