En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

E-kitap dosyalarınızı dijital kütüphanelerde ister yerel ister çevrimiçi organize ederek format gözetmeksizin rahatlıkla okuyabileceğiniz ve isterseniz e-kitabın metadatasını düzenleyebileceğiniz en iyi, ücretsiz e-kitap okuma programları
En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

En iyi, ücretsiz e-kitap okuma programları genelde epub, pdf, mobi gibi formatlarda biçimlendirilmiş dijital metinleri yani e-kitap yayınlarını okumanızı sağlayan yazılım araçlarından meydana gelir.

Gün boyu bilgisayar ve internetle haşır neşir oluyoruz. Tüm teknolojik işlemlerimizi bilgisayarlarla hallediyoruz. Hobilerimiz artık “Kitap okumak”, “Sinemaya gitmek”, “Müzik dinlemek” yerine “e-kitap okumak”, “Netflix’ten film izlemek” ve “Spotify’dan müzik dinlemek” şeklinde evrildi.

Bu değişim teknolojinin getirdiği imkanlar neticesinde diyalektik bir şekilde değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Günlük hayatımızda birçok yazılı basın yayınını takip ediyor ve okuyoruz.

Örneğin gazeteler, dergiler, kitaplar ve daha birçok yazılı metni okuyoruz. Hayat sürekli bir koşuşturmaca içerisinde geçerken bu yayınlara ulaşmak, depolamak ve stoklamak bazen hezimetli olabiliyor. Bu sebeple dijitalleşen dünyanın nimetlerinden yararlanmak kaçınılmaz bir hale alıyor.

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız bilgisayarlardan ulaşabileceğiniz birçok internet mecrasında paylaşılan e-kitap ve e-dergileri satın alma yoluyla veya diğer yollarla indirerek edinebilirsiniz. Ancak bu e-kitapların formatlarındaki farklı biçimler dolayısıyla içerik metnine erişmekte sıkıntı yaşayabilir yada bu e-kitapların sınıflandırılmasında ve düzenlenmesinde profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

İşte tam olarak bu kısımda e-kitap dosyalarınızı dijital kütüphanelerde ister yerel ister çevrimiçi organize ederek format gözetmeksizin rahatlıkla okuyabileceğiniz ve isterseniz e-kitabın meta datasını düzenleyebileceğiniz en iyi, ücretsiz e-kitap okuma programlarından bahsedeceğim.

1. Amazon Free Kindle

Amazon Free Kindle
Amazon Free Kindle

Tek bir tıklamayla çeşitli kategorilerde bulunan milyonlarca e-kitaba erişebileceğiniz Amazon Free Kindle App rahat kullanımı ve pratik arayüzü bakımından en çok tercih edilen e-kitap okuma uygulamasıdır.

İOS, Android, Mac uyumlu cihazlarda; Windows ve Mac işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Amazon Free Kindle Uygulaması Özellikleri

 • Tekrar okumak istediğiniz konuyu, paragrafı veya bölümü kitap içinde arayabileceğiniz arama özelliğine sahiptir.
 • Arka plan rengi, yazı tipi ve yazı tipinin boyutunu değiştirip kişiselleştirebileceğiniz özelliklere sahiptir.
 • Okuduğunuz kitabın beğendiğiniz bir cümlesini vurgulayabileceğiniz ve küçük notlar alabileceğiniz araçlar mevcuttur.
 • Amazon Kindle uygulaması herhangi bir kitabı satın almadan önce kitabın ilk bölümünü indirip inceleyebileceğiniz bir sürümünü ücretsiz olarak sunar.

2. Librera Reader

Librera Reader
Librera Reader

Librera Reader, Android için tasarlanmış tüm e-kitap formatların; pdf, epub, mobi, djvu, fb2, txt, rtf, azw, azw3, html, cbz, xps, mht gibi destekleyen bir e-kitap okuyucudur. Librera Reader tamamen kişiselleştirilebilir özelliklere sahiptir.

Ücretsiz e-kitap okuma zevkini gerçek bir okuma alışkanlığına dönüştürür.  Reklamlı ve PRO sürüm olmak üzere ikiye ayrılır. Temelde her iki sürümde birbirinin aynıdır.

Librera Reader Uygulaması Özellikleri

 • Yapılandırılabilir arayüzü sayesinde e-kitap dosyalarına kolayca erişim sağlayabilirsiniz.
 • Cihazınızda yer alan e-kitap dosyalarını ve belgeleri otomatik olarak tarayarak dijital kütüphanesinde organize eder.
 • Yer imleri ve notlar ekleyebileceğiniz epub3 özelliklerin sahiptir.
 • Bulut hafıza ve ve çevrimiçi katalog özelliğini desteklemektedir.
 • Uygulama için atmosferik gündüz ve gece modu özelliklerini destekler.
 • Popüler çevrimiçi ve çevrimdışı sözlükleri destekler.
 • Belge metinlerini otomatik olarak ortalayarak akıcı bir okuma deneyimi sağlar.
 • Özel Css kodlarıyla tamamen özelleştirebileceğiniz bir uygulama.
 • Rar ve Zip halindeki dosyaları okuyabilme özelliği vardır.
 • Birden çok kelimeden oluşan kelime öbeklerini arayabilme özelliği.
 • Çevrimiçi olarak belgeleri farklı formatlara dönüştürme
 • RTL dillerini destekler.
 • Ayarları içe ve dışa aktarma özelliklerinin yanı sıra açılan oturumun otomatik olarak yedeklenmesi
 • İkili sayfaların tek sayfa gibi göründüğü uyumlu bir özelliğe sahiptir.

3. Icecream EPUB Reader

Icecream EPUB Reader
Icecream EPUB Reader

Cihazınızın ekranın birinci sınıf bir e-kitap okuyucuya dönüştüren Icecream EPUB Reader, e-kitap okuyucu epub, mobi, fb2, cbr ve daha birçok popüler e-kitap formatını destekler.

Herhangi bir kaynaktan indirdiğiniz e-kitap dosyalarını ister tek tek ister klasör halinde program üzerindeki dijital rafa aktarabilir e-kitaplarınızı senkronize bir şekilde keşfedebilirsiniz.

Icecream EPUB Reader, Sade ve kullanışlı arayüzü ile mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunar. Yazı tipi, boyutu ve arka plan rengi isteğe göre kişiselleştirilebilir.

Ücretsiz olan sürümdeki tek dezavantaj bazı kısıtlamalara tabii olması. Eğer eğlence amaçlı okumalar dışında kullanacaksanız profesyonel işleriniz için mutlaka Icecream EPUB Reader PRO sürümünü satın alın.

4. Moon+ Reader

Moon Plus Reader
Moon Plus Reader

Android cihazlar için geliştirilmiş olan Moon+ Reader bir e-kitap okuyucu uygulaması için gereken tüm özellikleri içeriyor. Ücretsiz ve PRO sürümü mevcut olan uygulamanın sürümler arasında gözle görülür bir fark yok. Ancak bir kereliğe mahsus aldığınız PRO sürümde aniden ortaya çıkan reklamlardan kurtuluyorsunuz.

Kütüphanenizdeki tüm kitapları tek tıkla içe aktarabileceğiniz gibi teker teker de ekleyebilir rahatlıkla e-kitaplarınızı okuyup düzenleyebilirsiniz. Ardıllarına nazaran e-kitap meta datasını da düzenleyebildiğiniz Moon+ Reader Android cihazlar için paha biçilemez bir uygulamadır.

Ayrıca bu tarz içerikler ilginizi çekiyorsa ve Amazon Kindle kullanıyorsanız nasıl manga indirebileceğinizi öğrenebileceğiniz “Amazon Kindle Manga Nasıl Yüklenir?” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler