En İyi 10 Netflix Animasyon Filmi

En iyi Netflix animasyon filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 10 animasyon filmlerine yer verdiğimiz animasyon önerileri listemizde; hem görsel hem de hikaye olarak sizi etkileyecek en iyi animasyon filmleri yer alıyor.

Netflix, her yaştan izleyiciye hitap eden birçok animasyon filmi sunuyor. Netflix en iyi 10 animasyon filmi arasında hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli, maceralı, duygusal ve fantastik seçenekler bulunuyor.

Netflix’teki en iyi animasyon filmleri listesi geniş bir yelpazeye sahip. “Kung Fu Panda” ve “Shrek” gibi popüler filmler, hem çocukların hem de yetişkinlerin kalbini kazanan karakterleri ve eğlenceli hikayeleri ile listeye adlarını yazdırıyor. Diğer yandan, “Ruhların Kaçışı” ve “Komşum Totoro” gibi Studio Ghibli yapımları, izleyicileri derin anlamları ve sanatsal çizimleri ile büyülüyor.

İşte karşınızda en iyi Netflix animasyon filmleri:

1. Ruhların Kaçışı (2001)

Ruhların Kaçışı
Ruhların Kaçışı

Ruhların Kaçışı, Studio Ghibli’nin en ünlü ve başarılı yapımlarından biridir. Ruhların Kaçışı animasyon filminin konusu; ailesiyle birlikte taşınırken gizemli bir tünele giren Chihiro adlı küçük bir kızın, ruhların dünyasına sürüklenmesini ve buradan kurtulmaya çalışmasını anlatıyor.

Film, hem çocuklar hem de yetişkinler için büyüleyici bir deneyim sunuyor. Ruhların Kaçışı adlı film, IMDB üzerinde 8.6 puan almıştır. Filmin önemli karakterleri arasında Yubaba, Haku, Kamaji, No- Face, Chihiro Ogino ve Akio Ogino bulunmaktadır.

2. Klaus (2019)

Klaus
Klaus

Klaus, Netflix’in ilk orijinal animasyon filmidir. Film, postacılık okulundan kovulan Jesper adlı genç bir adamın, buz gibi bir adaya gönderilmesini ve burada Noel Baba efsanesinin nasıl ortaya çıktığını anlatıyor.

Film, hem komik hem de duygusal sahneleriyle izleyicileri etkiliyor. Filmin IMDB Puanı: 8.2’dir. Ayrıca Jason Schwartzman, J.K. Simmons, Rashida Jones, Will Sasso, Joan Cusack ve Norm Macdonald, Klaus animasyon filminin seslendirme kadrosunda yer almaktadır.

3. Komşum Totoro (1988)

Komşum Totoro
Komşum Totoro

Komşum Totoro filmi de Studio Ghibli’nin kült yapımlarından biridir. Komşum Totoro; babalarıyla birlikte kırsal bir eve taşınan iki kız kardeşin, ormanda yaşayan sevimli yaratıklarla arkadaş olmasını anlatıyor.

Film, hem masumiyet hem de hayal gücü dolu bir hikaye sunuyor. Komşum Totoro adlı film, IMDB üzerinde 8.2 puan almıştır. Filmin karakterlerini Noriko Hidaka, Chika Sakamoto, Shigesato Itoi ve Sumi Shimamoto seslendirmiştir.

4. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2010)

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, DreamWorks Animation’ın en sevilen serilerinden birinin ilk filmidir. Netflix’te de yayınlanan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin animasyon filminin konusu: Ejderhalarla savaşan Vikinglerin yaşadığı bir adada yaşayan Hiccup adlı genç bir çocuğun, yaraladığı bir ejderhayla arkadaş olmasını ve bunun sonuçlarını anlatıyor.

Film, hem aksiyon hem de komedi unsurlarıyla izleyicileri eğlendiriyor. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin isimli film, IMDB üzerinde 8.1 puan almıştır. Filmin karakterlerini seslendirenler arasında Jay Baruchel, Gerard Butler, Craig Ferguson ve America Ferrera bulunmaktadır.

5. Ailem Robotlara Karşı (2021)

Ailem Robotlara Karşı
Ailem Robotlara Karşı

Ailem Robotlara Karşı, Netflix’in yeni orijinal animasyon filmlerinden biridir. Bu Netflix animasyon filmi, teknoloji bağımlısı olan Mitchell ailesinin, robotların dünyayı ele geçirmeye çalıştığı bir zamanda hayatta kalmaya çalışmasını anlatıyor.

Film, hem görsel hem de mizah açısından beğeni topluyor. Ailem Robotlara Karşı adlı film, IMDB üzerinde 7.7 puan almıştır. Filmin karakterlerini seslendirenler arasında Abbi Jacobson, Danny McBride, Maya Rudolph ve Michael Rianda bulunmaktadır.

6. Kung Fu Panda (2008)

Kung Fu Panda
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda filmi de DreamWorks Animation’ın en popüler serilerinden birinin ilk filmidir. Film, tembel ve şişman bir panda olan Po’nun kung fu ustası olma hayalini ve bunun için verdiği mücadeleyi anlatıyor.

Film, hem eğlenceli hem de ilham verici bir hikaye sunuyor. Kung Fu Panda adlı animasyon, IMDB üzerinde 7.5 puan almıştır. Filmin karakterlerini Jack Black, Dustin Hoffman, Angelina Jolie ve Ian McShane seslendirmiştir.

7. Çılgın Hırsız (2010)

Çılgın Hırsız
Çılgın Hırsız

Çılgın Hırsız animasyon filmi, Illumination Entertainment’ın en başarılı serilerinden birinin ilk filmidir. Film, dünyanın en büyük kötü adamı olmak isteyen Gru adlı bir adamın, üç yetim kız kardeşi evlat edinmesini ve onlarla yaşadığı maceraları anlatıyor.

Film, hem komik hem de duygusal sahneleriyle izleyicileri etkiliyor. Çılgın Hırsız adlı film, IMDB üzerinde 7.6 puan almıştır. Filmin karakterlerini seslendirenler arasında Steve Carell (Gru), Jason Segel (Vektör), Russell Brand (Dr. Nefario) ve Julie Andrews (Gru’nun annesi) bulunmaktadır.

8. Sihirli Ejder (2021)

Sihirli Ejder
Sihirli Ejder

Bu film, Netflix’in yeni orijinal animasyon filmlerinden biridir. Sihirli Ejder Netflix animasyon filmi, hayallerini gerçekleştirmek için dilek tutan bir ejderha olan Long ile onun dileklerini yerine getirmeye çalışan genç bir adam olan Din’in arasındaki dostluğu anlatıyor.

Film, hem eğlenceli hem de duygusal bir hikaye sunuyor. Sihirli Ejder adlı film, IMDB üzerinde 7.2 puan almıştır. Filmin karakterlerini Jimmy Wong, John Cho, Constance Wu ve Natasha Liu Bordizzo seslendirmiştir.

 9. Shrek (2001)

Shrek
Shrek

Shrek, DreamWorks Animation’ın en sevilen serilerinden birinin ilk filmidir. Film, bataklığını geri almak için prenses Fiona’yı kurtarmaya giden Shrek adlı bir ogre ile onun arkadaşı Eşek’in yaşadıklarını anlatıyor.

Film, hem komik hem de romantik sahneleriyle izleyicileri eğlendiriyor. Shrek adlı film, IMDB üzerinde 7.8 puan almıştır. Filmin karakterlerini Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz ve John Lithgow seslendirmiştir.

10. Deniz Canavarı (2022)

Deniz Canavarı
Deniz Canavarı

Deniz Canavarı animasyon filmi 2022 yılında vizyona girmiştir. Netflix’te yayınlanan Deniz Canavarı animasyon filmi macera ve aile filmidir. Filmin yönetmeni Chris Williams, senaristi Nell Benjamin ve yapımcısı, Jed Schlanger’dır.

Filmin konusu, Efsanevi bir deniz canavarı avcısı ve gemisine kaçak yolcu olarak binen genç bir kız, keşfedilmemiş sularda tarih yazacakları destansı bir yolculuğa çıkarlar.

Deniz Canavarı adlı film, IMDB üzerinde 7.6 puan almıştır. Filmde, karakterleri Karl Urban, Zaris-Angel Hator, Jared Harris ve Marianne Jean-Baptiste gibi isimler seslendirmiştir. Jacob Holland ve Maisie Brumble, filmin diğer önemli karakterleridir.

Daha fazla animasyon önerisi için “En İyi 15 Disney Plus Animasyon Filmi” adlı listemize de göz atabilirsiniz.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler