Gerçek Dexter: Pedro Rodrigues Filho Kimdir?

100’ü aşkın cinayetiyle diğer suçlulara korku salan Pedro Rodrigues Filho’nun diğer katillerden farkı, suçluları öldürmesi. Gerçek Dexter olarak tanınan Pedro Rodrigues Filho’nun hayatını en ince detaylarıyla bu yazımızda inceliyoruz.

Pedro Rodrigues Filho Kimdir?

Pedro Rodrigues Filho ya da diğer adıyla Pedrinho Matador, 17 Haziran 1954’te Brezilya’nın Santa Rita do Sapucaí kentinde bir çiftlikte doğdu. Rodrigues’in hayatı, dünyaya geldiği andan itibaren zor başladı. Annesinin hamileyken babasının uyguladığı şiddet sonucu kafatasından yaralanmış olarak dünyaya geldi. Bir analistin ‘mükemmel psikopat’ olarak tanımladığı Rodrigues, suçluların ve ona haksızlık edenlerin peşine düşerek kendine göre uydurduğu adaletini seri cinayetlerini işleyerek uygulamaya koydu. Pedro Rodrigues Filho, öldürme isteğini ilk olarak 13 yaşında hissettiğini ve kuzenini şeker kamışı presine iterek öldürmeye çalıştığını anlattı.

Psikolojik rapor, Filho’ya paranoyak ve antisosyal özellikler teşhisi koydu. Kriminolog ve yazar olan Ilana Casoy, Filho’nun yüksek bir zeka seviyesine ve fotografik hafızaya sahip, tüm kimliğini cinayetleri üzerine inşa eden “intikamcı” tipi bir seri katil olduğunu öne sürdü.

Pedro Rodrigues Filho

Pedro Rodrigues Filho’nun Cinayetleri

Pedro Rodrigues Filho’nun 100’ü aşkın cinayetinden ilkinin kurbanı, yaşadığı yerin belediye başkanı yardımcısıydı. Adam, kısa bir süre önce Rodrigues’in okulda gardiyan olarak çalışan babasını, okuldan yiyecek çaldığı iddiasıyla kovmuştu. Rodrigues intikam almak için onu pompalı bir tüfekle belediye binasının önünde vurdu. Ardından ise asıl suçlu olduğu iddia edilen görevliyi öldürdü.

Yakalanmamak için Sao Paulo’daki Mogi Das Cruzes bölgesine kaçan Filho, burada uyuşturucu depolarını soymaya ve tacirleri öldürmeye başladı. Ayrıca bütün bunların yanında orada tanıştığı bir kadına aşık oldu. Maria Aparecida Olympia adlı bu kadın, ne yazık ki nişanlanmalarından kısa bir süre sonra çete üyeleri tarafından öldürüldü. Bunun üzerine Filho ve arkadaşları, çete liderinin düzenlediği bir düğünü basarak 7 ölü ve 16 yaralıya sebep olan büyük bir katliam yaptılar. Rodrigues o zaman henüz 18 yaşında bile değildi.

Katliamdan aylar sonra, en sevdiği kuzeninin hamile olduğunu ancak erkek arkadaşının onunla evlenmeyi kesin şekilde reddettiğini öğrendi. Kuzeninin üzüntüsü üzerine bir intikam planlayarak adamı öldürdü.

Pedrinho Matador’un cinayetleri bitmemişti, hapishanede olan babasının neden orada olduğunu öğrendiğinde en vahşi cinayetini işledi. Babası, annesini palayla öldürüp parçalara bölmüştü. Filho, babasını hapishanede ziyaret etme bahanesiyle gidip onu tam 22 yerinden bıçakladı. Hatta Cometa Podcast’e verdiği röportajda babasını bıçakladıktan sonra göğsünü açtığını ve kalbinin bir parçasını yediğini söyledi.

Ayrıca bir başka röportajında diğer suçluları öldürmekten heyecan ve neşe duyduğunu söyleyerek en sevdiği cinayet yönteminin de bıçaklamak veya bıçakla kesmek olduğunu söyledi. Suçluya yönelik motivasyonu öldürme heyecanı yerine öfke olduğunda ise bazen onlara vahşi şekilde işkence ederdi.

Pedro Rodrigues Filho’nun babasını öldürmesi

Pedro Rodrigues Filho’nun Hapishanede Geçirdiği Günler

Filho ilk kez 24 Mayıs 1973’te tutuklandı ve yetişkinlik yıllarının çoğunu hapishanede geçirdi. Polis kayıtlarına göre, biri tecavüzcü olan başka iki mahkûmla birlikte nakledildiği sırada, kelepçeli olduğu halde kaşla göz arasında suçluyu öldürdü. Görevliler arabanın arkasını açmaya gittiklerinde diğer mahkûmun ölü olduğu gördüler. Filho suçun sorumluluğunu üstlendi ve onun tecavüzcü olduğunu iddia ederek kendini savundu ve haklı çıkardı.

Hapishaneye girdikten sonra Filho’nun artık cinayet işleyemeyeceğini düşündüklerinde çok yanılıyorlardı. Pedro Rodrigues Filho, hapishanede tam 47 mahkumu öldürdü. Geçmişleri yüzünden öldürdüğü suçluların sayısı artıkça hapishanedekilerin ona nefretleri de artmaya başlamıştı. Filho, diğer mahkumlar tarafından yapılan bir saldırıda pusuya düşürüldü ancak saldırganlarından üçünü öldürdü ve diğer ikisini yaraladı. Ayrıca bir hücre arkadaşını “çok horladığı” için, bir diğerini ise “yüzünü beğenmediği” için öldürdü. Öldürmeye istekli olduğu konusunda hiçbir şüphe bırakmamak için sol koluna “Zevk için öldürürüm” yazısını dövme yaptırdı.

Pedro Rodrigues Filho, 2003 yılında neredeyse hapisten çıkıyordu ancak cezaevinde işlediği cinayetler nedeniyle tahliye talebi reddedildi. 24 Nisan 2007’de resmen serbest bırakıldı ancak 15 Eylül 2011’de evinde tekrar tutuklanarak isyan suçu sebebiyle hapis cezasına çarptırıldı.

126 yıl ceza almasına rağmen Filho, Brezilya’da psikopat teşhisi konan kişilerin süresiz şekilde gözaltında tutulabileceğini belirten kararnamenin kaldırılması ve Brezilya’nın azami hapis cezasının 30 yıl olması nedeniyle 2018’de tamamen serbest kaldı.

Pedro Rodrigues Filho’nun “zevk için öldürürüm” yazan dövmesi

Pedro Rodrigues Filho Şu An Ne Yapıyor?

42 yıl hapis ve 100’ü aşkın cinayetin ardından 64 yaşındaki Pedrinho Matador şimdi YouTube videolarında suçları yorumluyor ve hayatıyla ilgili bir belgesel hazırlıyor. Pişman olduğunu söyleyen Pedrinho Matador, gençleri suçlarla dolu bir hayatın riskleri konusunda uyarmaktan kendini sorumlu hissettiğini anlattı. Ayrıca Pedro Rodrigues Filho, ahlak kurallarına uymayan ve onu derinden rahatsız eden şeyleri dile getirdi: Otobüs duraklarını kırmak, kaldırımlarda kaykay sürmek, yaşlılara saygısızlık etmek, nereye gittikleri konusunda anne-babaya yalan söylemek…

Bu yazımızda gerçek Dexter olarak da bilinen Pedro Rodrigues Filho ya da diğer adıyla Pedrinho Matador’un hayatını ele aldık. Eğer bu yazımızı beğendiyseniz Tarihteki En Acımasız 5 Kadın Seri Katil adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler