En Sıra Dışı 5 Uzaylı Komplo Teorisi

Uzay ve uzaylılarla ilgili komplo teorileri gün geçtikçe artıyor. Bazıları inanılması güç teoriler de olsa inanların sayısı da oldukça fazla. Peki her gördüğümüz teoriyi doğru kabul ediyor muyuz? Ya da doğru kabul etmeli miyiz? Uzaylılarla ilgili doğruluğuna inanılan komplo teorilerinden yola çıkılarak filmler çekiliyor ve bu filmler teorilerin gerçeklik payının yüksek olduğunu düşündürtüyor. Bu yazımızda sayısız komplo teorisinden en sıra dışı olan 5 tanesinden bahsedeceğiz. 

Karen Douglas, komplo teorisini; kötücül amaçları olan güçlü bir grup tarafından gizlice yürütüldüğü varsayılan senaryolar olarak tanımlıyor. Varsayılana göre bu planları yapanlar, insanların iyiliğini düşünmez kendini çıkarlarını gözetir. Douglas, uzaylılar ile ilgili komplo teorilerinin çok eski zamanlardan beri var olduğunu fakat son zamanlarda sosyal medyanın da etkisiyle komplo teorilerine inananların yükselişte olduğuna ve yaşanan hemen hemene her olayın uzaylıların komplo teorilerine bağlandığını düşünüyor.

Tabii izlenilen dizi/filmlerin de çok etkili olduğu konusunda hemfikirizdir. Bazı teoriler mantığımıza yattığı için inanıyoruz. Bakalım içeriğimizdeki sıra dışı komplo teorileri mantığınıza yatacak mı?

1. Dünyayı Yöneten Sürüngen Uzaylılar

Replikantların (Uzaylı Sürüngenler) Görünüşü

Günümüzün en önde gelen komplo teorisyenlerinden biri olan yazar David Icke‘e göre Sümerlilerden beri yeryüzündeki insanlar ile çok yakından ilgilenen Reptilian uzaylılar var. Hemen hemene her çağda ve her coğrafyada yaşamlarını sürdürmüşler. Boyutlar arasında rahatça hareket edebiliyorlardı ve yarı insan yarı sürüngen görünüme sahiptiler. İddiaya göre bu varlıklar, binlerce yıldır dünya politikasını, savaşları, ekonomik çalkantıları ve toplumsal kaosu şekillendiriyorlar. Yine iddiaya göre geçmişten günümüze pek çok dünya lideri sürüngen uzaylılar tarafından yönlendiriliyorlardı ya da sürüngen uzaylıların soyundan geliyorlardı.

Başka bir teoriye göre binlerce yıl önce “Draco” takımyıldızından dünya dışı sürüngen varlıkların dünyaya gelip insanlarla çiftleşerek sürüngen-insan melezlerini oluşturduğu konuşulanlar arasında. Bu varlıklar aramızda saklanıyorlar ve sadece sürüngen ırkının gündemine hizmet ediyorlar. Icke’e göre Yahudi Rothschild ve Rockefeller ailelerinin “Reptilian soyundan” olduğunu söylüyor. Ayrıca eski Amerika başkanları George W. Bush, Tony Blair, Vladimir Putin, İngiliz Kraliyet Ailesi dahil olmak üzere pek çok dünya liderinin de Reptilian olduğu iddia ediliyor.

2. Uydumuz Ay Aslında Uzaylıların Üssü

Ay’daki uzay üssü

Ay, bulunduğu konum itibariyle birçok tartışmanın odak noktasında. “Ay’ı Kim İnşa Etti” kitabının yazarları Ay hakkında şunları söylüyorlar:

“Ay, olması gerekenden daha büyük, olması gerekenden daha eski ve kütlesel olarak olması gerekenden daha hafif, yörüngede olmaması lazım ve en ilginç yanı, Ay’ın varlığı ile ilgili bütün mevcut açıklamalar tartışmaya açık ve çoğu da sığ bilgiler.”

ABD’nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) 1976’da Ay’a yolculuk eden Apollo 20 ekibi ay yüzeyine gömülü bir uzaylı uzay aracı buldular . Bazıları, oraya düşen bir gemi olduğunu söyledi, bazıları ise insanlığın çoğunluğunun görüş alanının dışında, orada bir uzaylı üssünün inşa edildiğini düşündü. Ekibin söyledikleri “Ay’ı Kim İnşa Etti” kitabının yazarlarının düşüncelerini doğruluyor.

David Icke‘in de desteklediği bu iddiaya göre Ay gerçek bir gök cismi değil. Icke göre Ay diye bir şey aslında yok. Ama bazı gizli güçler, nedenini bilmediğimiz bir şekilde bizleri kandırıyor. Bunun için de gökyüzüne dev bir projektör ile Ay görüntüsü hologramı yansıtıyorlar! Ay üzerine yapılmış binlerce yıllık literatür çalışmasını ve bilimsel kaynakları hiçe sayan bu komplo teorisi herkesin kafasını karıştırdı. Bu teorinin inananı da çok inanmayanı da bu konudaki takdir sizin.

3. Uzaylıların Saf Kan Aryan Irkı

Aryan ırkına sahip bir çocuk

Hindistan’ın Ladakh bölgesinde ıssız bir vadide Aryanlar adıyla bilinen bir kabile yaşar. Araştırmalara göre bu kabilenin üyeleri yeryüzünde “saf kan” denebilecek, genleri hiç karışmamış son kuşak olabilir. ‘Aryan’ kelimesi olumsuz anlam içerir. Kelimenin kökeni Sanskritçe’de “soylu kişi” anlamına gelen “arya” sözcüğünden gelir. Hindistan ile Pakistan arasındaki çatışmalar nedeniyle binlerce yıldır dış dünyadan yalıtılmış halde yaşarlar. Bu izole yaşam, Aryan ırkının hiç değişmeden kalmasına neden oldu.

Bazı komplo teorisyenlerine göre; Aryan ırkının üyeleri oldukça üstün uzaylı varlıkların soyundan geldiğini düşünüyorlar. Görünüşe göre, bu uzaylı medeniyet, insanlığa aydınlanmayı öğretmek için Dünya’ya geldi. İnsan gibi davrandılar ve insanlarla birlikte oldular. Günümüzde kanlarında yabancı genin saflığı ile kalan tek kişi Aryanlardır. Ayrıca Ezoterik Hitlerciler’e göre Adolf Hitler’in savaşın sonunda ölmediğini, Kuzey Kutbu’na kaçtığını ve hala oradaki gizli bir yeraltı kalesinde saklandığını, yalnız olmadığını, aksine birçok uzaylıyla birlikte yaşadığını, zamanı gelince ortaya çıkıp iktidarı geri almayı beklediğine inanıyorlar. Orada sıkışıp kaldıklarını düşünüyorlar.

Aryan Irkının Dış Görünüşü

Nazizm ideologları, gerçek Aryanların uzun ve ince olduğuna inanırlar. Dar bir yüzleri ve uzun bir kafatasları var. Dar bir alın, dar burun delikleri, hafif kavisli kaşlar ve dar bir çeneye sahipler. Aryanların derisinin rengi pembeye yakın ve beyazdır. Kanları parlar. Aryanların derisi güneş ışınları ile zarar görmez. Kalın saçları vardır ve erkekler muhteşem sakallara sahiptir. Saç rengi genellikle açık, tamamen beyazdan sarımsı ve altın rengine kadar değişir.

4. Uzaylıların Franklin Seferi’ni Ortadan Kaldırışı

Franklin Seferi’ne çıkılan gemi

1845 yılında bir sabah, 134 kişilik mürettebat HMS Erebus ve HMS Terror isimli gemilerle coğrafya ve denizcilik alanında önemli bir yer kaplayan Kuzeybatı Geçidi‘ni bulmak için başlarına geleceklerden habersiz Franklin’in Kayıp Seferi’ne çıkarlar. Gemiler zamanın en yeni teknolojilerini barındırıyor ve bu keşif seferinin uzun süreceği planlandığından tüm ekibe üç yıl yetecek erzak bulunduruluyordu. Seferin ilk 3 ayı planlandığı gibi ilerliyor fakat 3. aydan sonrası tamamen sırlarla kaplı. Çoğu araştırmacı geminin buzullara saplandığını söylüyor. Bazıları geminin yerli yamyamlar tarafından yağmalandığına inanıyor. Çok az bir kesim de  gemide besin yetersizliği olduğunu ve mürettabatın açlıkla mücadelede birbirlerinin etlerini yemek için öldürdüklerini düşünüyor. Bu konuda ortaya atılan tüm teoriler mantıklı geliyor. Fakat öyle bir teori var ki tüm bildiklerimizi unutturacak cinsten. Jeffrey Blair Latta’nın The Franklin Conspiracy adlı kitabında, 1818 ve 1859 yılları arasında İngiliz Amiralliği’nin Kanada Kuzey Kutbu’nda dev bir varlık ırkını gizlemek için gizli bir planı olduğunu öne sürüyor. Bu (muhtemelen uzaylı) varlıklar, üstün radyasyon bilgisine ve tüm gemileri havaya kaldırma yeteneğine sahip. Şanssız Franklin ekibi bu varlıklara rastladı. Bu rastlantı muhtemel uzaylı varlıkları rahatsız etti ve gemiyi ortadan kaybettiler. Yani gemiyi yuttular. Bu durum kalıntılarının neden hiç bulunamadığını açıklıyor.

5. Mars’taki Uzaylı Goriller

Mars’ta gorile benzetilen kaya parçası

Mars’ta yaşam olduğunu, uzaylıların yaşadığını hepimiz biliyoruz. ABD Ulusal Havacılık Dairesi’nin (NASA) yayımladığı fotoğraf tartışma konusu oldu. NASA’nın Mars’a yolladığı araç tarafından çekilen fotoğrafta görülen goril benzeri yaratık, uzun yıllardır Kızıl Gezegen’de hayat belirtileri arayan kurumda heyecana yol açtı. Bazı uzmanlar görülen şeklin yalnızca bir kaya olduğunu iddia ederken Nigel Cooper isimli uzman “Fotoğrafta görülen şeyin canlı bir yaratık olduğuna şüphe yok. Mars’ta hayat olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

Bu yoruma okurların çoğunluğu inanmadı fakat inananların sayısı azımsanamayacak kadar çok. İnanmayan okurlar bile bu fotoğrafın Nasa tarafından çekilip çekilmediğini merak etti. Asıl merak edilmesi ve sorgulanması gereken şey Mars’taki uzaylı gorillerle ilgili başka bilge, belge ya da görsel olup olmadığıydı. Goril fotoğrafı çekilirken durup poz mu vermişti? Fotoğraf çekildikten sonra hemen kaçmış olmalı ki başka fotoğrafı yok.

Bazı araştırmacılardan gelen bilimsel açıklamalara göre “Marquette Adası” ya da “blok kaya” olarak adlandırılan göktaşlarından Mars yüzeyinde dikkat çeken irilikteki kayalar fotoğraflanmış. Fotoğrafa ters ve düz açılardan yani sağ ve sol yönden bakış açılarının ortaya çıkardığı bir gölge var. Bu gölgelenmeyi fark eden bir grup insan, küçük bir iki photoshop darbesi ile Mars’ta bir gorile benzer bir görüntü elde edilmiş ve Mars’ta uzaylı goriller yaşıyor diyerek kafaları karıştırmaya çalışmışlar.

Neredeyse her gün başka bir komplo teorisiyle karşılaşıyoruz hele de konu uzaylılarla ilgili olunca. Bu yazımızda sınırları zorlayacak derecede sıra dışı 5 komplo teorisini inceledik. İnanmak ya da daha geniş araştırıp “yok artık” demek siz değerli okurlarımıza kalmış. Yazımız dikkatinizi çektiyse yine sitemizde yer alan Kriptozooloji Nedir? En Tuhaf 7 Kriptid adlı yazıya da göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler