PlayStation Plus Deluxe’da Oynanması Gereken 7 Oyun

PS Plus Deluxe Oyunları

PlayStation4 Plus Deluxe sahiplerinin oynaması gereken oyunlar neler ? PlayStation’ın servis sistemi PS Plus Deluxe’da oynanabilecek onlarca güzel oyun var. PlayStation4 ve PS Plus Deluxe’da oynanabilecek 7 oyun.

PlayStation Plus Deluxe Nedir?

PS Plus Deluxe Nasıl Alınır
PS Plus Abonelik Seçenekleri

PlayStation Plus Deluxe, veya kısaca PS Plus Deluxe, abonelik bazlı bir servis sistemi. PS Plus Deluxe sahipleri aylık sabit bir ücret ödeyerek geniş bir oyun kataloğuna erişebilir.

PS Plus oyunları arasında hem yeni oyunlar hem de PlayStation 1 ve PlayStation 2‘den oyunlar var. PlayStation Plus Deluxe oyunları arasında oldukça iyi oyunlar var.

Fakat oyuncular PS Plus Deluxe oyunları arasından oyun seçmekte zorlanabilir. Bu listede PS Plus Deluxe sahiplerinin oynaması gereken 7 oyun mevcut.

PlayStation Plus Deluxe Nasıl Alınır?

PlayStation 4 Plus Deluxe Nasıl Alınır ?
PlayStation 4 Plus Deluxe

PlayStation Plus Deluxe’a sahip olmak oldukça kolay. PS Plus Deluxe’a sahip olmak için öncekile bir PlayStation 4‘e veya PlayStation 5‘e ihtiyacınız var. Sony PlayStaion konsolunuzu açtıktan ve bir PSN hesabı açtıktan sonra PS Deluxe’a sahip olabilirsiniz.

PlayStation konsolunuzda PSN hesabı açtıktan sonra ara yüzdeki PS Plus bölümüne girerek istediğiniz abonelik planını seçebilirsiniz. PS Plus aboneliğini PlayStation’ın resmi sitesi üzerinden de alabilirsiniz.

PS Plus Delux’da Oynanması Gereken 7 Oyun

PS Plus Deluxe oyunları tüm oyunculara hitap edecek şekilde hazırlanmış . PlayStation Plus Deluxe içerisinde FPS oyunları, rol yapma oyunları, PlayStation Exclusive oyunları ve onlarca türde oyun mevcut.

Listelediğimiz PlayStation Plus Deluxe oyunları PlayStation 4’e göre hazırlanmıştır, fakat PlayStation 5 sahipleri de bu oyunları oynayabilir.

1. Ghost Of Tsushima

Ghost Of Tsushima, 2020 yılında Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir aksiyon macera oyunu. Ghost Of Tsushima’da Jin Sakai adında bir samurayı kontrol ediyoruz.

Ghost Of Tsushima PlayStation platformunda oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan biri. Ghost Of Tsushima PS Plus Deluxe oyunları arasındaki en iyilerden biri.

Ghost Of Tsushima son zamanlarda çıkmış en iyi samuray temalı oyun. Ghost Of Tsushima, aksiyon macera ve basit rol yapma öğelerini oldukça iyi bir şekilde harmanlıyor.

Ayrıca Ghost Of Tsushima tarihsel gerçekçiliğe de oldukça önem veriyor. Oyunla ilgili daha fazla bilgi almak için Ghost Of Tsushima PlayStation sayfasına bakabilirsiniz.

2. Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order , Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir aksiyon-macera oyunu. Star Wars Jedi: Fallen Order, son zamanlarda çıkan en iyi Star Wars oyunları arasında.

Star Wars Jedi: Fallen Order’da Cal Kestis adında genç bir Jedi’ı kontrol ediyoruz. Star Wars Jedi: Fallen Order tüm PS Plus Deluxe sahiplerinin oynaması gereken bir oyun.

Star Wars Jedi: Fallen Order, soulslike öğeleri taşıyan bir aksiyon macera oyunu. Star Wars Jedi: Fallen Order soulslike öğeleri olsa da oyun tam anlamıyla bir soulslike değil, rahatça oynayabilirsiniz.

Serinin yeni oyunu Star Wars Jedi: Survivor çıkmadan önce bu oyunu kesinlikle oynayın. Oyun hakkında daha detaylı bilgi için Star Wars Jedi: Fallen Order PlayStation sayfasına bakmayı unutmayın.

3. GTA Vice City: Definitive Edition

GTA Vice City: Definitive Edition orjinal Vice City oyunun Remastered versiyonu. Grand Theft Auto: Vice City, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan, aksiyon-macera temalı video oyun.

GTA Vice City ilk olarak 2001 yılında çıksa da bu versiyonu 2021, Definitive Edition olarak çıktı. GTA Vice City PlayStation Deluxe oyunları arasındaki en eski oyun olabilir.

GTA Vice City hakkında söylenecek çok fazla bir şey yok, efsanelerden biri olduğunu herkes bilir. Fakat GTA Vice City’in bu sürümü oldukça değerli.

PlayStation Plus Deluxe’a sahibi herkes GTA Vice City: Definitive Edition’ı en az bir kere oynamalı. Oyunla ilgili detaylı bilgi için GTA Vice City: Definitive Edition PlayStation sayfasına bakabilirsiniz.

4. Death Stranding

Death Stranding, Kojima Productions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından dağıtılan, aksiyon macera ve bilim kurgu türünde bir oyun.

Death Stranding uzun bir süre PlayStation Exclusive olarak kaldı, fakat daha sonrasında PC platformuna da geldi. Death Stranding, PS Plus Deluxe’ı olanların kesinlikle oynaması gereken bir oyun.

Death Stranding, ilginç atmosferi ve sıradışı oynanışıyla birçok oyuncunun ilgisini çekti. Death Stranding iyi bir oyun olsa da ilk çıktığında oyuncular çekingen davrandı.

PlayStation Plus Deluxe aboneliğiniz ile birlikte Death Stranding’e bir şans verebilirsiniz. Bu oyunla ilgili daha fazla bilgi edinmek için Death Stranding PlayStation sayfasına bakabilirsiniz.

5. Nioh

Nioh, Team Ninja ve Koei Tecmo tarafından geliştrilen ve dağıtılan soulslike, Hack&Slash oyunu. Nioh son zamanlarda oynayabileceğiniz en zor oyunlardan biri, ama oldukça keyifli.

Nioh’da William Adams adında bir karakteri kontrol ediyoruz. Nioh 1600 yılında Japonya‘da geçiyor. Eğer Nioh’u zor olduğu için almak istemediyseniz PS Plus Deluxe aboneliğinizle oynayabilirsiniz.

Nioh sıradışı soulslike oynanışı ve aşırı zor yapısıyla biliniyor. Nioh, PlayStation Plus Deluxe oyunlarında en zoru olabilir. Zor olması bir yana Nioh oynayabileceğiniz en eğlenceli PS Plus Deluxe oyunları arasında.

Nioh’da başta zorlanabilirsiniz, ama oyuna yavaşça alışacaksınız. Oyunla ilgili daha detaylı bilgi için Nioh PlayStation sayfasına bakmayı unutmayın.

6. Bioshock

Bioshock serisi, Irrational Games stüdyosu tarafından geliştirilen ve 2K stüdyoları tarafından dağıtılan aksiyon oyunu. Bioshock serisi eski bir seri olsa da PS Plus Deluxe sahiplerinin kesinlikle bakması gereken bir oyun. Her Bioshock oyununda farklı bir hikayeyi deneyim ediyoruz, fakat evren aynı.

Bioshock serisi oyuncular tarafından oldukça sevilen bir seri. Özellikle Bioshock 1 ve Bioshock 2 bolca ilgi görmüş oyunlar. Bioshock oyunları PlayStation Plus Deluxe oyunları arasında en iyi hikayeye sahip oyunlar arasında olabilir.

Tüm PS Plus Deluxe sahipleri Bioshock serisini en az bir kere oynamalı. Bioshock PlayStation sayfasından oyuna daha detaylı bakabilirsiniz.

7. Darksiders

Darksiders, mitolojik bir evrende geçen, aksiyon macera oyunu. Darksiders serisi ilk olarak Vigil Games tarafından geliştirildi ve THQ tarafından dağıtıldı. THQ’nun batması ve isim değiştirmesi sonrasında seri Darksiders 3 ile devam etti. PS Plus Deluxe sahiplerinin Darksiders’a kesinlikle bir şans vermesi gerek.

Darksiders serisinde Mahşerin 4 Atlısı olarak oynuyoruz. Darksiders 1‘de War, Darksiders 2‘de Death ve Darksiders 3’de Fury olarak oynuyoruz. Darksiders serisi PlayStation Deluxe’da oynayabileceğiniz en keyifli Hack&Slash oyunları arasında.

Ayrıca Darksiders serisinin hikayesi de oldukça iyi. PS Plus sahipleri tüm Darksiders serisini oynayabilir. Oyunla ilgili daha detaylı bilgi için Darksiders PlayStation sayfasına bakmayı unutmayın.

Daha fazla PlayStation oyunu için “PS5’te İki Kişilik Oynanabilen Co-Op ve Çevrimiçi 10 Oyun Önerisi” adlı listemize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler